664 Shares 5277 views

Smażony Ser Suluguni – idealny zamiennik kotlet

Gruzińskie sery twórcy wierzyć (i nie mamy powodu, aby ich nie wierzę), że Ser Suluguni – najstarszy fermentowany produkt mleczny na naszej planecie. Luźno przetłumaczyć go do rosyjskiej nazwy oznacza „mający serwatkę w swoim składzie.” Oznacza to, że ser – solanka, semi-dojrzałe, nie jest ser, ale również nie rodzaj osadu. Kaloryczny Ser Suluguni pozwala wywołać produkt dietetyczny: węglowodany – 0, białka i tłuszczu o 20%, a ogólna wartość odżywczą – 290 kcal. Jest łagodny, słonawej i doskonale łączy w składzie różnych potraw, czy to sałatki, gorące przekąski, dania mięsne i rybne.


Dobra to ser podpuszczkowy i kanapki. Ale czuć słońce w Gruzji, czyńmy Ser Suluguni w chlebie pita. W tym celu musimy dwa cienki chleb (na 250 g sera), w małych wiązek zielonej kolendry i pietruszki, parę piór młodej cebuli i 80 g masła. Przed procesem przygotowania i Ser Suluguni oleju i umieścić w zamrażarce. Potem wyjął stamtąd bardzo szybko i trzy na grubej tarce. Drobno pokrojone warzywa miesza się z masą uzyskaną. Rozkładamy go na jednej połowie pita, przykryć drugim i mocno przycisnął dłoń, a następnie przenieść na podgrzewanym patelni z niewielką ilością oleju roślinnego. Dociskane drewnianą łopatką do spodzie ciasta zbrązowiałego. Świetne dla wina i piwa.

Smażone Ser Suluguni – to jest naprawdę przygotowanie win-win „wegetariański stek”. Ponadto, jest również bardzo posiłek budżet. Dla niego, tylko jest to niezbędne (z wyjątkiem serów pół), że jedno jajko, dwie łyżki mąki łyżka (lub bułka tarta), olej roślinny, masło do smażenia. To – produkty podstawowe. Jako zmienności (i za przejaw kulinarnej kreatywności) może zająć oregano, papryka czerwona, suszonych ziół prowansalskich , lub po prostu mieszankę przypraw o nazwie „gruziński Season”.

Gotować smażone Ser Suluguni, trzeba mieć umiejętności, aby działać szybko i dokładnie, a co najważniejsze – wiedzieć, kiedy przestać. Jak już zapewne domyślasz, będziemy musieli zanurzyć produkt korony w cieście jaj i umieścić w garnku. Ale ci, którzy jedli pizzę raz, nie wie, co zrobić z obróbką cieplną sera. Zgadza się! Topi się i płynie. Produkt nie „uciekają” na nas z jego powłoki, trzeba znać pewien sekret: pokroić na porcje – plastry o grubości 1 cm, a także wysyłać w zamrażarce.

Teraz na cieście. Wstrząśnięty widelec jajko. Dodaj do niego adjika, trawa, jednym słowem wszystko, co mówi ci kulinarnej intuicji. Ale nie sól! Pamiętaj, że tego rodzaju produktów mlecznych i tak wystarczająco słone. W osobnym naczyniu wlać mąki lub bułki tartej. Mamy wyjść z serem zamrażarki, zanurzyć go najpierw w masie jaj, a następnie w mące. Więc Wykonujemy dwa lub nawet trzy razy. Naszym zadaniem – osiągnięcie gęstą powłokę, grilla do Ser Suluguni nie pojawiły i przyklejonych do patelni.

Co ugotować? Eksperci doradzają smażenia mieszaniny olejów roślinnych i kremowych. W procesie obróbki cieplnej ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przestać. Jeśli pan jest ogrzewany mało, ciasto nie „Grab”, ser będzie stopniowo nagrzewać i być rozłożone w naleśnik. Jeśli olej jest zbyt praży, zraszanie natychmiast spalić. Smażony Ser Suluguni gotować na średnim ogniu, przynosząc na złoty kolor z obu stron. Podawać gorące, posypane ziołami, z różnymi sosami (np tzatziki, ale nadaje się również bearneński i krem). Wielkie szanse Ser Suluguni gorzki wermutu lub białego wytrawnego wina.