499 Shares 4985 views

Włoski bolognese psa – opis rasy i opinie Kennel

Na pewno spotkałeś w bolognese psa. Uroczy futrzany stwór z łagodnym i dobroduszny dyspozycji jest idealny, aby rozjaśnić codzienności samotną osobę, i stać się wesoły towarzysz dla dzieci. Wielki dla utrzymania pokoju. Rasa ma wiele nazw, to bichon Bolognese, francuskim i włoskim lapdog. Pies Bolognese ma włoskie korzenie, i nazwał ją na cześć swojej historycznej ojczyzny.


Historia rasy

Hodowane rasy był we Włoszech, w Bolonii, dlaczego i ma swoją nazwę. Nawiasem mówiąc, pies wtedy bolognese nie było „poduszki”, zachować te małe cipki w porcie i na statkach jako dobry szczura-łapacze. Ale uroczy wygląd stonowane szlachetne damy, a wkrótce rasa była zamieszkana przez kobiety buduarów. Jednak we Włoszech w tym czasie inna rasa przeżywał swój rozkwit, było to pudel. Dlatego pies Bolognese szybko stał kędzierzawy. Bezpośrednimi przodkami współczesnych przedstawicieli są włoski spaniel i Pudel.

W Rosji, były one tylko w XVIII wieku. Niezwykle uroczy i mądry, żyli w pałacach cesarzy, w komorach wielkich pań. Można spotkać wiele obrazów, które słynne postacie historyczne przedstawiani byli razem z tymi psami. Dziś rasa nie doświadcza najlepszych czasach, prawie żadnych klubów, które będą zaangażowane w jego rasowy hodowli. Liczba hodowcy nazywają to najsłodsza, przyjazny obiekt, który jest bardzo łatwo znaleźć wspólny język.

Opis gatunków

Ulubieniec dzieci – bolognese. Włoski lapdog – wesoły, miły i towarzyski towarzysz. Zabawny i uroczy, jest on bardzo lubi życia wśród poduszek, udając, jak gdyby nawet jeden z nich, ale na pierwsze wezwanie jest gotowa do rozpoczęcia z pasją do gry. Doskonale nadaje się do życia w małym mieszkaniu, dobrze przyzwyczajeni w prywatnym domu z własnym folwarku. Jeśli chcesz wybrać się na spacer z pięknym psem w ramionach, a potem do tego celu przydatny bolognese. Włoski Bichon ma luksusowe futra, wełna puszyste Bobtail, który przypomina w swej strukturze i ma tendencję do przesuwania się w dredy. Liczba miłośników rasy powiedzieć, że troska o proste włosy, ale powinny być regularne.

standardy rasy

Ten karzeł rasy, łatwe w pielęgnacji. wzrost Bichon Bolognese nie przekracza 30 cm. i ma zastosowanie do samic i samców. Masa psa wynosi około 2,5 kg. Głowa jest mała i zaokrąglona, pysk jest krótki i kwadratowy. Uszy wysoko osadzone, wiszące, małe. Obudowa silne, dobrze umięśnione, z tyłu jest proste i muskularne. Szyjka jest wysoki i prosty. Łapy małe, owalny. Wełna jest zazwyczaj białe, o długości do 10 cm. To jest sen dla dziewczyn, które naprawdę lubią dbać o powietrze, jedwabistej sierści. Nie podkładowa, która ułatwia pierzenia. pigmentacja skóry pod płaszcz może być szare, brązowe lub niebieskie odcienie.

postać psa

Bichon Bolognese – żywy, towarzyski, niezależne i zabawy stworzenia. Niezwykle czuły z właścicielami, zabawy z dziećmi i zarezerwowane z obcymi, ale dogadać się bardzo dobrze ze wszystkimi mieszkańcami domu i nie zaszkodzi nikomu. Absolutnie nie agresywny, ale rozrywkowy i wymagają dużo uwagi. Trzeba regularnie grać i radzić sobie z psem. Absolutnie nie może stanąć sam i uwielbia być w centrum uwagi.

Włoski bolognese – pies, który potrzebuje być kochanym i grał z nim. Oczywiście, że nie odmawia się od jedzenia, ale interakcja kosztuje nawet wyższe. Na widok białego puszystego tworzenia każdy budzi chęć go odebrać i udaru mózgu. Dobry charakter tego stworzenia nie pozwoli mu zaszkodzić nawet najmłodsze dziecko. On pokornie znosić wszelkie roszczenia do uszu i ogona. Sądząc po opiniach, pies jest bardzo dobrze wyważony, który jest idealny dla rodzin z dziećmi.

Wybór szczeniaka

Pamiętaj, aby odwiedzić przedszkola zaangażowany w hodowli psów bolognese. Pies rasy jest niezwykle piękny, fotogeniczne i eleganckie. Wybór dziecko może przyjść z rodziną, puszyste grudek, które grają na zielonej trawie, żeby przekonać się, że jest to zwierzę dla Ciebie. Reszta należy kierować się ogólnymi wymaganiami. Dziecko powinno być zabawa i aktywny, zadowolony z jedzenia. Oczy i uszy powinny być czyste, bez rozładowania. Najważniejszą rzeczą – czas wycofać się z przedszkola, bo jeśli szczenięta zdają sobie sprawę, że można grać, można zostawić bardzo długo.

Jak dbać o szczeniaka

Przede wszystkim trzeba znaleźć dobrego weterynarza, który zaowocuje psa od wczesnych dni. Obróbkę rozpoczyna się od pierwszej procedury i antibloshinoy przeciwpasożytniczym leczenia i szczepień ochronnych. Lekarz opracuje dla Ciebie indywidualny program, których należy przestrzegać. Działania te mają na celu ochronę zdrowia i działań profilaktycznych. Ale lubimy właściciele jest bardzo ważne, jak to wygląda bolognese. Pies, który fascynuje zdjęcie powinno być zadbane. Właściwa pielęgnacja dąży do utrzymania pierwszego dnia w doskonałej formie jej wspaniałej włosy. Puppy, jak wszyscy inni, lubi bawić się na świeżym powietrzu, co oznacza, że czysty śnieżnobiały płaszcz musi być stale.

Od pierwszego dnia trzeba przyzwyczaić szczeniaka czesać wełnę. Wtedy dziecko zacznie szybko czerpać przyjemność z tej procedury, która pozwoli Ci zaoszczędzić od niepotrzebnych problemów. Kąpać zwierzę długowłosy też mają często. Ale nie ma żadnych problemów, większość skał są skąpane z dużym polowania. Zgodnie ze standardami rasy nie wolno ciąć, tylko dopuszczalnego przycinania włosów między palcami na stopach.

Odrębną kwestią – Pielęgnacja ma oczy i uszy. Należy regularnie czyścić wilgotną szmatką. Weterynarzy zaleca szczotkowanie zębów tylko w obecności chorób jamy ustnej. Jeśli twoje zęby są zdrowe, to procedura ta nie jest konieczna. Opinie mówią, że te psy opieka jest proste i intuicyjne, najważniejsze – aby kochać dziecko i każdy dzień, aby spędzić więcej czasu z nim.

żywienie psa

Bolognese – Pies, opinii, która jest zawsze dodatnia. Uroczy, niewinny, żałosne guzek nie zasługuje na odmienne traktowanie, oprócz delikatnej pielęgnacji. Na te same właściciele często wykracza poza granice tego, co jest dozwolone, z karmienia swojego psa słodycze i inne produkty ze stołu. To kategorycznie nie można zrobić, jeśli chcesz, aby Twoje zwierzę żyć długo i szczęśliwie. To niech mały, ale drapieżnikiem, to wymaga co najmniej 50% diety wypełnić produkty mięsne wysokiej jakości. Okruchy nie potrzebują tak dużo, to dlaczego nie kupić tanie ozdoby mięso, które zawiera więcej tłuszczu niż reszta. Jeśli wolisz suchej karmy – wybrać różne składki. Natychmiast odrzucić takie przysmaki jak ptaków, ryb i wieprzowiny kości. Dopiero po szczęka jest w pełni ukształtowany, czyli po roku, może być podane dla rozrywki głównych wołowiny Mosley. Sądząc po opiniach, Bolognese w bezpretensjonalnej jedzenia, ale trzeba przestrzegać prawo diety dla zdrowia Twojego pupila.

szkolenie

To nie jest papierem wartościowym lub pies strażnik, więc szkolenie nie jest wymagane. Poza bolognese – tak najmądrzejszy i uległego stworzenie, które go pielęgnować – przyjemność. Od pierwszych dni pobytu szczeniaka w domu powinien zdecydować, czy będzie chodzić na pasku, albo czekać pewną godzinę chodzić. przedstawiciel tej rasy edukacja – gra, w której pies uczy się, co jest dobre a co jest złe. Zbudowany, aby zachęcić edukację, w wyjątkowych przypadkach, może pozbawić gry dla dzieci na jakiś czas, ale nie można użyć siły fizycznej, aby okruchy. Kid pamięta wszystko, co dzieje się wokół każdego dnia, za który był chwalony lub skarcił, więc każdy Twój interakcji – część procesu kształcenia.

Szczególnie dobrze rosną bolognese, jeśli rodzina ma małe dziecko. Są one wzajemnie woli do przyjęcia zasad i przepisów, aby grać do upadłego i zasnąć w ramionach wśród poduszek. Prawdziwi przyjaciele są nieodłącznymi towarzyszami, prosząc o pozwolenie na spacer razem i pyszne prezenty. Jak dbać o psa, który jest proste, wystarczy dorastania, dziecko zaczyna być zadowolony z wszystkich obowiązków domowych kąpieli i czesania.