90 Shares 1144 views

Swietłana Lavrova „Gdzie jeździ konno cock”: Opinie

Dla wielu czytelników, historia Ławrow, a sam autor, był rewelacją. W 2013 roku Swietłana Lavrova wygrał słynny konkurs książek dla dzieci „Kangur”. Zwycięzcą został zidentyfikowany za pomocą głosowania internetowego. Wielu czytelników bardzo lubiłem autora, aw szczególności historia „Gdzie galopujący koń kurek”.


o autorze

Swietłana Lavrova zawód – neurofizjolog lekarz, dr, i powołania – pisarz zaskakująco utalentowanych dzieci. Jej ręka już autorem ponad 40 książek, z których wiele zostało nagrodzonych prestiżową nagrodę literatury dla dzieci. Najlepiej sprzedającą życia autora w Jekaterynburgu, co obala tezę, że im dalej od stolicy, w życiu autora, mniej utalentowany.

Krótka opowieść

Dla tych rodziców, którzy nadal wątpią, czy kupić książkę „Gdzie jeździ konno cock”, krótka opowieść będzie jak najbardziej mile widziane. Tak więc książka opowiada historię dziewczynki z ładnym rosyjskiej nazwie Dasha, który mieszka w małym miasteczku, ale sen nie miała, szczerze mówiąc, globalny. Dasha z całego serca chce opuścić dom ojca i udać się do metropolii, gdzie planuje stać się wybitnym pisarzem. Dasha ma nie tylko największe marzenia, ale także konkretny plan ich realizacji. Nie tracąc czasu, pisze powieści o wampirach i, oczywiście, miłość. W celu nadania mu książkę maluje Dasha historia zawiera znaki ze świata ludowej komiacy.

Tajemniczo przed Dasha nagle znajduje się w postaci własnej książki – Per-bohatera, który rozpaczliwie prosi dziewczynę, aby mu pomóc. Per-bohater mówi, ziemia z Komi opróżnione, mieszkańców, nawet najbardziej starożytnych bogów i duchów ją zostawić. Niegdyś rozległy i tajemniczy świat rodowego mitu zubożała, stopniowo zamienia się w małą nieskomplikowanej opowieści. Dzielna dziewczynka Dasha postanowił pomóc bohaterowi, a zostanie wysłany do ratowania mitologiczny świat w towarzystwie bohaterów ludowych i kosmitów. W swojej powieści „Gdzie jeździ konno cock” Ławrow wysyła bohaterów w podróż. Jest pełna niezwykłych odkryć i przygód, które bez wątpienia spodoba się nie tylko dzieciom, ale także ich rodzice.

W „… koń kurek” różni się od innych książek Ławrow?

Ogólnie można powiedzieć, że fantastyczna historia ma wiele wspólnego z wcześniejszych prac autora, ale istnieją pewne różnice. Z jednej strony, książka jest łatwy do odczytu, a także umożliwia dobry śmiech, co Ławrow, w rzeczywistości, kochany przez publiczność. Akcja opowieści nie jest gorsza, a na ich emocji i różnych znaków. Z drugiej strony, charakterystyczny i nowy w pracach funkcji Svetlana było wprowadzenie do fabuły działa tematów mitologicznych, które nie zna do każdego dziecka, a nawet nastolatka. Nie można nazwać tego faktu wadą, ponieważ opis folkloru i mitologii naszym kraju jest bardzo przydatny dla młodych czytelników.

Lavrova produktu w stosunku do produktów Hollywood

Dziś dzieci są niezwykle trudne do zaskoczyć, ponieważ Zachód codziennie tworzy nową partię swoich produktów, które z powodzeniem przełknięcia, zapominając o własnych tradycjach i kulturze. Nowoczesna Rosja jest dosłownie zasypany z książek, filmów i gier pochodzących z Europy i Ameryki. Rzadko dziecko bierze teraz tę książkę, preferując różne rodzaje gier komputerowych i elektronicznych gadżetów. Oczywiście, jest to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich. Prawdopodobnie taki spadek krajowego, zwłaszcza kultura dla dzieci związane jest z faktem, że naprawdę wysokiej jakości produkty rosyjskich autorów nie są tak liczne i nie reklamować. I na tym tle, nie była książka „Gdzie jeździ konno cock”.

Swietłana Lavrova jego historia stara się zaszczepić u dzieci zainteresowanie własnej kultury, aby zainteresować młodych czytelników folkloru i mitologii poprzez fascynującą historię i barwnych postaci. Wszystko to okraszone humorem i łatwości czytania, naprawdę to ciągnie w niesamowitym, fantastycznym świecie. Recenzje czytelników wskazują, że dzięki tej przełomowej książce rodzice mogli jednak krótko, aby odciągnąć dziecko od telewizora, aby dać mu przyjemność czytania.

Szczegółowe dane o książce

Nawet konstrukcja książki „Gdzie jeździ konno cock” dosłownie krzyczy o wielkiej miłości autora do swoich przeszłych i ludowych motywów. Wszystko tutaj: czcionka, ilustracje i książki – musi zapewnić, że nie produkuje książkę z rąk. Stylizacja naprawdę był sukcesem. Na początku każdego nowego rozdziału towarzyszy kolorowymi ilustracjami, mała tytuł rozdziału i wypustki obrazu sprawiają, że książka interesująca nie tylko dla dzieci, które są już czytanie na własną rękę, ale nadal bardzo dzieci, które będą miały coś do oka, podczas gdy rodzice czytali historię głośno.

Wszyscy czytelnicy historii „gdzie jeździ na koniu cock” niewątpliwie przyciągają i dziwaczne stylu paginacji i skomplikowane wzory, ostatni rozdział. Na końcu książki stanowiły niewielką słownika, przy czym wszystkie występujące w procesie czytania nazwisk i tytułów. Ile czytelnicy twierdzą, że pomaga nawet głębiej w magiczny świat stworzony przez autora, aby naprawdę poczuć książkę. W ogóle, czytać to arcydzieło – prawdziwa przyjemność. Zarówno duchowe i estetyczne. Kolorowe zdjęcia i interesująca fabuła będzie odwoływać się do dzieci i dorosłych. Książka z pewnością pozostaną w tyle silne wrażenie w duszy i sercu każdego czytać.

Edukacyjna bajka

To właśnie książka nazywa jeden z czytelników. Praca jest nie tylko ryzykowny „Gdzie jedzie kurek konia” również sprzyja miłości własnej kultury i tradycji antycznych. Przez pryzmat wspaniałe prace Ławrow stara się przekazać dzieciom prostą prawdę: jeśli nie wykazują zainteresowania w swojej historii i tradycji narodowych, wchłonie całą pustkę, jak to miało miejsce w książce. Historia jest także obecny i podpowiedź z rodziców, jak twierdzą wielu czytelników. Fakt, że ta dziewczyna Dasha wysłany do ratowania mitologicznego bohatera, to znaczy, że bezpieczeństwo naszych tradycji to właśnie na barkach dzieci, które cierpią w ich sercach miłość do kraju i jego zwyczajów. Jest to kolejna generacja jest w stanie zmienić wszystko.

historia społeczna?

Niektóre szczególnie uważni czytelnicy zwane „społeczne bajka” historia „Gdzie galopujący koń kurek”. Opinie – dowód. Czytelnicy są przekonani, że poprzez przygodach Dashi autor zwraca uwagę dorosłych na palące problemy społeczne współczesnego społeczeństwa. Ławrow ma na celu przypomnieć nam, że to jest bardzo ważne, aby nie zapomnieć o swojej ojczyźnie, aby zapamiętać ich korzenie i historię. W pogoni za pieniędzmi, karierą i wszystko inne, często zapominamy o naprawdę ważnych wartości życiowych.

Według wielu, opowieść pokazuje również, że całkowicie zapomniana w naszym kraju, że jest to niezbędne do ożywienia wsi i osad. Koncentrując się przez całe życie w wielkich miastach, straciliśmy wartości kultury antycznej, która miała naszych dziadków, którzy mieszkali we wsi – gdzie zawsze opowiadał, haft i pieczone ciasta. Ławrow ( „Gdzie jeździ konno cock”) zachęca swoich czytelników dorosłych myśleć, bo to jest zbyt późno, aby ożywić powoli umiera tradycji naszego narodu. Pomimo faktu, że wszystkie te „dorosłych” pomysłów określonymi w książce dla dzieci, czasami warto pomyśleć o los ich kulturze, nawet za pomocą prostego, pracy naiwne dzieci.

Czy będzie kontynuacja?

Gdy stało się znane niedawna Swietłana Lavrova, odwiedzić festiwal „Czytaj Together”, która odbyła się w Kortkeros, zdecydowałem się napisać nową książkę, również w oparciu o mitologię Komi. Podczas swojej wizyty, autor dokonał interesującego odkrycia dla siebie. Okazuje się, że Kortkeros wsi pochodzi od człowieka, żelaza, Eike Trybunał miejscowej legendy. Według samej pisarki, że nie planuje już więcej pisać książki o Komi po opublikowaniu tej historii „Gdzie jedzie kurek …”, ale potem uświadomiłem sobie, że po prostu nie można pozostawić go na tym. Ławrow przyznał, że czuje się jak w domu w tej dziedzinie, i obiecał, że wkrótce wydać nową książkę. Możemy tylko czekać cierpliwie i mieć nadzieję, że nowe dzieło autora będzie nie mniej ekscytujące i pouczające.