789 Shares 9714 views

Jonas Enlund – naprzód z Finlandii

Jonas Enlund jest utalentowany fiński hokeista. Ten napastnik nie jest częścią jego rdzeń zespołu, ale na poziomie klubowym, że wykazuje dobrą hokeja. Jonas rozpoczął karierę w domu w SM-League, a po roku przeniósł się do gry w Rosji.


Zacznij sportową drogę

urodzony Jonas Enlund 3 listopada 1987 w stolicy Finlandii – Helsinkach. W tym kraju, sporty zimowe są świetne uczucie wśród ludności. Oczywiście, hokej jest najpopularniejszą ze wszystkich innych zainteresowań sportowych mieszkańców. Małe dzieci rocznie przyjść do klubów sportowych, aby w przyszłości stać się profesjonalnym graczem hokeja. Jonas Enlund zaczął grać w hokeja w młodym wieku. Po szkole zaczął łączyć się z zespołu młodzieżowego klubu „HIFK”. W tym poleceniu, w jednym czasie zagrał wiele fińską gwiazdę.

Przebieg pracy zawodowej

Pierwszy profesjonalny klub dla Enlund jest „Tappara”. Umowa z tego zespołu została podpisana w 2006 roku. Jonas Enlund natychmiast po rozpoczęciu pracy zawodowej został wybrany w szóstej rundzie z zespołem „Atlanta Thrashers”. Ale nie udało mu się grać w najsilniejszej lidze świata.

Jonas szybko stał się ważnym graczem na fińskim klubie „Tappara”. W 2008 roku, zespół, który grał rolę Jonas Enlund (hokej), stał się brązowy medalista SM-League. Po zagraniu w sezonie, zdobył 47 punktów produkcyjnych. Po dwóch sezonach Jonas z 28 goli był najlepszym strzelcem sezonu.

Poruszanie się w Rosji

Ostatnio dość często rosyjskie kluby zapraszają młodych gwiazd z Finlandii, które następnie stają się kluczowymi graczami w playoffs. W 2010 roku, hokej Enlund zaprosił Nowosybirsk „Syberia”. Ten zespół wykazały dobre wyniki w KHL i regularnie grać w Puchar Gagarina.

Enlund w swoim pierwszym sezonie w nowym kraju zdobył 24 punktów, stając się jednym z najlepszych strzelców w zespole. W następnym roku, klub z Syberii ma swój kontrakt z zagranicznymi graczami przedłużony. W play-off w 2014 roku w klubie „Syberii” spotkały się z „Ak Bars”. Dla zespołu z meczu Nowosybirsku, która odbyła się 11 marca był bardzo pomyślny. Wygrała z wynikiem 7: 1, a Enlund strzelił trzy gole po raz pierwszy w KHL.

Ciąg dalszy kariery

W 2015 roku, umowa Enlund z „Syberii” przyszedł termin, i postanowił zmienić klub. Liderzy zespołu syberyjskiego, a także fani byli bardzo niezadowoleni z jego odejście napastnika. Wielu menedżerów chciał to fiński hokeista wybrał ich klub. Ale wybrałem Enlund Yonas „Lokomotywa”. To polecenie odzyskał po strasznej tragedii i ponownie gotowy do walki o czołowe miejsca w mistrzostwach.

Ale napastnik nie był w stanie w pełni realizować się w nowym klubie, po połowie sezonu, udał się do Petersburga SKA. Tam znów był w stanie podjąć wiodącą rolę, i przeniósł się do CSKA. Wielu fanów hokeja na skutek pojawienia się odtwarzacza, aby odbijać lista była interesująca – Enlund Jonas, dlaczego nie grać? Raz w lidze KHL dodał chiński klub „Kunlun”, zaczął kupowanie utalentowanych graczy wyglądać przyzwoity w największej lidze świata. Enlund podpisał kontrakt z nowym klubem i odgrywa ważną rolę w zespole.

Międzynarodowa kariera

Pomimo talentu i wysokimi osiągnięciami Enlund rzadko ścigana w drużynie narodowej. Po raz pierwszy został zaproszony do gry w reprezentacji juniorów na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w 2005 roku. On opracował dla jego drużyna nie powiodła się. Dwa lata później Enlund ponownie pełnił już tylko dla zespołu młodzieżowego w mistrzostwach świata. Ale nie udało się zdobyć medal ten hokeista.

życie osobiste

Ku konsternacji fanów Jonas jest szczęśliwie żonaty. W 2012 roku miał córkę, aw następnym roku urodziła syna. Urodził się w Finlandii. Enlund w tym czasie nie może być blisko swojej rodziny, jak był w rozgrywkach sezonu regularnego. Wtedy cała rodzina mieszkała w Rosji, gdzie głowa rodziny grał w hokeja.

Jonas Enlund spędził w CHL mistrzostw wiele sezonów. Oczywiście, jego najlepsze lata spędził w zespole z Syberii. Enlund nadal nie zamierza zakończyć karierę. Ostatnio pojawiła się w klubie KHL z Chin każda gra staje się tylko silniejszy. Podpisanie umowy z Enlund znacząco wzmocnił atak klubu, „Kunlun”. Obecnie Jonas kontynuował karierę w chińskim zespole.