787 Shares 8640 views

Szklarniach. cieplarnianych biznes plan rolnictwo

Zorganizować wysoce dochodową działalność rolniczą w Rosji jest całkiem realne. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak zbudować szklarnie, które mają siać i jak zorganizować pracę w nich.

podejście

Wielu ekspertów zgadza się, że firma cieplarnianych jest jednym z najbardziej wydajnych segmentów rolnictwa. Ten rynek nie jest jeszcze zakończona, a więc tych, którzy odważą się inwestować w jego rozwój, spełniają one przeszkodę w postaci ostrej konkurencji ze strony innych producentów krajowych. I konkurować z importowanych owoców i jagód nie są tak trudne.

Przed budować szklarnie, konieczne jest określenie roślin, które rosną. Może to być pomidory, ogórki, truskawki, rzodkiewki. Jest to również jeden z obszarów uznanych za korzystne rośnie zieleń: koper, pietruszka, bazylia, sałata i tak dalej.

Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie miejsce. Aby zoptymalizować koszty hodowli powinna być zbliżona do rynku, główne systemy komunikacyjne – źródła energii elektrycznej, wody i gazu. Ponadto, należy zwrócić uwagę na rondzie.

typy gospodarstw domowych

różne rodzaje szklarni można odróżnić w zależności od rozmiaru. Tak więc, jeśli chcesz uprawiać warzywa w małych objętościach, radzenie sobie z obszaru leczenia na własną rękę, a następnie trzeba będzie niewielką powierzchnię, nadaje się nawet swój infield. To będzie możliwe zainstalowanie 2-3 budynków. Jest to małe szklarnie. Sporządzić produkcję uzupełniającej jak przedsiębiorczość opcjonalnego, nawet jeśli masz zamiar sprzedać nadwyżki produktów.

Jeśli masz średnią farmę, konieczne jest, aby wydać taką działalność w lokalnym urzędzie podatkowym. Jest to konieczne, nawet w tych przypadkach, jeśli radzić sobie na własną rękę, ale produkować wystarczającą ilość produktów do sprzedaży.

Duże szklarnie Rosja zajmują duże obszary. Mogą one być traktowane jedynie przy zaangażowaniu pracowników. Właściciele tych gospodarstw muszą uzyskać samozatrudnienia lub zarejestrować inną formę prowadzenia działalności gospodarczej, takich jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Opcje wyboru

Jeśli zdecydowaliśmy się na lokalizację szklarni oraz fakt, że będzie rosnąć, a następnie można przystąpić do budowy własnych budynków. Tak, można kupić lub zrobić samemu. W tym przypadku należy pamiętać, że szklarnie film nie może zapewnić optymalną temperaturę i wilgotność wymaganą dla upraw podczas zimnych okresach. Optymalny projekt postaci wykonania są wykonane z poliwęglanu lub szkła. Oczywiste jest, że zakup gotowych szklarniach kosztować więcej niż jego własnej konstrukcji.

Ale ważne jest, aby wiedzieć, że wersje filmowe są najtańsze, są bezpieczne, są one łatwo usunąć, jeśli to konieczne. Szkło jest dobrze przegap promienie słoneczne. Materiał ten zwiększa wytrzymałość samej struktury. Ale on nie jest niezawodny, to jest łatwe do złamania. Poliwęglan jest silny, dobrze lets światła słonecznego. Szklarnie wykonane z tego materiału mogą być eksploatowane przez cały rok, ale ich montaż wymaga fundamentu.

przygotowanie projektu

Jednym z etapów rozwoju każdej firmy jest stworzenie biznes planu. rolnictwo cieplarnianych projekt musi zawierać informacje o jego lokalizacji, transportu, rodzaju upraw, możliwych rynków produktowych, konkurentów. Ponadto, plan musi być obliczone wszystkie potencjalne przychody i koszty, możliwe ewentualności. Ponadto, ważne jest, aby od razu obliczyć, ile to będzie kosztować budowa szklarni, jak to będzie dostarczana woda, jak ich ciepło i światło. Również w wydatkach muszą zawierać wszystkie koszty urządzeń, nasion lub sadzonek, środek do zwalczania chwastów i szkodników, nawozy. Jeśli planują zaangażować pracowników, trzeba obliczyć swoje wynagrodzenie. Powinniśmy myśleć o kosztach transportu.

Po zliczeniu potencjalne wydatki można przystąpić do identyfikacji możliwych przychodów. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć potencjalny plon upraw planujesz rośnie, a ceny płacone do nich. Lepiej od razu zrobić kilka opcji obliczeniowych, ponieważ nie można polegać na maksymalnej wydajności w pierwszym roku działalności. Kompetentnie składa się z cieplarni planu przyczyni się do optymalizacji kosztów i oszacowanie dochodu. Przy odpowiednim podejściu do organizacji inwestycji biznesowych opłacać w mniej niż 2 lata.

lokalizacja

Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, gdzie będą w szklarni. Uwzględniać potrzebę nie tylko wymianę transportu i jego bliskość do rynków. Ważne jest, aby ocenić tę ziemię, na której masz zamiar umieścić szklarni. Jeśli one ogrzać się trochę w czasie wiosennych powodzi, to automatycznie staje się bezużyteczny. Należy również unikać obszarów, które mogą trwać przez długi czas zamrożone. Należą do nich głębokie doliny i wąwozy. Nie należy umieszczać cieplarnianych oraz w górach.

Należy zwrócić uwagę na możliwość zsumowanie komunikacji. W tym celu pożądane jest, aby odwiedzić firma prąd, woda i gaz dostarczanie szacuje koszt połączenia. Przed budową szklarni, pożądane jest, aby sprawdzić jakość wody dostarczanej. Jeśli to będzie złe, trzeba dodatkowego sprzętu do szklarni, która będzie go w czystości. Podlewanie jest pożądane, aby stosować tylko wodę, która zawiera dopuszczalny ilość soli żelaza, normalnym pH nie organizmy powodujące gnicie.

Potrzebny sprzęt

Rozwój rolnictwa cieplarnianych wymaga dość dużej inwestycji na starcie. Jest to nie tylko budowa własnych budynków. Ważne jest, aby zbliżyć się do aranżacji szklarniach. Tak, przede wszystkim konieczne jest, aby zorganizować swoje ogrzewanie. Ten punkt jest szczególnie ważne, jeśli planujesz zainstalować stałą strukturę, w której warzywa będą hodowane przez cały rok. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na podlewanie. Idealnie do szklarni powierzchni 100 tys. m jest pożądane przygotowanie nawadniania. Nie zapominaj, że zimą dzień jest o wiele krótszy, więc trzeba zapewnić dodatkowe oświetlenie elektryczne.

Trzeba wydać pieniądze na zapasach. Kup będą miały narzędzia do uprawy gleby, wózki, wiadra, opryskiwaczy i innych urządzeń do szklarni.

rekrutacja

Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzenie działalności rolniczej, wtedy będzie trudno oszacować, ile osób może potrzebować. Oczywiście, nikt nie będzie chciał cię, jeśli wybudować mały budynek na miejscu. I lepiej jest myśleć z wyprzedzeniem o wybór ludzi, jeśli będzie zawierał kompleks szklarni w kilku hektarów. Należy pamiętać, że wymagana liczba pracowników zależy od rodzaju upraw. Na przykład, jedna osoba do uprawy pomidorów może służyć 0,3 ha, a także w uprawie ogórków – 0,2 m.

tryb

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, trzeba spojrzeć na najbardziej rentownych szklarniach Rosja. Najlepiej, aby uzyskać muszą być gromadzone maksymalne przychody wielokrotne zbiory rocznie. Można to zrobić tylko w przypadku, jeśli po prostu wydać na budowę obiektów kapitałowych. W tym przypadku, aby uprawiać warzywa w szklarni może być zarówno latem jak i zimą. Jednakże, w zimnych porach roku, będzie miała dodatkowe ciepło pomieszczenia, w ciepła – w celu zapewnienia maksymalnego przepływu powietrza z zewnątrz. Dla tych celów pożądane jest, aby zrobić z oknami cieplarnianych, które mogą być otwierane.

Ale budynki nestled filmu może być stosowany od lutego-marca do listopada. Podczas zimy mróz, nie są w stanie chronić rośliny.

Niuanse prowadzenia biznesu

Zanim zaczniesz, musisz zdecydować, jak dokładnie masz zamiar rozwijać swoją wybraną kulturę. Więc teraz w nowoczesnych gospodarstwach użyciu nowoczesnych technologii hydroponicznych. Pozwala to uzyskać maksymalną wydajność. Ta technologia rolnictwo cieplarnianych ma na celu stworzyć idealne środowisko dla roślin, przyspiesza ich wzrost i uzyskać lepsze produkty wysokiej jakości.

Ale uprawa Warzywnictwa konwencjonalnych gleb jest bardziej czasochłonne. Ponadto, hydroponiczne technologie zapewnienia bardziej racjonalnego wykorzystania wody i składników odżywczych potrzebnych roślin.

alternatywa biznes

Większość osób decydujących się zająć rolnictwem, myślę tylko o jedzeniu. Ale uprawa warzyw lub owoców dla wielu nie jest osiągnięciem. Niektórzy uważają, że dla pewnych celów, nadal można korzystać z szklarnie. Kwiaty są jedną z alternatyw. Są popytu przez cały rok.

W krajach rozwiniętych, wiem, że stworzenie szklarniach kwiatowych – jest jednym z najbardziej dochodowych projektów. Można hodować róże, tulipany. I można wybrać nieco inną ostrość. Nie mniej opłacalna jest uprawa roślin w pomieszczeniach w doniczkach, a następnie ich sprzedaż. To może być fiołki, storczyki, różne palmy, drzewa cytrusowe.