810 Shares 1160 views

Jak szybko schudnąć, jeśli masz ponad 30 lat?

Kiedy obrócisz się na 30, nieuchronnie zaczniesz myśleć o swojej wadze. Utrata wagi nie jest łatwa, ale wraz z upływem lat podtrzymywaniu siebie staje się jeszcze trudniejsze. Ponadto masz więcej obowiązków, kariera staje się bardziej napięta – wszystko zapobiega tworzeniu wygodnego harmonogramu treningów. W rzeczywistości, można nadal schudnąć, po prostu zwróć uwagę na te wskazówki!

Jeść więcej białka na śniadanie

Wszyscy mamy nieco wolniejszy metabolizm z wiekiem. Możesz sobie z tym poradzić, utrzymując wystarczający poziom masy mięśniowej. Musisz odżywiać ciało odpowiednim jedzeniem, zwłaszcza białkiem. Spróbuj podać dwadzieścia lub trzydzieści gramów na posiłek. Wielu z nich nie bierze pod uwagę, zwłaszcza na śniadanie. Jaj jajka, masło orzechowe z chlebem pełnoziarnistym, chude mięso, jogurt grecki z orzechami i owocami.

Podać sztuczne substancje słodzące

Według danych naukowych stosowanie sztucznych substancji słodzących zwiększa pragnienie słodyczy i prowadzi do zwiększenia spożycia kalorii. Kiedy jesz coś słodkiego, twój mózg myśli, że masz dużo kalorii. Kiedy nie działają, ciało musi ich szukać, a przejedziesz się.

Jedz co kilka godzin

Aby twoje ciało efektywnie spalić kalorie, musisz co kilka godzin uzupełniać rezerwę energii. Metabolizm spada o kilka procent z każdej dekady, małe posiłki mogą pomóc w walce.

Podnosz ciężary

Badania wykazały, że co dziesięć lat zabiera od osoby nieaktywnej pięć procent masy mięśniowej. Trening siłowy pomoże odzyskać mięśnie i spalać tłuszcz. Będziesz miał mały rozmiar ubrań i zdrowego ciała.

Trenuj częściej

Jeśli już pracujesz z siłą, powinieneś wiedzieć, że ćwiczenia powinny być regularne. Tylko więc mięśnie zawsze pozostaną w dobrym stanie, a serce będzie bardziej aktywne. Trening siłowy pomaga spalić kalorie, nawet jeśli się zrelaksujesz!

Czy treningi cardio

Ważne jest również użycie treningu kardiologicznego, ponieważ również zwiększają metabolizm. Eksperci doradzają, aby angażować co najmniej sto pięćdziesiąt minut w tygodniu.

Odrzuć alkohol

Alkohol łatwo trafia do diety, a następnie wpływa na twoją postać. Nie pij alkoholu, aby radzić sobie ze stresem. Alkohol zawiera dodatkowe kalorie.

Pij więcej wody

Duża ilość wody jest najlepszym sposobem na zwiększenie metabolizmu w każdym wieku, zwłaszcza jeśli jesteście starsi. Użycie wody przed posiłkiem pomaga intensywniej schudnąć. Wszystko dlatego, że woda pomaga poczuć sytość szybciej.

Użyj gadżetów fitness

Jeśli nie możesz iść na siłownię, musisz ją utworzyć dla siebie. Teraz jest wiele gadżetów upraszczających to zadanie. Możesz postępować zgodnie z podjętymi krokami. Jest to również aktywność fizyczna, która wpływa na Twoją formę, nawet jeśli nie może całkowicie zastąpić szkolenia.

Nie wyklucza się z diety niektórych rodzajów produktów

Nie staraj się zrezygnować z węglowodanów, aby szybko schudnąć. Jeśli całkowite wykluczenie niektórych dań z diety, trudniej jest schudnąć, ponieważ taka dieta jest na ogół trudna do przestrzegania. Jeśli nie jesteś uczulony na takie pokarmy, nie wyłączaj ich z diety.

Jedz wspaniałe śniadanie

Obfite śniadanie pomaga schudnąć dwa razy szybciej niż osoby, które jedzą najwięcej wieczorem. Jest to ważne dla skutecznej utraty wagi.

Trzymaj dzieciom jedzenie

Jeśli ukryj cukierki i słodycze, nie chcesz jeść. Wszystkie produkty, które pojawiły się w Twoim domu specjalnie dla dzieci, powinny być zlokalizowane tak, aby nie kusiły cię.

Uważaj na kalorie

Im starsze, tym trudniej jest schudnąć, ale to nie znaczy, że trzeba wyciszyć kalorie. Taka decyzja nie będzie skuteczna. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy tracą ciężar na diecie o niskiej zawartości kalorii, zwiększają masę ciała.

Uważaj na spożycie wapnia

Nie skupiaj się tylko na białku. Brak wapnia może zapobiec utracie wagi, nawet jeśli wyciąć kalorie, ponieważ powoduje zwiększony apetyt.

Spróbuj ćwiczeń interwałowych

Możesz po prostu uruchomić, ale treningi o wysokiej intensywności będą nadal dać szybszy wynik. Więc tłuszcz spala szybciej.

Jedz tłuszcz, ale nie za dużo

Nie bój się tłuszczu w pożywieniu, wystarczy je umiarkować. Przydatne tłuszcze w awokado i orzechy pomagają tylko schudnąć.

Wykonaj test krwi

Jeśli jeść i ćwiczyć prawidłowo, ale wynik nie jest, być może przyczyną jest w stanie zdrowia. Na przykład przypadek może być niedobór witaminy D i wskazany jest test krwi.

Medytuj

Stres ma ogromny wpływ na zdrowie i formę. Jeśli napięcie wzrośnie, możesz zacząć przybierać na wadze. Pomogą w tym codzienna medytacja.

Jedz pikantne potrawy

Ostre jedzenie pomaga przyspieszyć metabolizm. Pamiętaj, aby przechowywać przyprawy na rękę i dodać je do żywności.

Baw się dobrze

Szkolenie może wydawać się powinnością. Nuda może pozbawić Cię energii. Poszukaj fajnego sposobu poruszania się, więc szybciej schudnij.

Zrób to ze swoim partnerem

Możesz się zapisać na trening z partnerem lub najlepszym przyjacielem. Według danych naukowych, pomaga schudnąć i utrzymać kształt nawet po sześciu miesiącach.

Wynajem osobistego trenera

Czasami potrzebujesz pomocy profesjonalnego, a trener osobisty to świetna opcja. Dzięki temu możesz uzyskać spersonalizowany program, który uwzględnia Twoje potrzeby.

Utwórz domową siłownię

Często twój harmonogram nie należy do Ciebie. Jeśli nie możesz iść na siłownię, spróbuj utworzyć ją w domu. W takim przypadku można bez wychodzenia z własnego mieszkania. Aby to zrobić, nawet nie potrzeba dużo sprzętu, wystarczy hantle, dywaniki do jogi i bieżni.

Uważnie uważać na obrażenia

W wieku ciała nosi się niestety, może to prowadzić do większej liczby urazów. Uważaj na obrażenia, pamiętaj o swoich ograniczeniach i próbuj trenować bezpiecznie.

Zadzwoń rano

Wstać i pójść ćwiczyć. Badania wykazały, że ćwiczenia w stanie głodu, rano, przed jedzeniem czegoś, spalić więcej tłuszczu i nie pozwalają na zwiększenie masy ciała. Przyzwyczajenie można wypracować w ciągu kilku tygodni, więc po prostu zacznij działać.

Jedz mniej w godzinach wieczornych

Eksperci nie zalecają obfitego jedzenia w nocy. Może to wpływać na sen, a jego brak może prowadzić do przyrostu masy ciała.

Wyłącz telewizor

Regularne oglądanie telewizora wpływa znacząco na jakość snu współczesnych ludzi. Brak snu spowalnia metabolizm. Przed godziną snu zrezygnować z gadżetów i telewizora.

Wypróbuj usługę dostarczania produktów

Sferę zdrowego odżywiania stale się rozwija, teraz można łatwo zamówić zestaw gotowych posiłków i kolacji. Istnieją opcje dla każdego smaku i torebki, więc warto spróbować, bo o wiele łatwiej jest podążać za dietą.

Nie zapomnij o czyszczeniu

Jeśli twoje życie jest pełne, Twoja waga jest bardzo pozytywnie wpływa. Spróbuj oczyścić dom i zorganizować swoje życie.

Zaplanuj treningi z wyprzedzeniem

Jeśli już zarezerwowałeś miejsce w treningu, łatwiej będzie Ci jechać. Aby upewnić się, że nie zawiedziesz, zaplanuj.