348 Shares 2489 views

Starożytny egipski bogini Nut: że jest bogiem

Mitologia zawsze była, być może, najbardziej interesującą częścią kultury egipskiej, jednak to nie tylko egipskie. Opowieści o bogach i ich czynach bardzo pouczające, podczas czytania wszelkiego rodzaju mitów zawsze kochał nie tylko młodych dzieci, ale także dorosłych. Bogów w starożytnym Egipcie był świetny zestaw. Teraz chcesz powiedzieć, kto to jest bogini Nut.


genealogia

Postać ta ma bardzo wysokie urodzenie: ciecierzycy jest wnuczką Ra – bóg słońca na strony ojca. To – córką Tefnut wilgoć bogini który jest przedstawiony jako kota, a Shu – Boga powietrza. Jednocześnie, Nut – jego żona i zarazem siostra bliźniaczka boga ziemi Geba.

nazwa

Interesująca jest sama nazwa bogini. Tłumaczenie „nut” oznacza „niebo”. Słowo główny , z którego nazwa oznaczona hieroglifu powstała oznacza „zbiornika”. Tak często to bóstwo było reprezentowane ze statku na głowie (w pozie stojącej).

przeznaczenie

Ciecierzyca – bogini nieba, to oznacza niebo, które jest rozłożona na ziemię i przykrywa ziemię. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że wszystkie gwiazdy i planety są w niebie, w wodzie, swobodnie unosić. Według wierzeń, bogini słońca wzdłuż korpusu odbyła się codziennie, wieczorem ona połknęła znowu rodzić w godzinach porannych. O świcie, księżyc i gwiazdy połknięcia, więc pojawiają się one tylko w godzinach wieczornych ponownie. Dlatego Egipcjanie również stała się boginią pogrzebowe, ponieważ każdy chciał umrzeć, jak słońce, a potem urodzić się i żyć w gwiazdę na niebie. Z biegiem czasu zaczął reprezentować sufity grobów, a także pochówku groby na pokrywach. Liczby te zostały uznane za dowody, że bogini Nut weźmie każdego zmarłego do swojego nieba.

obraz

Jak to dokładnie jest ten bóg Egipcjan? Co do zasady, bogini Nut przedstawiono nagi, że rzadko można znaleźć w mitologii egipskiej. Zasadniczo była kobietą z wydłużonym i zakrzywionym ciała w postaci nieba, opierając dłonie i stopy na ziemi. Tak więc mieszkańcy wyobrazić niebiosa, do których bóg słońca Ra wznosi codziennie. Warto zauważyć, że pomimo faktu, że ręce w liczbach jakby skompresowane, to każdy z jego palców na ramieniu i nodze powinno pokazać cztery różne zakątki świata. Jeśli spojrzeć na grobowca Ramzesa VI, faraona Egiptu, tam bogini Nut jest pokazany w dwóch postaciach jednocześnie – dzień i noc. Organy te są umieszczone z powrotem do tyłu, jedna jest pokryta gwiazdek (nocy), a druga ozdobiona dwunastu słońc – po jednym dla każdego dnia godziny.

Ciecierzyca rzadziej przedstawiony w pozie siedzącej lub stojącej, a następnie na jej głowie jest wielki dzban. To może być nagi lub w szczelne ubranie. Czasami przedstawiany jako bogini drzewa jawor (często bardzo podobne wzory mogą być postrzegane w pochówku groby Egipcjanie wierzyli, że zmarły może pić wodę w zaświatach) lub świnię, która zjada swoje dzieci – słońce, księżyc i gwiazdy. krowa obraz (co jest również charakterystyczne dla tej bogini) uznano za bardzo cenne pod względem nazw symbolicznych w starożytnym Egipcie. Tak więc, po rozszyfrowaniu teksty na ścianach piramid, stało się jasne, że faraonów – dzieci świętej krowy, które ona rodzi. I bogini jest daleko poza namacalność zwykłego człowieka, chroniąc wszystkich przed złymi siłami chaosu.

atrybuty

Nakrętka Bogini Egipt ma wiele atrybutów. Z głównego – jest pełne gwiazd sukienka (lub nagiego ciała), a naczynie, z którym zagrała w pozycji siedzącej. Kiedy bogini przedstawiona jest w pozie stojącej w dłoniach był Ankh (Cross życia) oraz pręt z UAS (rzadko dla kobiet bóstwa).

epitety

Egipska bogini Nut, kiedy zwrócił się do ludzi, zawsze w stylu „Mother of the Stars”, „urodzony bogów” lub po prostu „Wielki” – te epitety należeć tylko do niej. To reprezentował obrońca świata przed siłami chaosu, którzy próbują przebić się przez jej ciało, obejmujące podłoża.

legenda

Interesująca jest legenda, że dotyczy Nut bogini. W tym przypadku pojawia się obraz jest Niebiańska Krowa. Ra One – bóg słońca – chciał wspiąć się nad nim do nieba. Ale zanim zdążył przejść pół drogi, jak ciecierzyca czuł zmęczenie, jej głowa zaczęła się kręcić, i była gotowa do upadku. Dlatego Ra wezwał do pomocy ośmiu bogów, którzy muszą wspierać jej nogi, a bóg Shu – obszar brzucha. Działka jest nadal często wykorzystywane do tworzenia obrazów. Bogini jest przedstawiona jako krowy, nogi, które wspierają bogów. W tym samym Ra żegluje pod jej brzucha w jej wspaniałej łodzi, pod gwiazdami.

kosmologia

Godne uwagi jest fakt, że Egipcjanie byli zainteresowani w przestrzeni i wszystko, co jest związane z niebieskiej otchłani. Dlatego bogini Nut ich sprawy tak dużo. Bardzo często w pobliżu jej wizerunek może być postrzegane charakter „He”, co oznacza „milion bogów.” W rzeczywistości, to jest po prostu gwiazdą, która według wierzeń mieszkańców starożytnego Egiptu, były dusze zmarłych.