300 Shares 5687 views

Myszoskoczków: Konserwacja i pielęgnacja, opis, zdjęcie

Myszoskoczki – gryzoń, który żyje w środowisku naturalnym. Jest to najbardziej powszechnie spotykane w stepy i pustynie. Ostatnio, to zwierzę pojawia się często w domach jako zwierzę domowe.


opis

Myszoskoczki, zdjęcie, które zostały przedstawione w artykule przypomina zwykłego szczura. Długość ciała zwierzęcia osiąga dwudziestu centymetrów. Gryzoni długość ogona – 24 cm na drodze, może spaść .. Tylko że nie odrastają, jak ma to miejsce w jaszczurek.

Kufa gryzoń może być zaostrzony lub tępy. Oczy myszoskoczka duże, wypukłe. Wyraźnie widoczne w uszach.

Kolor górna część tułowia nudny, monotonny (zazwyczaj brązowe lub ochry piasek). Dno światła od zwierzęcia. Na głowie, wokół oczu i za uszami w myszoskoczków są jasne plamy. Jeśli mówimy o liczbie zębów, to gryzonia szesnastu. Czasami zdarza się, że występują one nawet bez korzeni.

Gryzonie przejść przez przedłużenie tylne kończyny. Specjalnie opracowane w myszoskoczków narządów słuchu i wzroku.

Suwak mongolski: opis

Istnieje wiele gatunków gryzoni. Najczęstszymi – myszoskoczków mongolskich (pazury). Ten typ jest wybrany jako miłośników gryzoni PET i profesjonalnych hodowców. Ponieważ mongolskich myszoskoczków łatwo oswoić. Często mylone z tych gryzoni skoczkowatych.

Suwak mongolski żyje na pustyniach Afryki Północnej, Indii, Azji. Zwierzę jest lojalny wobec ludzi. Bestia jest zagnieżdżenie styl życia, to jest podatna na powstawanie kolonii.

Zazwyczaj gryzoniem jest aktywny w dzień. W zimie, myszoskoczki hibernacji. Te gryzonie skłonne do przygnębienia i depresji. Dojrzewanie mysz chickweed osiągnął już dziesiąty do szesnastego tygodnia. Średnia długość życia wynosi od trzech do czterech lat.

W myszoskoczka pustyni zjada krzewów i zielonych części roślin zielnych.

Myszoskoczków: Konserwacja i pielęgnacja. podstawowe zasady

Przed zakupem gryzoni domowych powinny stworzyć pewne warunki, konieczne jest, aby kupić klatkę. Nadaje się również do terrarium domu (Akwarium) od pięćdziesięciu litrów.

Jeśli dom będzie żył myszoskoczka w klatce, to musi być duża paleta.

Zwierzę należy umieścić coś dla szlifowania zębów (np gałęzie drzewa), że nie gryzł komórkę albo w postaci plastikowej palecie.

Budowa obiektów dla nowego zwierzaka. Co jest potrzebne do pełnego życia gryzonia?

Co jeśli były myszoskoczka? Zawartość tych zwierząt i opieki będzie dużo łatwiejsze, jeśli prawidłowo wyposażyć je do schronu. Te gryzonie są bardzo lubiący kopać. W związku z tym konieczne jest, aby wlać grubą warstwą trocin (piętnastu centymetrów) odnośnie komfortu. Hay można również dodawać. Gryzonie z niego będą mogli utworzyć gniazda.

W myszoskoczków musi mieć stały dostęp do wody. Użyj specjalne poidła, które można mocować na zewnątrz komórek.

Co zrobić, aby mieć zdrowe myszoskoczka? Konserwacja i pielęgnacja dla nich wymaga starannej pielęgnacji. Zwierzęta mogą tworzyć własne łaźni piaskowej. W tym celu, klatka położyć specjalny pojemnik z piaskiem. Powinno to odbywać się raz w tygodniu.

Koło można również umieścić w klatce ze zwierzętami. Wskazane jest, aby zrezygnować z tworzywa sztucznego. Koło metalowe z siatką – jest to najbardziej bezpieczny i praktyczny model.

Wszystkie gryzonie, które są w niewoli, w różnym stopniu, są ubogie w sól. Ich źródło jest solą nieorganiczną lub kreda kamienia gryzoni. Jest sprzedawany w sklepach zoologicznych. kamień fix można zamocować na ścianie, lub jest on zawieszony na drucie.

Jest wygodny do powieszenia nad podajnika trocin, lub umieścić go na drugim piętrze w komórce. W przeciwnym razie, myszoskoczki będzie go zakopać albo obrócić.

Ponieważ gryzonie są bardzo czyste, czyszczenie powinno spędzać cały czas w ciągu dwóch tygodni. Wszystko dlatego, myszoskoczki praktycznie nie dają nieprzyjemny zapach, ale emitują płynów dziennie zaledwie czterech gramów.

Jak wybrać myszoskoczka? Wskazówki dla przyszłych właścicieli

  • Trzeba zwrócić uwagę na wygląd. Sierść zwierzęcia winny być dopasowane do ciała. Uszy i nos powinny być czyste, a oczy – genialny.
  • Kup zwierzę stoi w wieku od jednego i pół do sześciu miesięcy. Należy pamiętać, że starsze myszoskoczka dostaje, tym trudniej jest oswojony. Ponadto, ponieważ można przypadkowo wybrać starą gryzonia.
  • Uwaga zwierząt rodzicielskich, aby zrozumieć, jak to będzie, gdy dorośnie.
  • Teraz w Federacji Rosyjskiej istnieje duża różnorodność kolorów myszoskoczków. Spośród nich można wybrać odpowiedni dla Ciebie.
  • Jeśli gryzoń zachowuje się apatycznie, to może on jest chory. Po tym wszystkim, zdrowe zwierzę powinno być aktywne.
  • Jeśli nie masz czasu, aby oswoić, to lepiej wziąć za rękę z gryzonia.
  • Chciałbym zwrócić uwagę, że myszoskoczki sam znudzony. Dlatego lepiej jest uruchomić dwa samce lub samice.
  • Zakup zwierzęcia, zapytać sprzedawcę, co go Fed. Po przejściu do nowego rodzaju żywności może powodować zaburzenia gryzoni.
  • Przed zakupem rozważyć wszystkie plusy i minusy, tak że nowe zwierzę było bardzo pożądane bestia.
  • Gdzie można kupić myszoskoczka? W sklepie zoologicznym, gryzonie Wystawa zoorynke lub hodowcę.

Karmienie zwierzęcia: przede wszystkim dieta. Pożyteczne i szkodliwe jedzenie dla gryzoni

Głównym dieta myszoskoczków – nasion i ziaren. Z nich robić różne mieszanki dla gryzoni. Można je kupić w sklepie zoologicznym. Jedzenie dla myszoskoczków to owies, proso, warzywa, nasiona słonecznika, kukurydzy i fasoli. Czasami można je dodawać do płatków, ziaren. Nakarm myszoskoczka jest konieczne dwa razy dziennie, około jedna łyżeczka na gryzonia.

Jeśli mieszkasz myszoskoczka ciąży lub karmiące domu, zwiększyć posuw. Miękkie pokarmy powinny być zawarte w diecie gryzoni żywności. Myszoskoczki pieczywo garnitur i zboża. Można również zrobić ser i jogurt. Dodaj nowe pokarmy powinny stopniowo. Co jeszcze mogę dać gryzonia? Warzywa i owoce (marchew, banany, jabłka i inne). Suszone owoce też można zadowolić gryzonia. Myszoskoczki może owoce cytrusowe nie, kapusta i ziemniaki. Zwierzęta mogą mieć świeże zioła, a także liście i gałęzie drzew owocowych. Chickweed, którego zdjęcie jest bardzo zabawna, musi jeść tylko świeże jedzenie. Tłuszczowych, słone, słodkie i słone pokarmy zakazane. Jedzenie na stole nie powinny wpaść w misce gryzonia. Jest to szkodliwe dla zwierzęcia.

Wreszcie, mała

Teraz, gdy wiesz, kto myszoskoczka. Konserwacja i pielęgnacja tych małych zwierząt są dość proste. Wszystkie ważne aspekty ich zawartości są opisane w artykule. Rozmawialiśmy również o pielęgnacji i karmienia. Mamy nadzieję, że teraz będzie można wybrać zwierzę, jak również prawo do ich przechowywania.