318 Shares 3966 views

FLY IQ4404. Flash i niektóre funkcje

Wielu producentów smartfonów i tabletów zapewnić ich obsługę i aktualizację oprogramowania i systemu operacyjnego, ale tylko przez ograniczony czas. Gdy wsparcie dla starszych modeli jest nieopłacalna, producent zatrzymuje aktualizacje „over the air” i pozostawia gadżet całkowicie pod opieką właściciela.


Natychmiast ostre pytanie o uzyskanie aktualnej wersji systemu operacyjnego. Ale jak to zrobić, jeśli dana osoba nie rozumie zawiłości firmware? W szczególności, istnieją pewne niegrzeczne smartfony, które nie są łatwe w obsłudze. Jednym z nich jest urządzenie FLY IQ4404. Firmware może przynieść wiele kłopotów. Jak to migają? W tym teraz i spróbować zrozumieć.

Jaką smartfonie?

To urządzenie jest ustawione jako model budżetu bez cienia segmentu premium. Ma normalny wygląd i niezbyt wyjątkową wydajność. Domyślnie jest on uruchomiony „Android 4.2.2”. Jednak FLY IQ4404 firmware 4.4.2 jest również dostępna. Smartfon jest idealny do codziennych zadań. On radzi sobie z aplikacjami. Ale dzisiejsze gry nie jest zalecane, aby uruchomić na nim. W związku z tym, że nie jest przeznaczony.

Wśród jego funkcji należą dwurdzeniowy procesor z zegarem 1,3 GHz, z aparatem 5 megapikseli, pojemny akumulator, a nie jakość wyświetlaczy bardzo wysokie. Jednak budżet taniego gadżetu i to wystarczy. To nie jest przeznaczony do gier i ciężkich procesów. Przechodząc teraz do boku oprogramowania FLY IQ4404. Firmware jest on narażony na dostosowanie i zmiana, ale jak w przypadku wszystkich gadżetów na platformie MTK, ma swoje własne cechy.

Funkcje oprogramowania IQ4404 Spark

Najpierw musisz pobrać sterownik dla wszystkich tego oprogramowania smartfonów. Wtedy potrzebny jest specjalny program-flasher. Nazywa SP FlashTool. Bez niej nic się nie dzieje. Telefony oparte na MTK nie chce być szyte sposób poprzez karty SD. Następnie trzeba pobrać sam firmware. Uważają, że nie jest to problem dla FLY IQ4404. Firmware z 4PDA.ru i lokalnym forum pomoże w tym. Teraz musimy przygotować sam program i urządzenie.

Jeśli masz szczęście i Twój FLY nie ma związku z platformy MTK (a to zdarza), a następnie migać to ma problemu z wykorzystaniem szlaku-prawa niestandardowym rekaveri oraz kartę pamięci microSD. Więcej szczegółów na ten temat zostaną omówione poniżej. W międzyczasie pomówmy o przygotowaniu urządzenia do tych dwóch trybów lampy błyskowej. Nic skomplikowanego o nim.

Przygotowanie do firmware

Najpierw trzeba wyrzucić sam program SP FlashTool oraz firmware w tym samym folderze. Pomoże to uniknąć ewentualnych nadużyć w procesie firmware. Następnie trzeba zainstalować wszystkie pobrane kierowców. Jeśli urządzenie jest włączone, to najlepiej, aby utrzymać wszystkie swoje kontakty, zdjęć i muzyki w dowolnym miejscu na komputerze, ponieważ mogą one zostać utracone po migać. Następnie trzeba wyłączyć telefon i wyjąć baterię z niego. W tym sposobie przygotowania jest zakończona. Teraz może być „zalane” firmware w telefonie FLY IQ4404.

Wszystkie powyższe jest istotne dla oficjalnego firmware. Ale jeśli zdecydowałeś się zainstalować custom firmware z nieznanego autora, to najpierw trzeba zapewnić superużytkownika telefonu (root), następnie miga zwyczaj rekaveri zrobić wszystko wytrzeć. I dopiero wtedy można przystąpić do instalacji samego oprogramowania. Jest to o wiele łatwiejsze, ale jednocześnie niebezpieczne. Dla firmware mieć kilka „dziur” w systemie ochrony.

lampa błyskowa

Pierwszą rzeczą, którą trzeba uruchomić program, SP FlashTool. Następnie spojrzeć na przedmiot punktowy Załadunek i w oknie, które zostanie otwarte, wybierz plik z nazwą pobranego oprogramowania oraz rozszerzenie TXT. Po tym, naciśnij przycisk Pobierz i podłączyć urządzenie jest wyłączone z akumulatora do komputera zajęte. Należy rozpocząć proces pobierania oprogramowania sprzętowego w pamięci telefonu.

W zależności od konfiguracji komputera może mieć inny czas. Ale filiżanka herbaty w każdym razie masz czas. Musimy poczekać aż proces uruchamiania systemu operacyjnego i jego pliki latać IQ4404. Firmware zostanie zakończona po komputerze, aby wyświetlić zielone kółko z napisem „OK”. Można wyłączyć urządzenie od komputera i spróbuj go włączyć. Pierwszy telefon się ładuje bardzo długo.

Cechy custom firmware

Większość z tych oprogramowania stworzonych przez amatorów, którzy nie są zadowoleni z przestarzałych wersji oficjalnej firmware od producenta. Jest to nowsza wersja FLY IQ4404 – firmware, oparty na szóstym „Android”. Jednak jest to nadal tylko w wersji beta i działa nie wszystko. Dała przez autora o odwołanie. Krótko mówiąc, wszystko custom firmware musi być zainstalowany z pewną ostrożnością, ponieważ wszystkie one są bardzo złe z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Trzeba je zainstalować za pomocą niestandardowego rekaveri do uruchomienia, który wymaga Route-prawo. Pobierz je, można użyć programu Framaroot. Następnie należy podłączyć smartfon do komputera i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować rekaveri. Ponadto w katalogu głównym karty pamięci trzeba „wypełnić” firmware w formacie ZIP, należy zrestartować telefon i wybrać to rekaveri poz Zastosuj aktualizację z karty SD, a następnie wybierz Wybierz ZIP. Rozpocznie proces firmware. Nie zapomnij, aby wykonać ten element Wipe danych.

streszczenie

Tak, mamy tylko zdemontować maszynę budżetu FLY IQ4404. Firmware 4.4 jest dostępna do niego, a proces nie jest utrudnione nawet początkującego użytkownika, ale, podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń opartych na MTK, że wymaga specjalnego podejścia. Ale kaprysy jak latającego IMEI i innych nieprzyjemnych rzeczy zostały zauważone. A najważniejszą rzeczą. Jest to łatwe do scharakteryzowania smartfonu reintegracji jako bardzo udany produkt, który nadaje się do dostosowywania przez użytkownika bez problemów. Konieczne jest jedynie, aby być ostrożnym i robić wszystko prawidłowo, co jest napisane w instrukcji.