373 Shares 6316 views

Ostateczny termin rejestracji własności nieruchomości. Uznanie prawa własności

Dzisiaj dowiemy się, ile jest termin rejestracji własności nieruchomości. Konieczne jest również, aby określić, które opcje nabycia własności nieruchomości odbywa się w praktyce. Co jest potrzebne w konkretnym przypadku? Jakie dokumenty wzywającego organu rejestracyjnego podczas wydawania świadectw własności? Gdzie mogę uzyskać odpowiednią usługę? W rzeczywistości, aby zrozumieć to wszystko jest łatwiejsze niż się wydaje.


gdzie się zarejestrować

Zacznijmy od najbardziej prostego pytania. Dowiedzieć się, gdzie bezpośredni rejestracji praw własności do nieruchomości. Warunki świadczenia usługi zostaną przedstawione poniżej.

Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z następujących agencji w pytaniu studiów:

 • Kataster komory;
 • Rosreestr;
 • wielofunkcyjne centrum.

Również usługi rejestracyjne są dostarczane za pośrednictwem witryny Rosreestra i „usługi publiczne”. Ludzie sami mogą dokładnie, gdzie udać się po pomoc wybierać.

świadczenie usług w czasie

Ale w rzeczywistości to termin rejestracji własności nieruchomości? Proszę zapoznać się z obowiązującymi przepisami w celu wyjaśnienia sytuacji.

Dziś w Rosji natychmiastowe wydawanie świadectw własności dokonuje się w terminie 10 dni (od dnia obywatela papieru). To ile jest wydawana zgodnie z ustawą o rejestracji.

tło

Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją ruchomości i nieruchomości w Rosji. Co jest zwykle określany drugiej kategorii obiektów?

Nieruchomości nazywana jest dzisiaj:

 • mieszkanie;
 • dom;
 • ogród;
 • ziemia;
 • garaże;
 • w budowie;
 • podglebie.

To właśnie z tych obiektów mamy do czynienia w przyszłości. Oni podlegają obowiązkowi rejestracji w Rosreestra lub innego organu rejestracyjnego. Który dokument powinien być właścicielem? Lub dowód własności ustalonej formie, lub wyciąg z Unified Państwowego Rejestru. Ostatni papier został niedawno wydany do wszystkich właścicieli „nedvizhki” obowiązkowych. Zastępuje certyfikat własności do całości. Ale wiem, to nie wszystko.

Wytyczne dotyczące rejestracji

Termin na rejestrację własności nieruchomości już poznane. W sprawie funkcjonowania ustawy powinno nastąpić w ciągu 10 dni. I jak prosić o pomoc do zarejestrowanego ciała?

Będzie musiał wykonać małą przewodnika. Będzie to bez problemów przeprowadzić prawdziwą rejestrację nieruchomości na nowego właściciela w Rosreestra lub ewidencyjnej Izby. Jak już wspomniano, można ubiegać się o służbę w MFC. Podstawowa różnica przy takim scenariuszu, nie.

Akcja jest potrzebna, ponieważ:

 1. Sprawdź dostępność praw własności do nieruchomości.
 2. Aby przygotować pakiet dokumentów wymaganych przy rejestracji. Więcej o tym zostaną omówione w dalszej części.
 3. Wysłać pisemny wniosek o rejestrację praw własności do „nedvizhku” W każdym z tych organów. Jest to obowiązkowe dla aplikacji zastosowano przygotowany papier.
 4. Dostać pokwitowanie przyjęcia wniosku.
 5. Przyjść w wyznaczonym czasie z dowodu osobistego i uzyskać dowód własności nieruchomości.

Zazwyczaj ta operacja nie powoduje żadnych trudności. Rejestracja nieruchomości w Rosreetre nie sprawia kłopotów. Znacznie trudniejsza sprawa to przygotowanie dokumentów i składania własności nieruchomości. Czasami ten ostatni musiał udowodnić w sądzie.

Jak uzyskać własność

Teraz możemy rozważyć bardziej szczegółowo podstawy, na której dana osoba jest uprawniona do rejestracji praw własności. Wiele z nich.

Niemniej jednak, nie są najczęściej w praktyce sytuacja, w której możliwe jest nabycie własności domu lub innej nieruchomości. Na przykład, następujące klasyfikacje:

 • dziedziczenie;
 • zakup nieruchomości dla obywateli;
 • Nabycie nieruchomości w hipotecznych;
 • otrzymywania prezentów;
 • udział w prywatyzacji;
 • public obudowa z możliwością wykupu / prywatyzacji;
 • wynajem z późniejszego zakupu;
 • uzyskania własności w drodze decyzji sądowej.

Ponadto nieruchomość można otrzymać od państwa kupić go z dotacji lub wygranej. W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne. Zwłaszcza, jeśli nie ma potrzeby iść do sądu o uznanie prawa własności. Taki scenariusz nie jest zbyt często występuje. Zwykle uciekają się do niej w ramach sporów majątkowych.

Co trzeba zarejestrować

Jakie dokumenty do rejestracji własności mogą być przydatne? Po zatrzymany obywatelowi prawo do nieruchomości, konieczne jest, jak widzieliśmy, przyjdź do Rosreestr. Jest osoba otrzyma certyfikat własności lub wyciąg z Unified Państwowego Rejestru.

Która będzie przydatna dla tych papierów? Wnioskodawca musi przedłożyć:

 • aplikacja;
 • pokwitowanie z podatku zapłaconego (w razie potrzeby);
 • paszport lub inny dokument tożsamości;
 • każdy dokument baza wskazując na prawo własności;
 • katastralny paszport (w przypadku gruntu lub mieszkania / domu).

Jeśli własność jest wydawana dla dziecka, trzeba będzie przedstawić zaświadczenie urodzenia małoletniego. Ponadto, jak widzieliśmy, można tylko czekać do momentu wydania odpowiedniego świadectwa. Nic trudne lub niejasne!

gdy prywatyzacja

Rejestracja prawa własności gruntów lub innych nieruchomości w odpowiednim przygotowaniu nie powoduje żadnych problemów. Ale zanim odwiedzenie Rosreestr obywatele muszą uzyskać podstawę do powstania praw własności. Aby dowiedzieć się, jakie dokumenty mogą wystąpić, to zostało powiedziane.

Zacznijmy od prywatyzacji. Można to zrobić tylko obywateli przepisane na stałe w danym mieszkań socjalnych. Prawo do sprywatyzowania powstaje na podstawie umowy najmu mieszkań socjalnych.

W tej sytuacji, termin rejestracji państwowej prawa własności jako całości będzie długa. W Rosreestra zaświadczenie wydawane jest na 10 dni, ale zanim obywatele muszą uzyskać zgodę na prywatyzację. Bez niej społeczeństwo problemem mieszkaniowym przyjdzie do własności prywatnej. Przy podpisaniu umowy trwa zazwyczaj 30 dni. Obsługiwać dokumenty do apartamentu, zezwolenia na pobyt i umowy najmu społecznego niezbędnego do administracji miasta.

dziedzictwo

A co z przygotowaniem nieruchomości w drodze dziedziczenia? Wniosek o rejestrację praw własności w tej sprawie zostanie podjęta po odwołaniu do notariusza.

Dziedziczenie odbywa się albo poprzez woli lub przez prawo. W ciągu 6 miesięcy od daty śmierci spadkodawcy i otwarcia dokumentu testamentowego powinien skontaktować kancelarii notarialnej i napisać zgodę na przyjęciu lub odrzuceniu spadku.

W zamian za umowy notariusz wyda zaświadczenie o ustalonej formie. Będzie ona służyć jako dowód posiadania własności. Jest to fundacja, która będzie przydatna w trakcie rejestracji Rosreestra.

wygrałem

Uznanie praw własności często pojawia się w celu zawarcia umowy darowizny. W tym przypadku, gdy nieruchomość jest przenoszona do nowego właściciela, gdy poprzedni właściciel życia.

Umowa darowizny jest notariusz. talon, poświadczone przez upoważnioną osobę, jest przydatna w komorze katastralnego. Taka opcja przeniesienia własności w Rosji staje się coraz bardziej powszechne i częściej.

Zakup i sprzedaż

Innym częstym przypadkiem otrzymania nieruchomości – to był jego zakup. Kupno i sprzedaż może odbywać się zarówno poprzez pośredników (wyspecjalizowane agencje), a także ich własne.

Tylko dorośli obywatele mogą złożyć ofertę. Po operacji, nowy właściciel będzie w rękach otrzymania otrzymania pieniędzy przez sprzedawcę, jak i biegłego umowie sprzedaży. Bez niego w katastralnego Izby nie być w stanie potwierdzić obecność prawa nieruchomości.

opóźnienie

Czy istnieje jakiś rodzaj odpowiedzialności za naruszenie warunków rejestracji praw własności? To pytanie dręczy wielu ludzi. Po wyciąg z Unified Państwowego Rejestru jest prawnie znaczący i ważny dokument.

Należy zauważyć, że teraz opóźnienie wydania nieruchomości w Rosreestra jest powszechne. W praktyce, organy rejestracyjne do postawienia przed sądem nie działa. Więc jedyną rzeczą do zrobienia dla obywateli – czeka. I muszą zamawiać dokumenty z wyprzedzeniem.

odkrycia

Teraz rozumiem, co termin Rosji o rejestrację własności nieruchomości. Ponadto, zorientowali się, jak uzyskać „nedvizhku”. Żadnych problemów z tych procesów nie są zazwyczaj powstają. Zwłaszcza, jeśli właściwie się do nich przygotować.

Wniosek o rejestrację własności nieruchomości jest dostarczany w 1 egzemplarzu. Po przyjęciu dokumentów do wnioskodawcy otrzyma pokwitowanie. Potwierdza to fakt przetwarzania żądania i pomaga zrozumieć, kiedy można wziąć wyciąg z Unified Państwowego Rejestru.

W rzeczywistości nie jest tak trudne. Jeżeli obywatele mają sporów majątkowych, sąd pomoże je rozwiązać. Decyzja sądu (orzeczenie) po spotkaniu należy przypisać Rosreestr. A potem dzieje rejestracji nieruchomości.

Jeżeli zamówisz zaświadczenie o ustalonej formie poprzez miejscu Rosreestra, zawiadomienie o gotowości dokumencie chodzi o e-mail. Jeśli chodzi o zamawianie papieru poprzez „usług publicznych”, ich gotowość do zgłaszania poprzez „Moje konto” na portalu.

Drodzy czytelnicy, mam nadzieję, że ten artykuł był ciekawy i przydatna.