566 Shares 3404 views

Lekcja techniki hafty filcowania wełny. Klasy mistrzowskie pomogą zrozumieć

Ostatnio bardzo popularne filcowania na sucho z wełny. Zabawki wykonane w tej technice są szczególnie realistyczne. W szczególności, futrzany małe zwierzęta uzyskano zaskakująco słodki i wiarygodny.

Technika filcowania wełny. Niezbędne materiały do

Dla rzemiosła potrzebne będą:
– czesankowa (czesane włókna wełniane, które rozciągają się w jednym kierunku, a ułożone na taśmie);
– Slicker;
– igła filtsevalnye (specjalne igły spilśniające z wycięciami po jednej stronie, która podczas wystaje do górnej siatki włókien wełny i splątania ich dolne);
– wypełniacza (materiał włóknisty – wypełnienie poliester, dzianiny, przędza do szycia kawałków);
– okładzina do filcowania (gąbka lub piany);
– igły do szycia;
– parę nożyc;
– przędzy bawełna;
– Żyłka wędkarska.

producent zabawek. Krok pierwszy

Wprowadzenie do zważać unikalną technikę – filcowania wełny. Warsztaty tego rodzaju są obecnie często przyciągają uwagę panów. Dojazd do produkcji kotka. Najpierw trzeba zrobić wypełniacz kęsów. To musi być ciasno skręcone razem w splotach i powiązać wątki. Wykroje powinny być jak część ciała swoją przyszłość kociaka. Teraz musimy przejść przez trzech prostych etapach produkcji zabawek: zmierzwione poszczególne części, zebrać je i ozdobić.

Krok drugi

Następnie, stosując płaszcz niezbędne trochę nadergat taśmy wełny, umieścić ją na podstawę (gąbki z pianki, pianka) i postępować na filcowanie. Ponieważ obrabiany jest już zrobione, wystarczy zwinąć je wyżej. Musimy cienkie igły (nie pozostawia żadnych śladów, a powierzchnia uszczelniająca szybszy). Jednocześnie, korzystając z trzech igieł, ustalające ich kciukiem i palcem wskazującym. Pierścień i środkowe palce leżąc na korpusie igły. Pamiętaj, aby pozostawić igłę produkt należy pod tym samym kątem, jak wszedł! W przeciwnym razie będzie to przełamać szybko.

krok trzeci

Polusvalyanny kawałek wełny pędów z wykładziną ciasno zawinąć z niezbędną dokładnością i przybity igieł. Jeżeli dane błyszczeć, dołączyć kolejny kawałek przygotowany zmierzwione pozyskiwanie wełny. Że w stawach nie miała granic, puszyste krawędzie powinny być pozostawione do poluobvalyannyh kawałki wełny.

Krok czwarty

Przypomnienie: produkujemy kociaka w technice filcowania wełny „” Master-klas, które są interesujące i aktualne dla wielu. Do produkcji części głowy kotka potrzebują trzy małe, ale dość napięty bryłę zmierzwione futro. Ten przyszły policzki i podstawą do jamy ustnej. Privalivaete pierwsze kulki na całym obwodzie, a następnie na całej powierzchni. Po tym, dołączyć kawałek przygotowanej zmierzwione futro na nosie. Nos i usta kotka, oczywiście, można szyć na szczyt, ale dla wiarygodności ich lepiej privalyat wełny żądany kolor.

etap pięć

Szyć na głowę kotka do ciała i ukryć szwy z krawędziami wełna neprovalyannymi. Następny szyje łapy i ogon i kotek też ukryć szwy pod poluprovalyannymi kawałkami wełny.

Krok szósty

Następny tworzą uszy i privalivaete je tam, gdzie być powinny. Na żyłce można zrobić kotek wąsy. Wełna odpowiednie kolory – miękkie podkładki na swoich łapach.

wniosek

Tu i gotowy nasz kotek, wykonane w technice „filcowania wełny.” lekcje mistrzowskie, jak widać, pomaga w pełni zrozumieć metody produkcji zabawek, jeśli postępuj zgodnie z instrukcjami dokładnie.

Stosując tę technikę, można zrobić wiele oryginalnych rzemiosła i biżuterii, która będzie Ciebie i Twoich bliskich rozkoszy.

Należy zauważyć, że wełna do filcowania (klasy mistrzowskie profesjonalnych needlewomen nie trudno znaleźć) – wystarczy aktywność czasochłonne, niemniej jednak bardzo ekscytujące. To będzie interesujący zarówno dla dzieci jak i dorosłych.