112 Shares 924 views

Solenie w solance kapustę na zimę: krok po kroku receptury

Solenia kapusty w zalewie na zimę odbywa się dość łatwo. Ponadto, taka forma wstępna nie wymaga korzystania z octem. Dlatego przepis jest bardzo popularne wśród tych, którzy nie lubią robić zbyt tapas.


Krok po kroku recepturze trawieniu kapusty w solance

Niezbędne składniki do zimowego preformy:

  • Młoda kapusty – 3 kg;
  • Świeże marchew duże – 400 g;
  • przegotowanej wody pitnej – 2,3 l (w zależności od ilości warzyw);
  • piasek Cukier – Artykuł 1.5. l. 1 litrem solanki;
  • sól sodowa duże – 2 duże łyżki na 1 L solanki.

Wytwarzanie i obróbka warzyw

Solenie kapustę w solance na zimę jest przeprowadzana przy użyciu młodych i świeżych warzyw. Aby to zrobić, musimy podjąć wszystkie powyższe składniki dobrze się umyć i obrać, a następnie posiekać. Kapusta zaleca się pokroić w cienkie paski, marchew i ruszt na dużej tarce. Ponadto, zarówno warzywa należy dokładnie wymieszać w dużym basenie (nie ugniatać, jako przedmiotu powinien okazać się chrupiące).

Powstawanie pachnące przekąski

Solenia w solance kapusty na zimę wymaga trzy-litrowych szklanych i plastikowych pokrywek. Sterylizować naczynia nie powinno być, ponieważ puste nie będą przechowywane w piwnicy, aw lodówce. Dodatkowo, przystawka jest mało długie depozyty terminowe. Po tym wszystkim, okazuje się bardzo smaczne i soczyste.

W celu utworzenia wstępnej zimowy wymagane do wykonania kilku szklanych i następnie luźno wkładano masy warzywną tartego kapusta i marchew. Jeśli jest to pożądane, elementy te mogą być mała ilość smakowe suszone nasion kopru lub kminek.

Preparat solanki

Solenie kapusta gorącej solanki prowadzi się w kilku etapach. Po pierwsze, wymagany wlać ilość wody w garnku, a następnie doprowadzenie do wrzenia. Dodatkowo, płyn może być większy wlać soli kuchennej i dobrze wymieszać.

Przygotowanie wykroju

Solenie w solance kapustę na zimę nie zdarza się w ciągu jednego dnia. Po upływie tego zbioru wymaga warzywa długo moczenie soloną wrzącej wody. Tak więc, w słoiku trzech litrów z marchwi i kapusty trzeba dziobka wylewowego solanką, a następnie pokrywa się gęstą gazy słoju i inkubuje się w położeniu, w temperaturze pokojowej w ciągu dwóch lub trzech dni. Zatem raz dziennie warzyw jest pożądane, aby przebić się drewniany kij do wszystkich gazu uwolnionego.

Po upływie określonego czasu wymaganego do wyleje solanki w naczyniu, dodać cukier do niego i doprowadzić do wrzenia. Następnie gorącą ciecz musi zostać ponownie umieszczone w słoikach z marchwi, kapusty i blisko pokrywą z tworzywa sztucznego, należy odczekać pełnym chłodzeniem, a następnie umieszczono w komorze chłodniczej. Przechowywane takich zbiorów nie powinno być więcej niż 3-4 miesięcy.

Jak wnieść na stół

Przekąski kapusty na przepływ gorącej solanki może być spożywane w ciągu 2-4 dni po przygotowaniu. W tym celu wymagane jest obrabiany umieścić w Deep Dish, cukru i smak oleju, a następnie dobrze wymieszać.