695 Shares 947 views

Sprzęgła końca. Cel, konstrukcja i technologia montażu

Końcówka łącząca jest przeznaczony do mocowania na kablu trzy rdzenia z tworzywa sztucznego lub olej nasączone izolacji papieru. Chroni ona kabel linii przesyłowej z wilgoci, wilgoć, promieniowanie słoneczne, pył przewodzący chemicznie agresywnych substancji i środowiskach różne niekorzystne warunki atmosferyczne.

W przeciwieństwie do połączenia, połączenie terminala jest używany tylko na zewnątrz. Dzisiaj istnieje wielka różnorodność modeli takich urządzeń, których stosowanie zależy głównie od konstrukcji kabla, jego wydajności i warunków pracy. Na przykład, koniec rękawa KNTP termokurczliwa obliczona na kabel z napięciem AC do dziesięciu kW. Urządzenia takie mają wysoką szczelność, dobrą wytrzymałością cieplną-mechaniczne są niskie koszty.

Do montażu na linii kablowych o napięciu do jednego kilowata, stosując modele sprzęgło-end PKNTp 1kV. Urządzenia tej konstrukcji są związane dobre właściwości izolacji cieplnej i stabilność UV. Koniec sprzęgło, w zależności od jego przeznaczenia, może być ze stali, aluminium lub żeliwa organizm żelaza.

Oddzielone rdzenie kabli są izolowane rury wykonane z materiału odpornego na niekorzystny wpływ na środowisko. Cięcie kręgosłupa wyposażone gorącym ściętego zaróbką, która służy do wyrównywania pola elektrycznego jest specjalna rękawica izolowane.

Podczas instalacji tego produktu na zainstalowane przewody kabel zasilający zaciskami, wyposażony w śruby kontakt ścinających. Porady starannie izolowane, a ich połączenie z przewodem uziemiającym jest produkowany przez lutowanie. W celu ochrony kręgosłupa rozłamu, ustawia specjalny izolator spacer. W zależności od konstrukcji kabla, koniec tuleja ma izolatorów fazowych w oparciu o pary na każdym rdzeniu.

Strukturalnie linka sprzęgła końcowy składa się z korpusu, rękawice pokryte na jego powierzchni za pomocą kleju, rury termokurczliwej na izolację żył kablowych i kołnierzy. Również urządzenie jest dostarczane z osprzętem do podłączenia uziemienia oraz porady z typem ścinania łbów śrub.

Przed rozpoczęciem instalacji, dokładnie sprawdzone rozmiar sprzęgła. Szczególną uwagę należy zwrócić na położenie zewnętrznej głowicy izolatora do przedniej powierzchni obudowy. Jest to w dużej mierze zależy od technologii montażu. Głowice Lokalizacja musi spełniać kontakty są połączone kablem. Po tym badaniu, sprzęgło przypadku ekstrahowanego dławik, jest wybrany z niezbędnych szczelinę, której średnica odpowiada grubości wejście kabla.

Probówki otworu obudowy jest wkładana, które są następnie popychane na rdzeniu kabla. Ostatnie nici ostrożnie składa się i następnie wprowadza się do odpowiedniego gniazda obudowy. sama obudowa powinna promować taki sposób, że średnia przewodu wychodzącego z niej w odległości około 280 mm. Następnie, w pełnej zgodności z wymaganiami określonymi w technologii produkcji arkuszy danych, konieczne jest, aby rozpocząć montaż głowic stykowych i izolatorów zewnętrznych na obudowie. Aw zaślepkami są połączone z żywymi pin izolacyjnych opony głowy, a następnie zamocowane za pomocą śrub.