203 Shares 9258 views

Co przynieść jako prezent od Piotra: interesujące pomysły i rekomendacje

Pi? Kny Piotra, Sankt Petersburg, Leningrad – historyczne miasto na rzece Neva. Co roku odwiedza go miliony turystów. Chętnie robią zdjęcia licznych zabytków. W archiwach Rosjan, mieszkańcach bliskich i daleko za granicą, trzyma się niezliczonych obrazów "urodzonych z geniuszu Piotra". Oprócz eleganckiego fotoreporta, co możesz przynieść z Petersburga jako prezent? To pytanie interesuje każdego gościa.


Byłby produkt – nabywca zostanie znaleziony!

Kramy, ławki, sklepy specjalistyczne są pełne zwykłych asortymentów pamiątek: taniego magnesu lodówki, długopisy z mapą metra, kalejdoskopami "przedmieścia Petersburga", dzwony "Aurora", płyty na ścianie "Sankt Petersburg", kolby "mostek pałacowy", śnieżna kula " Brązowy Jeździec.

Na targach książkowych, powszechnie nazywanym "Krupą" (mieści się w Domu Kultury imienia NK Krupskaya), przestrzeń dla miłośników upominków drukowanych. W tym miejscu nie myślą wiele o tym, co przynieść z Petersburga jako prezent.

Za małe i przyzwoite pieniądze można kupić wszystko, co lubi, od prostego kalendarza po świetnie zaprojektowane ulotki i książki. Są turyści, dla których druki pachnące świeżą farbą są pamiątkami cenniejszymi niż dekoracyjne naparstki, statki, uchwyty na kubki, zegarki, kubki, figurki sfinksów.

Zenit jest mistrzem!

Jednak wielu jest zainteresowanych czymś szczególnym, statusem "chipa" w Petersburgu. Spróbujmy zrozumieć ten temat. Zacznijmy od piłki nożnej. Jak mówią: "Popieram Dynamo, opowiadasz się za Zenit!" Mistrzowie wspaniałego zespołu o nazwie astronomicznej wiedzą, jak się wydaje, całe "Pieterburh" (tak miejscowi mieszkańcy miasta nazywają często miastem).

Zapytaj fanela Zenit, który mieszka w dowolnym miejscu na świecie: "Co mam przynieść jako prezent od Piotra?" Bez wahania powie: "Rose!" Nie kwiat – szalik drużyny! W tym przypadku jest biało-niebieski.

Istnieją inne gizmos walki przeciwlotniczej kolorystyka: ubrania, torby, kapcie, naczynia. Możesz kupić "pamiątkę" w sklepie Centralnym (rogu Nevsky i Sadovaya), w Gostiny Dvor. Jednakże produkty można nabyć w innych dużych punktach sprzedaży detalicznej, a także w kioskach lotniska, dworca kolejowego.

Ryba – "ogórek"

Często podróżuje marzy o zakupie coś z posiłków, które są specyficzne dla konkretnej miejscowości. W erze gwałtownego rozwoju handlu siecią stają się coraz trudniejsze. Jeszcze ważniejsze jest z góry wiedzieć, gdzie i co przynieść. Od Piotra jako dar jadalny, "różni się od innych", przynoszą wielu podróżnych. To "zest" można nazwać rybą o delikatnym imieniu "topiony". Pachnie niezwykle świeżym ogórkiem.

Oczywiście złapać i sprzedawać je nie tylko w tych częściach. Ale są tu bardzo szanowane! Sezon porusza się analogicznie do przewodów zimowych i wiosny. Święto nazywa się Smelt Day (maj). Mieszkańcy Petersburga przyzwyczajeni są do europejskiego Osmerusa. Długość próbek wynosi piętnaście do osiemnastu centymetrów, waga jest sto gramów. Ryba bałtycka jest większa, Ladoga – mniejsza. Miejscowi zawsze mówią, gdzie są smaczne promienie.

Większość palaczy dań rybnych pachniała delikatnością. W cenie duży mieszkaniec elementu wodnego jest droższy. Jednak eksperci twierdzą, że trifle też się cieszy. Może być smażony zgodnie z zasadą chipsów. Chrupiące smaczenie jest jak wiele! Więc jest wybór! Szkoda, że ten pachnący sezon jest krótki.

Rewolucja smaku nie powiodła się?

Słodycze! To, co możesz przynieść z Petersburga jako prezent! W mieście słynna jest słynna fabryka wyrobów cukierniczych im. N.K. Krupskaya (wybudowana w 1938 r.). Przez wiele lat produkcja słynęła z doskonałego smaku. Przywiezienie do domu czekolady z Sankt Petersburga, słodyczy dla podróżnych uznano za niezmienny prawo. Jedyną skargą było to, że były bardzo słodkie. Ludzie Leningradu wyjaśnił problem sagary przez oblężenie z przeszłości Leningradu.

W latach istnienia wiele się zmieniło. W perestroika lat dwudziestych XX wieku przedsiębiorstwo stało się spółką akcyjną. W 2006 roku dołączył do norweskich firm przemysłowych Orkl. Coraz częściej można usłyszeć od smakoszy: stosowanie nowych technologii i dostosowanie składu "rewolucji smaku" nie było.

Mówią, że napełnianie ulubionych cukierków – "Kudesnitsa", "Firebird", "Wiewiórka", "Mishka na północy" – nie jest tak delikatne i smaczne jak poprzednio. A słynna czekolada "Special" i "Summer Garden"? Niektórzy twierdzą, że są takie same jak w dawnych dobrych czasach, a inni – że jego smak jest znacznie inny niż zwykle.

Tapestry z fabryki "Uzor"

Ludzie chwalą gofry "Mishutka". Przypominają ciasta z warstwami orzechów i czekolady. Fani Peanut ravioli z pewnością nie pożałują zakupu. Czekolada jest na żądanie . W zasięgu nie tylko zwykłe psy, koty, ptaki, żółwie. Właściciele domów Hardcore prawdopodobnie lubią ogrodników czekoladowych, nowożeńcy – gołębie z pierścieniami, figury panny młodej. W poglądach Piotra nie ma jadalnych medali.

Więc słodycze są kupowane. Nadszedł czas, aby kontynuować akcję w kierunku poszerzenia wiedzy na temat tego, co przynieść z Sankt Petersburga jako prezent. Dobrze sprawdzone tkaniny vyritskie. Fabryka "Wzór" we wsi Vyritsa została założona w 1944 roku. Niektórzy próbują nazwać nowoczesne obrazy wariantem starej maty ściennej z łabędziami, rodzajem kiczu XXI wieku. Jednak nie spieszymy się z uogólnieniami.

Figurki z widokiem na park Gatchina, sceny z Puszkina są opracowane przez artystów z fabryki, którzy ukończyli Akademię Sztuk Pięknych i Przemysłu w Petersburgu. Na podstawie starożytnych rycin i akwareli. Są reprodukcje obrazów znanych artystów. Jakość produktów jest przyjemna: obrazy są godne. Zostało opracowanych łącznie około 250 tytułów.

Ładne serce retro

Refleksje dotyczące tego, co można zrobić z Petersburga z pamiątek jako prezentu, mogą prowadzić do najbardziej nieoczekiwanych miejsc. W pobliżu stacji metra "Udelnaya" jest pchli targ. Jest zdania: mieszkańcy Leningradu posiadający skromne środki życia kochali stare rzeczy, przechowywali i chronili je. W swoich apartamentach gromadziły wiele przedmiotów gospodarstwa domowego, które w czasie z "nic specjalnego" nie zamieniły się w słodkie nowe pokolenia retro mieszkańców.

Są tacy, którzy nazywają rzeczy "śmieci", starymi. Sądząc, jak długo rynek żyje i rozwija się, nie jest tak. Niektórzy turyści kupują coś antyku. Ale wśród wielbicieli dawnych czasów jest wielu tych, którzy czują się szczęśliwi, kupując uchwyt na kubek z grawerowanym T-34, gwiazdą, pierwszym satelitą ZSRR.

Szczegóły, które nie są już produkowane, starą biżuterię, zapomniane talerze, figurki, – w ogóle jest coś, aby przynieść jako prezent od Piotra. Ktoś będzie myślał, że tak nie jest. Jak się dowiedzieć: możliwe, że jest to dar z historią – o czym myślałem. Turyści zagraniczni w tym samym czasie chętnie kupili "ciekawostki" w centrum miasta, w pobliżu Katedry Władimira. Teraz pchli targ ruszył na obrzeżach miasta, ale nie przestała być jedną z najczęściej odwiedzanych miejsc w Neva.

Stworzony przez dekret córki Piotra Wielkiego

Prawdopodobnie "ta sama" figurka porcelanowa wpadnie mi w oczy, że pół wieku temu stanął na stole przy matce, papieros przypominający dziadek, jak ojciec. Wszyscy wybierają, co przyniesie jako prezent od Piotra, polegając na nostalgicznych przeżyciach jego i najbliższych.

Oprócz przedmiotów, dla których kupujący jest nowym właścicielem, można znaleźć figurki porcelanowe, filiżanki, naczynia, które dopiero co opuszczają linię montażową. W fabryce porcelanowych w Lomonosovie (JSC "Imperial Porcelain Factory") przygotuj urocze pary herbaty lub tylko kubki.

Przedsiębiorstwo powstało w 1744 roku, pierwotnie była własnością dynastii rzymskiej. W czasach radzieckich nazywano ją Leningradzką Fabryką Porcelanową imieniem Łomonosow. Zapotrzebowanie to nie tylko na filiżanki ozdobione sylwetkami sławnych poetów i widoków na miasto, ale także cienką, przezroczystą kośćcową china. Piękne i eleganckie w sobie, nie wymaga skomplikowanych form.

Rewolucyjne szachy

Istnieje koncepcja porcelany agitacyjnej. Artyści z początku dwudziestego wieku rozwinęli obrazy ukazujące proletariacką formę życia. Dziś w asortymencie znajdują się również zdjęcia kobiet robotników, kobiet chłopskich, gopnika, szachów, które mogłyby być popularne wśród partii powstałych podczas rewolucji październikowej z 1917 roku ("czerwoni" zaczynają i wygrać z "białymi" i odwrotnie).

Są to potrawy z Kazimierza Malewicza, Chashnika i Suetina (supermatyzm), a także dzieła wymyślone przez wyobraźnię Michaiła Shemyakina. Sklep IFZ jest na Vladimirsky Prospekt. Ceny produktów różnią się od tych, które mogą sobie pozwolić na bardzo wysokie. Co przynieść z Petersburga jako prezent? Niedrogie są małe figury ptaków, psów, zestawów prezentów herbaty i kawy

Asortyment jest najbogatszy. Jeśli istnieje pragnienie – wybrać odpowiedni zakup nie jest problemem. Odwiedź sklepy lub działy w największych centrach handlowych i możesz jako muzeum: "Ballerina Krasavina", "Uzbek z Tamburyną", "Fedor Chaliapin w Boris Godunov" – te i inne statuetki to porcelanowa kronika kraju. Oto prezent, który możesz zabrać ze St Petersburg!

Kosmetyki i farby

Porcelana nie kończy się tam! Od czasów sowieckich mieszkańcy byłego ZSRR znają markę "Kosmetyki Nevskaya". Przepełniona słoiczkami, tubami i butelkami, nowoczesny rynek piękności wyraźnie przyćmił ulubioną markę radzieckich kobiet i mężczyzn, ale nadal sympatyzuje z konsumentem – zarówno jakością, jak i ceną.

Co przynieść jako prezent z Petersburga? Zestawy do pielęgnacji skóry twarzy, nóg, rąk, włosów. Mydło. "Bathhouse", "Coniferous", "Children's", prawdopodobnie, jest we wszystkich sklepach w kraju. Ale można zwrócić uwagę na inne rodzaje pachnące. Jeśli nagle coś nie pasuje – małe koszty. Większość konsumentów reaguje na produkty bardzo dobrze.

W "Nevskaya" było coś z tamtych czasów, gdy w kraju olej był masło, kiełbasa – kiełbasa i śmietana. Czy są inne prezenty? Możesz przynieść farbę z Petersburga, która pracuje najsłynniejszych rosyjskich artystów. Ponadto są one wykorzystywane do przywracania obrazów z Ermitażu, Galerii Tretyakowskiej.

Seria "Master-class" to czysta barwa, wysoka odporność na światło, zachowanie brzmienia po wyschnięciu. Ocena profesjonalistów jest "doskonała". Dla studenta działu sztuki, wszystko z Nevskaya Palitra to sen.

Jaki prezent możesz przynieść z Sankt Petersburga do przyszłości i prawdziwego Shishkina i Aiwazowa? Olej, akwarela, farby akrylowe, szczotki, artykuły dekoratorskie – trudno powiedzieć, czy w Rosji jest tak wiele innych obiektów dla kreatywności. Komplety farb są sprzedawane w Gostiny Dvor. Istnieje wiele specjalistycznych sklepów.