731 Shares 5172 views

Szkło płynne zimowy i letni: opinie, skład. Płyn szyba produkcja

Każdy entuzjasta samochodów wie, że główny warunek dla każdej podróży samochodem – bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma widoczności i przezroczystego szkła.

Po pierwsze, aby oczyścić wycieraczki inżynierowie wynaleźli i stosować wody jako płynu roboczego. Jednakże, jeśli w lecie woda jest jeszcze jakoś działało, sterowniki do czynienia z problemem powstawania lodu w zimie. Dopiero po roku produkujemy wyroby specjalne pod nazwą „płynu szyby”. Jego misją – jakość czyszczenia szyby. Nowoczesne producenci środki są podzielone na dwie klasy. Rozróżniać letnich i zimowych kompozycji. Główną różnicą między nimi – alkohol jako część przygotowań do zimy.

Woda jako płyn do spryskiwaczy letni

Wielu kierowców w lecie nie uważa, że konieczne jest stosowanie specjalnych środków i zastąpić te spetssostavy zwykłej wody z kranu. Ale to jest fundamentalnie błędne. Fakt, że woda, nawet czysty, zawiera wiele elementów, które mogą reagować z powietrzem. Powietrze z kolei zawiera dużą ilość okresowego pierwiastków. Ponieważ zanieczyszczenia wody mogą sprzyjać tworzeniu się różnych tlenków i soli, które stają się zatkania dysz.

Ponadto, woda może powodować inne problemy techniczne w systemie szyby. Często zdarza się, że motoreduktor nie powiedzie, system może stać się niestabilny. Często zawodzą i wycieraczka.

lato Szkło płynne

W ramach takich leków często są tylko dwie główne części, mających właściwości detergentu. Ten tak zwany rozpuszczalników i środków powierzchniowo czynnych. Dobry ciekła kompozycja ma również różne przetworniki, które mają na celu zapobieganie utlenianiu roztworu, inhibitory korozji i substancje zapachowe.

Jako rozpuszczalnik można stosować, metyl lub etyl, alkohole izopropylowego. Są one wykorzystywane do sterowania różnych zanieczyszczeń. Środki powierzchniowo czynne są najlepiej czyścić powierzchnię szkła z tłuszczową lub zanieczyszczenia pochodzące z ropy naftowej. Wszelkie płyn szyby powinny być neutralne dla powłok malarskich, a także uszczelki gumowe.

Różnorodność form letnich

Autoshampoo stare szkło, w przeciwieństwie do zimy, ma niższe stężenie alkoholu w składzie. Ale w zimie takie Oznacza to lepiej nie używać – ich zamrażać, i bardzo szybko. Można również wybrać preparaty całoroczna.

Zasady wyboru płyn letni

Głównym kryterium wyboru tych produktów – jest na tyle dziwnie, jego zapach. Tak, dokładnie. Istotą jest to, że istnieje wielu producentów i ma inny zapach wszystkie produkty. Dobra, renomowanej produkcji płynu szyby i samej marki, której nazwa jest znana i jest związane z wysoką jakością, zawsze używa tylko najbardziej bezpieczne dla zdrowia człowieka składników i smaków.

można dać tylko jedną radę – przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na cenach, ale także jakość produktów. Eksperci nie polecam kupić lek o ostrym zapachu. Takie środki mogą zaszkodzić i zdrowie, i lakier.

Test płynów recenzję rok

Próbki udział 12 pojazdów. Produkcja ta właśnie udało się znaleźć w sklepach na wiosnę. Trzy leki były już w pełni gotowe do użytku, a reszta – koncentraty. Aby przetestować skuteczność czyszczenia, organizatorzy stosuje się do próby szkło drogowego brudu. W teście wykorzystywane, a woda – nie udało jej się wszystkie testy. Nie ma sensu mówić o wszystkich płynów, opisy godne tylko najlepsze.

BBF – rok dodatek w zbiorniku spryskiwacza

Spośród 12 członków tej produkcji JSC „Himpromproekt” zdobył pierwsze miejsce. Ten koncentrat. Środek jest dostarczony w fiolkach o pojemności 250 ml. jego cena wynosi 50 rubli. Jedna fiolka jest zaprojektowany do przygotowania 50 litrów roztworu.

Właściwości posiadane przez ciekły płuczce prostu niepowtarzalny. Szkło doskonale tam, a jednocześnie w przystępnej cenie. Ale nie wiadomo, czy to nadaje się do składu optycznych z tworzyw sztucznych.

Następny Lavr Insect Cleaner

Lek ten jest na przyzwoitym drugim miejscu. Produkowane strukturę organizacji pozarządowej „Polycom” obiektów. Butelka koncentrat ma pojemność 330 ml do 13 litrów roztworu.

Co jest specjalnego w tym płynem szyby? Jego skład został opracowany przez specjalistów z Uniwersytetu Południowej Ural, i udało im się stworzyć prawdziwie unikalną kompozycję, która dobrze radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami. Elementy importu stosowane do wytwarzania mieszaniny.

Szampon lata w zbiorniku spryskiwacza z Liqui Moly

To importowane produkty niemieckie. Objętość fiolki wynosi tylko 50 ml, a w przypadku rozcieńczonych oznacza, że powinien mieć 5 litrów roztworu. Lek pachnie cytryną, może być stosowany do każdego rodzaju okularów. możliwość czyszczenia – na wysokości.

Ciecz szyby zima

W momencie, gdy temperatura tyłu pojazdu spada poniżej zera, stosować inne kompozycje, które nie zamarzają na zimno. W tym rozwiązaniu całkowicie rozwiązać główny problem – oczyszczanie powierzchni szkła.

Klasyfikowania tych płynów ze względu na rodzaj alkoholu, który jest wykorzystywany w produkcji producenta. Obecnie leki te mogą składać się z metylu, etylu lub alkohol izopropylowy. W rzadkich przypadkach, nie zaproponowano zamarzania płynu przedniej szyby na bazie glikolu etylenowego.

Temperatura krytyczna, przy której badany procesów krystalizacji, każdy z różnych leków. W tym tempie, tylko pod wpływem dwóch czynników: rodzaju alkoholu oraz jego udział w roztworze.

Zima ciecz etanolem

W Rosji, leki te są trudne do znalezienia na półkach aut. Wszystko z powodu wysokiej ceny etanolu. Jednak producenci nadal produkował takie kompozycje. Kupić je można w elitarnych sklepach, dealerem Autocentrum. Ceny są około 1500 rubli.

Eksperci twierdzą, że związki te mają najwyższą jakość spośród wszystkich, które są podane na rynek. Te produkty od konkurencji, a to z dwóch powodów. Tak więc, etanol daje środek do stabilizacji termicznej i mieszaniny w oparciu o to są całkowicie nieszkodliwe dla człowieka.

leki metanol

Cechy techniczne metanolu nieco mniejsza etylu. Ze względu na spadek moralnego w społeczeństwie, wytwarzanie tych produktów w Rosji przestał, ale na półkach można znaleźć nielegalnych produktów w przystępnych cenach. Eksperci uważają, że taki płyn szyba jest całkowicie nieszkodliwy przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem.

Narzędzia oparte na alkoholu izopropylowego

Jest to opcja prawny i niedrogie. Dane wyraźnie mniejsze niż w przypadku wyżej opisanych kompozycji. Ponadto dane płyn pod każdym względem gorsze od innych środków. Mogą określić przez zapach, który jest przerwany tylko drogie i wysokiej jakości zapachów.

Jak wybrać płyn w podkładki na zimę

Najbardziej dostępnym i prawne produkcja – nadal opiera się preparaty alkoholu izopropylowego. Płyny te są rozmieszczone w miarę możliwości. Cena może mieścić się w zakresie od 400 do 1500 rubli. Z szybkością alkoholu na jakości, a środek do czyszczenia, ilość alkoholu w cenie roztworu, aromat i barwnik, najniższa temperatura krytyczna.

Leki, które kosztują od 400 do 750 rubli, a nie wysokiej jakości. Producenci w tej sprawie, próbując zaoszczędzić na wszystko. alkohol Nedolivaetsya, używane tanie barwników. Ponadto środki te mogą uszkodzić pojazd. Są tacy, którzy natknąć takim płynem szyby. Recenzje głównie negatywne – zatkania dyszy, zanieczyszczenie jest trudne do usunięcia lek pozostawia śladów na lakierze samochodu.

Z zamarzaniu MeOH tanie i ich jakość nie jest gorsze kompozycje oparte na drogich izopropanolu. Kupić lek ten może wynosić od 100 do 200 rubli. Kierowcy kupić te fundusze, ryzyko znacznie. Na terytorium Rosji jest to zakazane w użyciu i nosić dowolną substancję na bazie metanolu.

Aby zarabiać pieniądze własnymi rękami

Szkło płynne zimy mogą być wykonane przez siebie, ale to nie będzie wysokiej jakości. Wielu kierowców spróbować, ale ostatecznie otrzymał tylko uszkodzony plastikową czyszczenia linii. Najlepiej jest wykorzystać czas przetestowane i kierowców kompozycje przemysłowych. Są one skuteczne, nieszkodliwe i dostępne.