405 Shares 4727 views

AMT transmisja (Automated Manual Transmission): cechy, opinie

Ostatnio na samochody produkcji zagranicznej spełniają zautomatyzowaną skrzynię biegów. To nie klasycznej mechaniki i nie wszystko jest znana maszyna. Jest to krzyż. Jakie jest pole AMT? Recenzje i ustawienie automatycznej skrzyni biegów – w dalszej części tego artykułu.


cecha

Ten węzeł jest manualna skrzynia biegów. Ale zmiana biegów odbywa się tutaj automatycznie. Wybierz żądana transmisja odbywa się przez elektroniczną jednostkę sterującą. Komputer reaguje na sygnały z czujników i generuje impuls wstecznego. W rezultacie samochód jest napędzany w trybie prędkości najbardziej optymalny. Ta skrzynia biegów (AMT) łączy w sobie efektywność mechaniki i wygodę automatyczną skrzynią biegów. Teraz te PPC montowane na pojazdach „Skoda”, „audi” i „Volkswagen”.

o projektowaniu

Jaki jest skrzynia biegów AMT? Transmisja ta składa się z kilku składników:

  • Napęd i tarcze sprzęgłowe.
  • dźwignię zmiany biegów.
  • Elektroniczny system sterowania.

Na każdym robota przy użyciu podwójnego sprzęgła ciernego. Na zwykłych mechaniki stosować pojedynczą płytę. Taka konstrukcja pozwala na szybką zmianę biegów w AMT. «Łada Vesta”, który robota pola, dużo szybciej niż jego odpowiednik w mechanice zostały zainstalowane. I pomimo tego, że pedał sprzęgła w AMT jako takie, nie. Ale nie tylko troska „Volkswagen-Audi” i „AvtoVAZ” użyć tego pola. AMT robota od dawna ustalone na niemieckim „Mercedes”. 7 dzhitronik tutaj. Ale niemieccy inżynierowie traktowane jako podstawa do automatycznej przekładni, zastępując przemiennika momentu obrotowego na sprzęgle ciernym. Również zrobotyzowane biegów, AMT wykorzystane w „BMW” samochodów. Jest to przekładnia sześciobiegowa z napędem elektrohydraulicznym. Skrzynia biegów 5-biegowa jest często używany dotyczą „Volkswagen-Audi.”

rodzaje sprzęgieł

Istnieje kilka rodzajów sprzęgów AMT-box posiada:

  • Electric.
  • Hydrauliczny.

W pierwszym przypadku silniki elektryczne. Taki napęd ma mniejszą szybkość reakcji. Zmiana biegów odbywa się w ciągu trzech do czterech razy wolniej niż podobny hydraulicznie. Czas przełączania wynosi od 0,3 do 0,5 sekundy. Ale jeszcze szybciej niż automatyczną skrzynią biegów. W odniesieniu do napędu hydraulicznego, specjalne cylindry są tu stosowane. Są one sterowane za pomocą zaworu elektromagnetycznego. Taka konstrukcja jest bardziej skomplikowana, ale ma szybką reakcję. Czas przełączania biegów w przekładni z napędem hydraulicznym wynosi około 0,1 sekundy. Ta skrzynia biegów jest zamontowana na AMT głównie drogich samochodów. Energia elektryczna jest wyposażony we wszystkie akcesoria średnich i low-end. Wśród nich – "Skoda Octavia", "Superb", "Scout", "Volkswagen Golf", "Audi RS" i inne.

O efektywności transmisji

Według producentów, zrobotyzowany skrzynia biegów – jeden z najbardziej technologicznie zaawansowana pod względem wydajności. Jest to około 97 procent. W automatycznym efektywności transmisji wynosi 90 procent. Jeśli chodzi o mechanikę, tutaj postać jest praktycznie taka sama jak na robocie – 98 procent. W związku z tym takie maszyny są bardziej dynamiczne.

zalety

Główne zalety automatycznej skrzyni biegów:

  • Niskie zużycie paliwa. Samochód na „robot” spędza prawie tyle na mechanice.
  • Niewielką ilość oleju. W tym polu należy wlewa do 4 litrów płynu. To dwa razy mniej niż podobny automatyczną skrzynią biegów lub wariatora.
  • Wysoka trwałość sprzęgła. Ponieważ proces przełączania jest kontrolowane przez elektronikę, a nie kierowca, ryzyko oparzeń uchwyt zbliża zero (chyba celowo wcisnąć pedał gazu i hamulca jednocześnie).
  • Obecność trybie półautomatycznym. W dowolnym momencie, kierowca może przełączyć się na tryb ręczny i wybrać kiedy przełączyć na wyższy lub niższy bieg.

Kierowcy również zwrócić uwagę na wysoką szybkość przełączania nawet w trybie automatycznym. A wszystko dzięki zastosowaniu sprzęgła multi-dysk. Gdy samochód jest w ruchu na pierwszym biegu, druga płyta jest już w sprzężeniu z następnym. I tak długo, jak nie przełączyć się na końcu. Jeśli jesteś w ruchu przy maksymalnej możliwej szóstą lub siódmą prędkości, dysk zostanie automatycznie połączony z dolnym biegu. Aby rozproszyć setki takich maszyn porównywalna do mechanika. Nie pudełko „tupit” podczas przyspieszania, i to jest wielki opinii plusem właścicieli samochodów. Zmiana biegów odbywa się bez przerwy w mocy i dynamiki.

wady przesyłowe

Recenzje pamiętać PPC niemożność migający na inny tryb. Ponadto, podczas jazdy w korku na właścicieli samochodów silnie ogrzewa przyczepność. Aby zaoszczędzić zużycie na polu, konieczne jest, aby przełączyć do trybu „Tiptronic”. Nie można tam często do przyczepy. zasób sprzęgło będzie znacznie mniej pod takim obciążeniem. Ponadto wielką wadą jest obsługa ilość PPC. Nie wszystkie pola są objęte przypadku gwarancyjnym. Trzeba regularnie zmieniać tarczę sprzęgła. A ponieważ dwa z nich, koszt utrzymania wzrasta znacząco w AMT. Poprzez 150 000 konieczna zmiana sprzęgła. Ponadto, właściciele samochodów twarz ze zużycia łożysk wału podstawowych. To niepowodzenie towarzyszy charakterystyczny dźwięk w obszarze PPC. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika jest wzmacniany. Ten błąd występuje ze względu na obecność wiórów w mechatroniczny urządzenia. Jeśli czas nie eliminuje uszkodzenia, doprowadzi to do szybkiego zużycia tarcz sprzęgłowych. Co to jest najbardziej smutne, nowe szczegóły dotyczące AMT nie sprzedaje. Wszystko, co można zrobić – aby dostać się na analizie mniej więcej pudełka „na żywo” i do rozpoczęcia niezbędnych szczegółów. Wiele samochodów „Volkswagen”, to przekładnia drgnęła nagle zwalniając sprzęgło. Powodem jest to, aby wymieszać dwa rodzaje olejów, które są wykorzystywane w AMT. Powodem tego – złe uszczelnienie na mechatronicznego urządzenia. W ten sposób został wycofany przez około 1 miliona pojazdów wymienić olej.

O wymianie oleju

Producent zaleca zmianę płynu przekładniowego co najmniej raz na 60 tysięcy kilometrów. nowa wartość olej do AMT wynosi 4000 rubli. Konieczne jest również, aby kupić nowy filtr za 500 rubli. Wymiana oleju produkowanego w wyspecjalizowanej służby i kosztuje 2200 rubli.

Tryby pracy automatycznej skrzynki

Podczas jazdy, kierowca może ustawić dźwignię zmiany biegów w trybie automatycznym lub półautomatycznym. W pierwszym przypadku, przekładnia działa opierając się na odczytach z czujników i impulsów elektroniczna jednostka sterująca. Jeśli chodzi o trybie półautomatycznym, tutaj z kolei jest podłączony „Tiptronic”, który można znaleźć w „Mercedes” samochodów z ich automatyczną skrzynią biegów. Na dźwigni zmiany biegów jest przełącznik „plus minus”. W niektórych maszynach zamontowane manetki wiosła. Zatem AMT skrzynia biegów nie jest już postrzega sygnały z czujników i nadaje się do wskazówek kierowcy. Niektórzy nazywają ten tryb sportowy. Szybkość przełączania jest taki sam jak w trybie automatycznym. Ale tutaj można wybrać prędkość, przy której zmniejszona lub zwiększona stawka zostanie włączona.

wniosek

Tak, okazało się, co zautomatyzowane skrzynie biegów. Jak widać, łączy w sobie wydajność i komfort mechaniki maszyn. Ale jeśli chodzi o obsługę, to transmisja jest jednym z najdroższych. Często koszt naprawy aż do znaku 1-1,3 tysięcy euro. Jeśli przebieg samochodu jest mniej niż 150.000 (lub pięciu lat), za naprawę bierze sobie sprzedawcą. Ale co się dzieje, gdy samochód „odlecieć” z gwarancją? Wszystkie problemy i koszty nałożone na barkach właściciela samochodu. Znając problemy z AMT, takie maszyny są trudne do sprzedaży na rynku wtórnym.