659 Shares 8230 views

Magnolia Grandiflora: Opis i uprawa

Niemal każde drzewo człowiek przystosował się do wykorzystania. Niektórzy dają mu owoce, podczas gdy inni – drewno. Ale magnolia grandiflora (zdjęcia nią zostały przedstawione w artykule), drzewo, które jest już 140 milionów lat, nic nie wskazuje na osobę inną niż urody.

Magnolie istnieje ponad siedemdziesiąt gatunków. Niektóre z nich są zimozielone, inni zrzucają liści. Mogą rosnąć w postaci drzewa i wysoki krzew. W dzikiej powszechne w Ameryce, Azji, Indonezji. W naszym regionie bez schronienia magnolia grandiflora rośnie na południu. W umiarkowanych szerokościach geograficznych w zimie wymaga specjalnych schronisk.

opis

Wysokość drzewa – około 20 metrów, a niektóre okazy osiągają 30 metrów. Crohna szeroki, piramidalne lub kulisty. Liście petiolate, gruba, gęsta, podobna do figowe.

Kwiaty duże lub bardzo duże, ich średnica wynosi 20 cm. Są one umieszczone na końcach gałązek jeden po drugim. Kolor – biały, kremowy, różowy, czerwony, fioletowy, liliowy.

W naszych szerokościach geograficznych rosną tylko kilka z dostępnych 120 odmian, które obejmuje magnolia grandiflora. Growing go w domu – jest to dość kłopotliwe, ale przystępne dla entuzjastów.

reprodukcja

Magnolia grandiflora ras:

 • nasiona;
 • sadzonki i szczepy;
 • szczepienie.

Łatwe do uzyskania sadzonki magnolia warstwowej. Gięcie gałązkę i posypane ziemi, w ciągu roku lub dwóch silnych kopać sadzonka z rozbudowanym systemem korzeniowym.

Trudniej jest propagowanie przez sadzonki. Aby to zrobić, należy umieścić je w szklarni i utrzymać stałą temperaturę i wilgotność.

siewu, nasiona

Nasiona są usuwane z powłoki i zasiane we wrześniu w glebie torfowej. Umieścić w chłodnym miejscu, w którym temperatura utrzymuje się pomiędzy 0 a 6 stopni, a czekają na rok, lub nawet więcej, nie zapomnij, aby monitorować wilgotność gleby.

Niektóre odmiany odporne są wysiewane bezpośrednio do gruntu, chroniąc warstwę liści. Sadzonki te są bardziej odporne na mróz.

Porośnięte rośliny sadzone są w osobnym naczyniu i umieścić w miejscu chronionym przed zimnem. W pierwszym roku rosną bardzo powoli, liście zaczynają się pojawiać tylko w okresie letnim. Na jesieni, z początkiem deszczów, zaczynają rosnąć szybciej, sądząc, że nadszedł czas, monsun. garnki zimowe ukryć przed zimnem, a rosnące w glebie – port.

System korzeniowy roślin rośnie, gdyż co roku są przesadzane do większych naczyń.

W wieku trzech magnolii posadzonych w otwartym terenie. Jest to najlepiej późną jesienią, w październiku. Konieczne jest, że korzeń został zamknięty. Wielkość dołu do sadzenia trzy razy większą niż objętość korzenia.

Magnolia kwiat oczytany w czwartego do dziesiątego roku, w zależności od warunków uprawy. W pierwszych latach życia jest bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Następnie odporna na wartości temperatury aż do -20? C

Procesy przeszczep w wieku dwóch i trzymane w doniczkach w szklarni.

gleba

Magnolia grandiflora rośnie dobrze w lekkich glebach żyznych. Lubi wapnowanie gleb. Dla nich to jest chory chloroza, z których liście żółkną i kwiaty zatrzymał formowania. Aby zaradzić tej sytuacji, konieczne jest, aby mieszać w glebie torfowej. Prawie nie magnolia wzrostu zarówno gleby ciężkie i piaszczyste.

Magnolia grandiflora preferuje słoneczne (średnich szerokościach geograficznych), czasami lekko zacienione miejsce (Południe). Wiatr i przeciągi nie lubi.

pielęgnacja

Magnolia wymaga dużo wilgoci. To musi być podlewane od wiosny do jesieni. Aby ułatwić ten proces, gleba wokół chochoł drzewa z igliwia, kawałki kory, liści, torfu wysokości nie mniejszej niż pięć centymetrów. Promień pierścienia blisko do metra. pnie drzew są wolne, więc, że beczka nie jest uszkodzony chorób grzybiczych.

przycinanie

wirtualnie wyciąć magnolia. Usuń tylko martwe gałęzie i te, które rosną wewnątrz korony.

gałęzie Podmerzshie wyciąć do zdrowej tkanki i niejasne cięcie boisku w ogrodzie.

schronienie

Dwie warstwy juta chroni bagażnik przed mrozem. Ale należy to robić ostrożnie, tak aby nie zerwać oddziałów. Późną jesienią schronienia pni drzew. Wcześniej tego nie należy robić, bo nie zavedutsya myszy.

szkodniki

 • Myszy są najgorszymi wrogami magnolii, gryzie szyi korzeń.
 • Moli korzenie uszkodzenia.
 • Pająk siedzi na dole arkusza rozciąga się z niego soki, a kawałek jest stracone.

nawóz

Sprężyna aby nawozów azotowych w lecie – fosfor, potas. Kiedy ten azot nie przyczynia się nie zaczynają rosnąć młode pędy. Po tym wszystkim, nie będą dojrzewać do zimy i zamrozić.

sortuje

Hardy:

 • Magnolia japońska. Wysokość – 12 m interesujące ostrosłupa korony, która wraz z wiekiem się kuliste .. Odporna drzewo, które kwitnie w trzydziestym roku życia, z białych kwiatów z fioletowym podstawy. Jesienne liście z ciemnozielonym staje się żółto-brązowy.
 • Magnolia stellata -. Krzew do 6 m Kwiaty są białe z różowym odcieniem, przy stosunkowo cienkich płatków. Są bardzo miły zapach. Kwitnie bardzo wcześnie.
 • Magnolia Lebnera (hybrydą dwóch poprzednich).
 • Siebold – magnolia zimno, odporny na zimno 30 stopni.

Stosunkowo odporne:

 • Magnolia pośrednia – 10m wysokie drzewo w kwietniu fioletowe kwiaty kwitną średnicy do 25 cm, o kształcie zbliżonym tulipana. Obsługuje do 18 stopni Celsjusza.
 • Magnolia grandiflora Czuła jest noc rośnie na Krymie i na Kaukazie Południowym. Jej wysokość może sięgać piętnaście metrów. Kwitnie przez całe lato, od maja do września Inclusive. Magnolia kwiaty Czuła jest noc mleczno-białe, pachnące. Średnica jest dwanaście cm. Jesienią dojrzałe czerwone owoce, które jednak nie jeść.

wykorzystanie

Magnolia grandiflora zdobić każdy ogród. Używają go urządzić park, mający indywidualnie lub w grupach, uzupełnione różnymi krzewami.

Liście zawierają magnolii alkaloidy, flawonoidy i inne związki korzystne. Preparaty z nich zmniejszyć ciśnienie krwi, nadciśnienie traktuje się w początkowej fazie, a także choroby reumatyczne i choroby układu pokarmowego.

Napar z liści magnolii są używane do mycia włosów w ich utraty.