225 Shares 6457 views

Historia kobiety zdobiące fryzury

Jest mało prawdopodobne, że na świecie istnieje taka osoba, która może z całą pewnością powiedzieć, kiedy i gdzie bezkształtne czupryna na głowie stał się elegancką fryzurę. Historia wystąpienia fryzura nie jest znana. Więc dzisiaj, na podstawie oficjalnych danych, niech nurkować w głąb stuleci i zobaczyć, jak rozwijanie umiejętności fryzjerskich. Zdaniem ekspertów, w II wieku pne, ludzie starali się upiększać swój wygląd, czesanie włosów i nadanie im dziwaczny kształt. Historia włosa zależy od poziomu kultury ludowej, stanu rozwoju gospodarczego.


W okresie renesansu (1400-1550 gg.) Wrócił do życia w upadku kultury greckiej. Znajduje to odzwierciedlenie w historii fryzury. W tym czasie, są one skomplikowane. Długie włosy są misternie spleciona z pereł, piór i tiary.

W 1560 roku narodził się nowy styl artystyczny w Europie – barok. Jego kolebką stała się Hiszpania. W krótkim czasie wszedł do Francji, a później – w Anglii, a następnie rozprowadza w całej Europie. Historia fryzury w stylu barokowym jest bardzo interesująca. Moda w tych dawnych czasach falbanką kołnierz dyktowały warunki do stylizacji włosów. Dlatego fryzury barokowe były ogromne. Do ich budowy, używane nawet ramy metalowe. Historia włosy ma te niesamowite konstrukcje, które są urządzone, oprócz kamieni i metali szlachetnych oraz różnych elementów dekoracyjnych – łodzie, wieże itp Zarodki pierwsze eksperymenty z odcieniem włosów – zaczęli używać kolorowego proszku.

Rewolucja Francuska nie mógł pomóc, ale pozostawić swój ślad w sztuce fryzjerskiej, która w tym czasie rozwinęły. W tym czasie, francuski fryzjer Marcel (1881) wynalazł pierwszą curling włosy. I rewolucja w Niemczech przyczynił się do historii świata umiejętności fryzjerskich. Historia włosami sprawia bezprecedensową rewolucję – w 1904 roku, niemiecka fryzjerka Charles Neste raz pierwszy długo Perm – Perm, który szybko rozprzestrzenił się w Europie. W Rosji, to fryzura przyszło znacznie później.

Po rewolucji 1917 roku i historii fryzury były ściśle powiązane. Rosjanki zawsze słynie z luksusowych włosy. Ale po rewolucji stało się modne krótkie fryzury, które ciągle się zmienia od 1920 roku. Dziś nadal dominują nowoczesne fryzury.

Włosy – to jeden z głównych ozdób kobiety. Dobrze utrzymany i ułożone są w stanie subtelnie podkreślają naturalne piękno twarzy i figurze, ukryć wady. Ale to nie zawsze jest możliwe, aby podkreślić piękno fryzurze włosy. Powodem może być tylko jeden – ich stan niezadowalający. Jeżeli charakter włosach nie ma siły i piękna, można ozdobić go ze szczegółami dekoracyjnych. Ta metoda kobiety wykorzystywane w starożytności. Dziś, te części, ale jego drugie narodziny, stały się bardzo popularne i szeroko stosowane w tworzeniu współczesnych obrazów.