220 Shares 9045 views

Wstawka w rurociągu: podstawowe techniki i wymagania bezpieczeństwa

Prawie każdy artysta w obliczu konieczności związać się linii. Prace technologiczne w tym przypadku zależy od tego materiał jest stosowany rurociągu. Systemy użytkowe dzisiaj są zbudowane z rur żeliwnych, ocynkowanych i tworzyw sztucznych, ale dla kompletności informacji należy rozważyć raz wszystkie technologie. Zacznijmy opis każdego trybu indywidualnie.

Pudełko ze zbrojeniem polimerowym

Wstawka do rurociągu z polimerów będą opierać się na konkretnej technologii. Pierwszym krokiem jest, aby osiągnąć linię przez kopanie dołu kształt kwadratowy. Jego wymiary powinny 1,5×1,5 m. Prace wykopaliskowe prowadzone na początkowym etapie za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ale można osiągnąć jedynie systemu rur z metalowej taśmy, która znajduje się w górnej linii, jest to niezbędne do korzystania z łopatę pokonać pozostałe 40 cm.

Po wyświetleniu rurkę, można przystąpić do kopania rowu w górę do budynku. Po zakończeniu tego należy zacząć, aby wyposażyć kranu. W tym celu specjalne kołnierze, które nazywane są również pielęgniarki. elementy te są składane i używane do wpięcia w kanalizacji. można je porównać z teowników, rury przelotowe, które mają dwie części. Na wyrobów z tworzyw sztucznych mogą być instalowane pojedyncze zaciski i spinacze. Jednak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem byłoby siodła, ze względu na kołnierz elektryczny jest składany.

Kiedy przeprowadza się w przewodzie wstawki takiej technologii, kołnierz być umieszczony na tie-punkt i łączy się za pomocą urządzenia elektrooporowego. Gdy dane operacyjne są spełnione, pielęgniarka powinna być wprowadzona do korpusu rury, które zapewniają połączenie i dużą szczelność.

Metodologia pracy

Następnym krokiem jest rura płuczkowa z koroną wiertła lub konwencjonalne. Średnica narzędzia może być mniejsza, w porównaniu z parametrem szczególny Saddle górną dyszę. Wiertło może być wprowadzane do rury przez zawór odcinający zakładkowej rury. Wiercenie wykonuje się za pomocą specjalnej dyszy, co zapewnia szczelność połączenia.

Niektóre modele sugerują siodeł osadzanie noże koronowe w zakrętach. Powinien on być obracany za pomocą klucza rozgałęzionego. W końcowym etapie musi mieć rurkę w wykopie, zawór łączący. Wykorzystuje tuleję zaciskowego.

zalecenia ekspertów

Kiedy przeprowadza się w przewodzie cząstkowym przekroju z wyżej opisanych technologii może być umieszczony w miejscu instalacji włazu. W tym celu w dolnej części wykopu głębiej, to jest wypełnione piaskiem i żwirem, a po zadanej pierścienia, z których pierwszy będzie miała otwór dla rury. Napełnionej poduszki wzmocnionego betonu, w razie potrzeby, której grubość powinna wynosić 10 cm, to jest konieczne zastosowanie znaku M-150 lub M-200. Ważne jest, aby doprowadzić do zera poziom uziemienia oraz prześwitu szyberdachu. Taka konstrukcja ułatwia naprawę systemów zaopatrzenia w wodę. Konsument będzie mógł zastąpić system wykorzystujący centralny zawór.

Odlewania rur metalowych

Gdy masz rur kanalizacyjnych z żeliwa szarego, tie-in jest ono przeprowadzane przez innych technologii. To dlatego, że sprzęt trudniejsze niż plastik, ale plastyczność materiału nie jest tak wysoka. Oznacza to, że żelazo może po prostu eksplodować.

Dlatego też, gdy rura wstawka musi kopać i oczyszczone z rdzy w miejscu, w którym będzie wykonywana praca. Wierzchnia warstwa ubitego żelaza powinny być cięte za pomocą szlifierki kątowej w miejscu, gdzie zostanie wprowadzony. W zestawie rur siodła, a gumowa uszczelka jest usytuowana pomiędzy zworą a jarzma. Szczeliny muszą być uszczelnione.

Technologia pracy

Gdy masz rur kanalizacyjnych z żeliwa szarego, następnym krokiem jest, aby zablokować zawór odcinający do kołnierzem siodeł końcowych. Przez pierwszy i rozpocznie koronę. Cast iron rura jest wiercony, z konieczności chłodzenia obszar roboczy i zmieniać od czasu do czasu, uszkodzony kawałek. Dlatego konieczne jest użycie specjalnego narzędzia tnącego, który ma węglik. Cięty materiał nie będzie to możliwe z innych urządzeń. W końcowym etapie korona jest usuwany, przepływ wody jest zablokowany, a instalacja zewnętrznej nodze odbywa się według standardowych zasad.

Ustawianie właz w miejsce krawata

Kiedy przeprowadza się w przewodzie wstawka może być zainstalowany właz. To działanie jest pożądane, ale może być wyeliminowane. Wyroby stalowe o sztywności obwodowej nie są gorsze armatury żelaza, ale są one bardziej plastyczne w porównaniu z żeliwa. To tłumaczy użycie oryginalnej technologii, kiedy nie jest usytuowane w rurze stalowej. Technika ta jest podobna do tej, w której wykorzystywane są produkty z tworzyw sztucznych.

Układ wpięcia rury stalowej jest wykonywane w określonej technologii. Rura może być czysty, wolny od rdzy i przygotowuje się do pracy. Produkt jest zespawana z kołnierzem rurki śrubowe, które biegnie od głównego zbrojenia. Na rurze Dopuszczalne jest używanie jakichkolwiek walcowanej rury, najważniejsze, że leżało na sercu stali konstrukcyjnej.

Ważne jest, aby pamiętać,

Gdy prowadzi zwężenie w przewodzie wodnym, po utworzeniu spoiny powinny być sprawdzone pod względem stabilności. Wewnętrzna powierzchnia jest nasmarowana naftą, a potrzebna jest zewnętrzna przestrzeń oznaczyć kredą. Na zewnętrznej powierzchni nie będzie plam olejowych, który będzie mówić o wady interfejsów.

Cechy dzieła

Kiedy już przeprowadzone wszystkie prace, które zostały opisane powyżej, gwintowane lub kołnierzowe Zawór może zostać wzmocniona do brodawki. Rura jest wykonywany przez zawór, przy czym górne warstwy mogą być przezwyciężone przez wiertarkę. Najnowsze milimetr można wiercić ręcznie. Na zaworze zainstalowany oddział wodociągu zewnętrznego systemu, który doprowadził do domu przez otwarte rowu.

Gdy prowadzi zwężenie w przewodzie wodnym, odchylenie siodełek zewnętrzna odgałęzienie powinna być równa 2 ° C, ale konieczne jest, aby wysłać do domu. Jak tylko oddział zewnętrzny będzie mógł zbierać, powinny być sprawdzane pod kątem wycieków. Wykop powinien być pochowany w miejscu, gdzie było prowadzone do domu bocznym, ale można to zrobić dopiero po zakończeniu testu szczelności.

Wstawka w rurociągu

Rurociąg jest strukturą, na której realizowana jest do transportu gazu. W zależności od zastosowania mogą być dostarczane w różnych ciśnieniach. Na przykład, w przypadku głównych rurociągach, w których ciśnienie jest stosunkowo wysokie, natomiast w systemach dystrybucyjnych, może ona zostać zmieniona.

Stukanie rurociągu bez zatrzymywania pracy może być przeprowadzona w naprawy i łączenia poszczególnych konsumentów. System będzie działał bez przerwy, a ciśnienie nie zostanie zmniejszona. Technika ta nazywana jest zimne więcej klatek i czasami zamiast konwencjonalnego sposobu, który polega na spawanie rur i jest uważany pracochłonne.

Usytuowane w rurociągu przy stosowaniu rur z tworzywa sztucznego za pomocą złączek lub ukształtowanych części. W tym celu elementy metalowe, a metoda zawiera rozszerzony połączenie jest przyklejony specjalne struktury po instalacji. Leczone kompozycje wkładką stalową, które są zdolne do zabezpieczenia powierzchni przed korozją, ponieważ wnikania wody może prowadzić do procesów korozji.

Cięcie przeprowadza się przez utworzenie wkładki ze stopów prostopadle do rury. Wkładka ma długość w zakresie od 70 do 100 mm i jest zwiększana przez połączenie gniazda stykowe. Sposób ten zakłada, że podgrzany stalowa wkładka są wypychane rury z tworzywa sztucznego. Sposób stosowany do tworzenia zagięć rurociągu z lekkim ciśnieniem. Jeśli średniego ciśnienia, a następnie przed gromadzeniu muszą być stosowane w miejsce proszku polietylen przyszłych połączeń, które pozwalają na szczelne sprzężenie dwóch materiałów.

cechy związać

Usytuowane w kanale zasilającym zimnej wody może być utrzymywane przez wiele technologii. To może stosować różne rodzaje spoin, a mianowicie:

  • T-bar;
  • butt;
  • rogu;
  • nakładanie.

Tapping bez dekompresji stosowane nie tylko siodła, ale również urządzenia, które są znane jako PGVM. Ponadto, możliwe jest stosowanie zaworów i zaciski. Jeśli wybrana jest opcja z zatrzaskiem, sprzęgło jest przyspawana do rury i rury odgałęzionej, do którego klapa jest przymocowana do aparatu. Otwór powinien obcinaka miseczki, przy czym fragment cięcia usuwa się z komory i nakładania zaworu. Gdy realizowany w istniejącym rurociągu Box zgodnie z tą technologią, a następnie kołnierz po usunięciu powyższych prac jest podłączony.

Odnośnie PGVM, jest to urządzenie, które jest przeznaczone do gwintowania bez dekompresji. Dotyczy elementu do gazu, które mają średnicę w zakresie od 186 do 529 mm. Za pomocą tego urządzenia można przeprowadzić klatce, przed otwarciem, którego średnica zmienia się od 80 do 140 mm.

wniosek

Jeśli używasz wpuszczany kołnierz rury, głównym linia domu mieszkalnego może zapewnić oddział wodociągowej. Czasami jest wymagane podłączenie dodatkowego odbiornika lub urządzenia podlewania. Jeśli system używa wody ze studni, wkładka może być formowana w dowolnym miejscu. Jeżeli mówimy o wodociąg, takie prace są prowadzone na liczników zużycia wody. Zatem zwężenie w przewodzie ciśnienia jest różne od technologii, który jest opisany powyżej.

To dlatego, że ciśnienie w sieci wewnętrznej jest wyłączony w dowolnym momencie. Aby to zrobić obejmie tylko zawór środkowy. Dlatego do pracy trzeba przygotować tee. Manipulowanie obejmą konieczności spuszczania wody, odbywa się to poprzez otwarcie dolnego zaworu.