775 Shares 3096 views

Ostrzenia ostrza piły: zasady i kąty ostrzenia

Piła ostrzenie potrzebę jakieś narzędzie do wykorzystania w obróbce drewna. Jest produkowany w przypadku obniżenia jakości cięcia i wymaga przestrzegania podstawowych zasad co do okresu eksploatacji piły efekt ostrzenia i wydajność alfabetyzacji.

reguły

  • Szczypce może działać jako narzędzie do gięcia, ale w tym przypadku konieczne jest monitorowanie sytuacji wszystkie zęby, czy płyta zostanie uszkodzony i nie zapewni właściwej obróbce drewna.
  • W trakcie prętów podporowych musi pasował do dysku, a powierzchnia pozostaje w stałej pozycji.
  • Do ostrzenia piły wykonane prawidłowo, szczegóły lokalizacji powinno umożliwiać łatwe przeglądanie wszystkich zębów.
  • Głównymi wystaje narzędzia wydają maszynę, ale czasami istnieje potrzeba wyjęciu płyty i jej mocowania do uchwytu.
  • Przed zmianą kąta wstępnie przygotowany odpowiedniego narzędzia i postawić znak.

szkolenie

Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć instrument, który stracił dotychczasowe cechy przedmiotu. Napęd umocowany za pomocą specjalnych barach, które są umieszczone po obu stronach. Na wszystkie zęby są wprowadzane znaki w internecie, w którym proces przyłożonej siły równe i identyczną liczbę ruchów narzędzia. Tak więc możliwe jest, aby produkować wysokiej jakości, jednolite przetwarzanie dysku.

Szczegółowo ustawić z powrotem po wymaganego rodzaju i sprawdzanie kątów ostrzenia. Następnie wykonać test cięcia na maszynie i zapewnienia jakości robót. Ważne jest, że wszystkie zęby zostały umieszczone na tej samej płaszczyźnie, w przeciwnym razie ruch pręta jest nierówna, a praca maszyna będzie towarzyszył charakterystyczny hałas. Jest to również możliwe w przypadku niektórych zęby muszą zostać skorygowane.

układ

Kiedy ostrzenie brzeszczotu odbywa się niezależnie, warto pamiętać o krawędziach rozwodowych, w których wszystkie zęby są stopniowo założonymi w różnych kierunkach, ale odległość jest taka sama między nimi. Działania te mogą być wykonywane za pomocą specjalnego przyrządu zwanego układu, zapewnia jednolity kończynę w środku wszystkich elementów. Po przeprowadzeniu tej procedury Widziałem nabyć więcej luz, a szerokość cięcia będzie więcej.

Ze względu na fakt, że propylo wykonanym przez tarczę, a jej krawędzie, które stopniowo usuwają warstw drewna, jest oczywiste, że wraz ze wzrostem rozwód zębów zmniejsza prawdopodobieństwo zablokowania, propylu, uzyskuje się dużą szerokość. Warto zauważyć, że w tym przypadku narzędzia muszą wywierać więcej wysiłku. W przypadku braku specjalnych narzędzi wiele użyć klucza do hodowli zębów, ale technika ta ma wiele ograniczeń i nie jest odpowiednie dla wszystkich pił.

W okablowaniu wygląd wpływa przede wszystkim gatunki drewna, które następnie zostaną przetworzone. Na przykład, aby uzyskać gładkie cięcie bez żadnych przerw i prognoz na miękkiej skale dużych instalacji wymagane. Korzystnie, zęby odchylony w wybranym kierunku, przez 5-10 mm. Ostrzenie brzeszczotu z drewna wykonane dopiero po instalacji, w przeciwnym razie zęby będą bezużyteczne z powodu tej deformacji.

Wybór kąta

Piły uniwersalne, czyli rodzaj odpowiednich materiałów, określa niezbędne kąty ostrzenia. Stosunkowo duża wartość jest używana dla podłużnego elementy tarczowe (w 25 °), parametr ten jest 5-10 stopni przetwarzania pił poprzecznych. brzeszczotów kąt ostrzenia uniwersalne Typ tarczy (stosowane do cięcia wzdłużnego i poprzecznego) wynosi 15 °.

Oprócz kierunku przetwarzania, musi również wziąć pod uwagę gęstość materiału z zastrzeżeniem cięcia pracy. Wraz ze spadkiem wartości gęstości zwiększa kąt przedniej i tylnej, to znaczy staje się bardziej ostro zęba. Parametr Kąt natarcia może być także ujemna, że konieczna jest praca z tworzyw sztucznych i metali nieżelaznych.

Gdy wymagane ostrzenie pił

Aby dowiedzieć się, kiedy trzeba zrobić piłę tarczową, można odebrać niewielką część, gęstość i jakość, która odpowiada użytych materiałów do pracy. Następnie trzeba zobaczył poprzeczkę. Dysk nie wymaga leczenia, jeżeli tworzy równomierne cięcie, piła jest łatwe i nie ma hałasu podczas pracy. W odwrotnej sytuacji, konieczne jest, aby wyostrzyć dysk w domu lub w przypadku braku specjalnego narzędzia, aby skontaktować się z warsztatem. Warto zauważyć, że proces ten powinien być przeprowadzony zgodnie ze wszystkimi zasadami i biorąc pod uwagę bezpieczeństwo. Przedtem trzeba określić żądany kąt i kształt zębów. Ponadto, istnieją dodatkowe czynniki wskazujące na konieczność ostrzenia:

  • w drewnie przetwarzania i zapach spalania sadzy powstaje na szczelinie;
  • silnik zaczyna się przegrzanie i przyczynia się do ogrzewania obudowy urządzenia;
  • To wymaga więcej wysiłku, aby przenieść dysk.

Co trzeba wiedzieć

Ostrzenie brzeszczotu (St. Petersburg) jest produkowany przez wiele firm dzisiaj, ale nie wszystkie są w stanie zapewnić wysokiej jakości wyników. Problem polega na tym, że proces ten wymaga drogich narzędzi, sprzętu i wiedzy na temat wszystkich aspektów i cech takiej żmudnej obróbki. Masters powinni mieć doświadczenie w tej dziedzinie oraz do przestrzegania wszystkich niuansów i kamieni milowych. Na przykład w kąt ostrzenia wpływa nie tylko narzędzia, ale sam dysk, w szczególności materiał, wzięty jako podstawa do produkcji.

Tarczowa powinien mieć kąt odpowiadający typów podłoży stosowanych w papierach. Urządzenie może pracować z wartościami w zakresie 45 stopni. Specjalne znaczenie ma zgodność z ustalonym kątem Natochka odpowiedni do obróbki danego materiału. Tylko biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia i zasady pracy może przedłużyć żywotność elementu tnącego.

Ostrzenie pił z węglików spiekanych

Przetwarzanie tych elementów ma szereg skomplikowanych etapów i odbywa się na specjalnych urządzeń, które jest maszyną do Natochka o zwiększonej funkcjonalności. W szczególności należy zapewnić chłodzenie obszaru leczenie jest specjalnym składzie paszy i działa automatycznie. Takie urządzenia są zwykle wyposażone w sterownik wykrywania liczby zębów i szlifowania tarczy z wybranej liczby cykli. Również obecny na maszynach z magnesami wymaganych do mocowania piły i zapobiegając jego ruch podczas przetwarzania. Dla Natochka stosuje się ściernicy, powierzchnia jest pokryta powłoką diamentową. Maszyna do ostrzenia pił, a ponadto jest wyposażony w silnik elektryczny do obsługi zautomatyzowanych pił i przeprowadzić obróbkę w żądanym miejscu.

Sprzęt do przetwórstwa picia diamentu powlekane

Takie urządzenia muszą być skonstruowane, uzupełniony rzucić bezpiecznej bazy. Zapewnia to dyski obróbki wysokiej precyzji, które są wykonane z materiałów o dużej wytrzymałości. Ponadto, stanowią one element ustalający z wysokim nachyleniu. Baza uzupełniona specjalnymi elementami z gumy, redukujących wibracje, które mogą wpływać na jakość pracy. Dodatek ten zmniejsza hałas powstający podczas obróbki. Naładowanie sprzętu jest wykonany ręcznie, z tarczami diamentowymi powlekanych wykorzystywanych do Natochka picia, poprawić jakość wyników i przedłużyć żywotność narzędzia.

Co brać pod uwagę przy rozpatrywaniu

Zasada działania napędu Natochka ma swoje własne cechy, a także jej struktury projektu. Materiał podstawy do jego produkcji są azot i związków boru, które nie tylko zwiększa dokładność obróbki, ale także odporność na działanie wysokich temperatur, które charakteryzuje się tym samym procesie. Należy mieć świadomość, że kręgi mają różne średnice i są odpowiednie dla różnych typów narzędzi i materiałów, więc trzeba starannie wybrać odpowiedni model, zgodnie z istniejącymi instrumentami być traktowani.

funkcje

Ostrzenie brzeszczotu w Moskwie produkowane na inny sprzęt. Przetwarzanie może być prowadzone półautomatycznie, to znaczy bez ingerencji człowieka, zadaniem artystów obejmuje tylko montaż części na maszynie, a ich usunięcie. rodzaj sprzętu, na którym Natochka wykonywane w trybie ręcznym jest najczęściej. Charakteryzuje się on łatwą regulację poprzez wyposażenie w dźwignię blokującą, a dokładny kąt wymagana zgodność ostrzenie jest wytwarzany za pomocą specjalnych klamer. Główną cechą jest podajnik metodę liniową. Zapewnia to wysoką jakość przetwarzania obu zębach przednich i tylnych. Z dodatkowymi funkcjami urządzeń, polegającej na Natochka ukośnymi krawędziami ułatwia obsługę tarczy i poprawę jakości cięcia. Wybór płyty do ostrzenia łańcucha tnącego w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę stopień ziarnistości. Produkty o drobnym ziarnie zapewnia minimalne obwody przetwarzania, a wystarczająca warstwa materiału gruboziarnistego jest usuwany. Koszt takiego producenta płyty bezpośrednio wpływa na reputację, na podstawie jakości i różnorodności produktów.