591 Shares 9550 views

Kandydoza pokarmowy: przyczyny, w szczególności rozwój i leczenie

Kandydoza jelit – jest chorobą błony śluzowej, która jest spowodowana przez drożdżopodobnych gatunków grzybów zwane Candida. Mikroorganizmy te znajdują się w prawie każdym środowisku. Można je znaleźć w glebie, a na skórze warzyw, owoców, nawet w przypadku mebli do domu i szczoteczki do zębów. Oczywiście, te organizmy żyją w jelicie, a jako część zdrowej mikroflory.


Jednak, gdy zaczyna się zmniejszać liczby pożytecznych bakterii, candida zająć swoje miejsce i szybko mnożyć. Kandydoza jelita nazywa się złożoną postać dysbioza.

Bardzo niebezpieczny rozwój tej choroby u dzieci, gdyż w wyniku jego wygląd, ale pozostają w tyle w rozwoju, zaczyna aktywny utrata masy ciała i opóźnienie wzrostu.

Istnieje kilka głównych czynników, których obecność znacznie ryzyko chorób rozwijających się zwiększa:

  1. Niewłaściwa dieta i ekologia, pogorszenie siedlisko.
  2. Przyczyny natury fizjologicznej: ciąży, silnego stresu nerwowego, niemowląt i małych dzieci w wieku i starości.
  3. Chroniczne choroby, zwłaszcza w układzie pokarmowym.
  4. Cukrzyca.
  5. Choroby, które powodują wyczerpanie organizmu.
  6. Długotrwałe stosowanie antybiotyków i preparatów hormonalnych.
  7. Zakażenie wirusem HIV.

Inwazyjne i nieinwazyjne forma – gatunek z chorobą, która ma kandydozy jelit.

Objawy nieinwazyjna forma następujące: biegunka, wzdęcia jelitowe, biegunka z białych płatków zmieszaniem cheesy konsystencję. U ludzi, istnieje ciągłe uczucie niecałkowitego opróżnienia po wypróżnienia. Ogólny stan pacjentów z kandydozą nie jest zakłócony.

Inwazyjnej kandydozy występuje u osób, które cierpią z powodu ciężkiej immunosupresji.

Diagnostyka kandydozy jelit składa się z kompleksowego badania laboratoryjne: określenie czynników, które wywołują rozwój choroby, objawy bada wyniki zaszczepieniu bakterii. W celu wyboru odpowiedniej metody leczenia choroby, w każdym przypadku, przeprowadziła kompleksowe badania, w którym badamy, a wszyscy pacjenci z chorobą, a obliczone ryzyko ewentualnych skutków ubocznych. Ze względu na fakt, że dysbakterioza i kandydozy spowodowane przez jedną i te same problemy, jak metody eliminacji tych chorób są praktycznie identyczne.

Kandydoza jelita leczy się stosując środki zawierające bakteriami. Pomagają one znacząco zmniejszyć poziom grzyba w kale. Bifidobakterii pomaga przywrócić naturalną mikroflorę naturalny sposób, jak również zapewnienie żywności nabłonek błony śluzowej i przywrócić funkcjonowanie jelit.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że w celu przyjmowania pewnych leków szczególnie indywidualnie, ponieważ samo jest surowo zabronione.

kandydoza jelit traktuje się stosowania medycyny tradycyjnej. Tak więc, nie zapomnij, że musisz jeść tyle, borówki czernicy i wiciokrzew, jak również jakichkolwiek kapusta, warzywa liściaste, sałatki i ziół.

Regularnie codziennie rano (tuż po snu) trzeba myć zęby i usta z białej tablicy. Następnie zaleca się wypłukać jamę ustną roztworem sody oczyszczonej lub niebieski jod. Wtedy najlepiej jeść kilka ząbków czosnku (stopniowe zwiększanie ilości do 12 sztuk) lub marchew sałata , czosnek. Po tym posiłku, powstrzymać się od jedzenia przez kilka godzin.

Podsumowując, w leczeniu choroby, trzeba zwiększyć odporność na prowadzenie utwardzania korpusu. Przy wyborze procedury należy uwzględnić wiek, zdolności fizycznej i chorób pokrewnych. Po zażyciu antybiotyków trzeba przywrócić mikroflorę pomocą ziół leczniczych, a także zrównoważonej diety.