171 Shares 2677 views

przemienniki częstotliwości dla silników indukcyjnych: Zasada działania i konserwacji

Dzisiaj, przemienniki częstotliwości dla silników indukcyjnych są często stosowane w przemyśle. Warto zauważyć, że silniki te mają w swojej strukturze trzech uzwojeń, które są połączone w „gwiazda” lub „trójkąt”. Ale mają jedną wadę – regulować prędkość wirnika jest bardzo trudne. Ale to było wcześniej. Teraz, kiedy przychodzi z pomocą mikro i Power Electronics, zadanie to jest uproszczona. Skręć rezystor zmienny można zmieniać szybkości w szerokim zakresie.

W jakim celu potrzebna jest przetwornica częstotliwości?

Funkcje w tym produkcie jest wiele, ale większość z niewielką ilością używany. W rzeczywistości, aby kontrolować silnik asynchroniczny jest konieczne, aby móc regulować nie tylko prędkości obrotowej, ale także czas przyspieszenia, hamowania. Ponadto, każdy system wymaga ochrony. Konieczne jest, aby uwzględnić obowiązującą przetwornicy częstotliwości, który wykorzystuje silnik indukcyjny.

Chastotniki szeroko stosowane w systemach wentylacyjnych. Mimo wyraźnego ułatwienia kierownicy wentylatora obciążenie wirnika są bardzo duże. I natychmiastowe przyspieszenie jest niemożliwe. Ponadto, istnieją sytuacje, w których potrzeba zwiększenia prędkości obrotowej, strumień powietrza mniej lub bardziej. Ale to tylko przykład, konwerter częstotliwości jest często używane w innych systemach. Z chastotnika można zsynchronizować prędkości przenośnika, składające się z wielu taśm.

Zasada działania przetwornicy częstotliwości

Podstawą jest sterowanie mikroprocesorowe i wielokrotne obwody do konwersji napięcia AC i DC. Kilka procesów wystąpić napięcia, który jest dostarczany do wejścia zasilania urządzenia. przetwornica częstotliwości praca jest prosta, wystarczy rozważyć trzy etapy. Po pierwsze, nie jest prostowanie. Po drugie, filtrowanie. Po trzecie, inwersja – konwersja z DC na AC.

Dopiero na ostatnim etapie może zmienić właściwości i bieżące ustawienia. Zmieniając właściwości prąd może być kontrolowany przez prędkość wirnika silnika asynchronicznego. W etapie inwertor silny zespół tranzystorów. Te trzy elementy O – dwa zasilania i jedna kontrola. Od wielkości sygnału przesłanego do tych ostatnich zależy od charakterystyki prądowo-napięciowej w chastotnika wyjściowego.

Napęd może być zastąpiony?

przemienniki częstotliwości dla silników asynchronicznych zaczęli używać stosunkowo niedawno. Jednak Science stopniowo do niego pierwszy rotor prędkość obrotowa zmienia się za pomocą kół zębatych lub zmianowego. Jednak taka kontrola była bardzo uciążliwa, a siła napędowa jest marnowane z powodu zbędnych mechanizmów. przekładnia pasowa pomaga zwiększyć prędkość obrotową, ale to jest dokładnie ustawić parametry końcowe jest bardzo trudne. Z tych względów, VSD jest znacznie lepsza, ponieważ zapobiega utracie zasilania. Ale co najważniejsze – to pozwala na zmianę parametrów napędu, bez zmiany mechaniki.

Który falownik wybrać do użytku domowego?

Należy zauważyć, że połączenie może być przeprowadzone do sieci jedno- i prądu trójfazowego. To wszystko zależy od konkretnego modelu dysku, a jeśli konkretnie, w którym obwód falownika silnika indukcyjnego wykorzystywane w produkcji. Aby zrozumieć zasadę działania, to wystarczy spojrzeć na strukturę urządzenia. Pierwsza jednostka – prostownik, co się dzieje na diodach półprzewodnikowych. Układ ten most do konwersji jednego lub trzy fazy AC na DC. Dla domu używać należy wybrać te modele chastotnikov których wejścia są podłączone do jednofazowego prądu przemiennego. Powiązane wybory, które w domach prywatnych do prowadzenia sieci trójfazowej jest problematyczne, i nie opłaca, bo trzeba użyć bardziej wyrafinowany uwzględnieniem urządzeń elektrycznych.

Główne elementy napędowe

Niewiele już zostało powiedziane, że obwód jest inwerter. Ale trzeba wziąć pod uwagę to szczegółowo na szczegółowym badaniu. W pierwszym etapie konwersji – AC rektyfikacji. Bez względu na to, ile fazy wejściowej jest dostarczany (jedna lub trzy), na wyjściu prostownika masz stałą jednobiegunowego (jeden plus i minus jeden) napięcie 220 woltów. Jest tyle między fazą a przewodem neutralnym.

Następnie przez jednostkę filtracyjną, która pomaga pozbyć się wszystkich zmiennych składników wyprostowanego prądu. A na ostatnim etapie jest odwrócony – od DC jest zmienna za pomocą tranzystorów mocy, kontrolowanych przez mikrokontroler. Zazwyczaj falowników do silników indukcyjnych posiada monochromatyczny wyświetlacz LCD, który wyświetla wymaganych parametrów.

Czy to możliwe, aby urządzenie samodzielnie?

Produkcja urządzenia związana jest z wieloma trudnościami. Musisz nauczyć się podstaw programowania mikrokontrolerów rozszerzyć możliwości tego instrumentu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie podstawowe wymagania. Na przykład, automatyczny wyłącznik awaryjny przy przekroczeniu maksymalnie dopuszczalny prąd, który jest zużywany przez silnik. Aby to zrobić, trzeba ustawić wyjście prądowe, które będą przeprowadzać ciągłe monitorowanie. Ponadto należy zapewnić aktywne i pasywne elementy chłodzące układu zasilania – diody i tranzystory, a także wyłączanie urządzenia w nadmiernego ogrzewania. Tylko w tym przypadku, przemienniki częstotliwości dla silników asynchronicznych może pracować bezpiecznie.