447 Shares 7786 views

Winogrona Solaris: opis odmiany, zdjęcia, opinie

Wielu ogrodników z północnych regionów naszego kraju, a nawet z środkowym paśmie wie, jak trudno jest znaleźć dobre odmiany do uprawy w trudnych warunkach klimatycznych. Wiele odmian po prostu nie mają czasu, aby dojrzeć z powodu zbyt krótkiego lata.


Dzisiaj chcemy przedstawić Wam winogron Solaris, opis ogrodników. Został wyhodowany w Niemczech podczas krzyżowania odmian Saperavi północy i Muscat Ottonel. Jest to jedna z najlepszych odmian winorośli wcześniej i odporne na choroby. Słodki smak i wczesności pozwalają na jego stosowanie w postaci świeżej, a także do produkcji win i soków.

Odmiana ta jest popularna wśród ogrodników w naszym kraju, a przede wszystkim, dlatego, że może być uprawiana w południowych regionach, a tym bardziej na północ. Daje doskonałe plony w Twerze, Moskwie, Rostów i regionów Woroneż Baszkirii i Tatarstan.

Winogrona Solaris: opis odmiany, zdjęcia

Solaris – doskonałe techniczne odmiany winorośli, który jest stosowany do wytwarzania aromatycznych białego wina, jak również zużycia świeżej. Charakteryzuje się wczesnym dojrzewaniu: najpierw plonów pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Okres wegetacji trwa od 105 do 115 dni.

Zrozumieć, że winogrona są w pełni dojrzałe, dość prosta – całkowicie zatrzymuje wzrost pędów i owoców malowane w charakterystycznym kolorze bursztynowym. Grape odmiana Solaris ma silne wysokich krzewów, które dają pędy na wiosnę. W ciągu dwóch lat, rosną do wysokości pięciu metrów. To pozwala im wydać dekoracyjny łuk.

Solaris – winogrona obraz, który można zobaczyć w artykule ma dość wysoką wydajność – od 3 do 5 kg owoców na metr kwadratowy. I to nie jest limit. Plony można łatwo zwiększyć za pomocą szczepionek, które nie są obowiązkowe, ale pożądane procedury, jak będą one odporność na winogrona i mróz, choć ta odmiana jest bardzo dobrze tolerowany przez surowej rosyjskiej zimy i wytrzymuje temperatury do -30 ° C

owoc

Winogrona Solaris dosłownie znajdowały z wielu szczotek cylindryczny kształt okrągłymi owoców o średniej wielkości. Szczotka waży od 300 do 400 gramów, jagodę – od 4 do 6 gramów. Jagody okrągłe, malowane w kolorze bursztynowym. Na początku września zawartości cukru – 22% kwasowości – więcej niż 8 g / l. W październiku, zawartość cukru jest często zwiększona do 30%. Wyjaśnia to zaskakująco łagodny i przyjemny słodki smak, trochę jak ananas.

Przydatne właściwości

Prawdopodobnie wszyscy zaznajomieni z dobroczynnych właściwości wszystkich rodzajów winogron. Nie jest wyjątkiem i Solaris. Regularne przyjmowanie soku z jagód tej odmiany zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, obniża poziom „szkodliwych” cholesterol, zapobiega rozwojowi miażdżycy.

Kwas zawarty w miąższu owoców mają korzystny wpływ na przewód pokarmowy, pomaga wyeliminować toksyny z organizmu. Szklanka ciepłego soku winogronowego dla zmiękczenia przeziębienia kaszel, łagodzi zirytowane gardło. Grape Solaris zawiera przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka. Stosowanie suchych owoców (winogron rodzynki) pomoże utwardzania zapalenie nerek i wątroby.

winogrona sadzenia

Włóż winogrona w otwartym terenie na zasadach ogólnych w przypadku większości odmian. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

  • Odmiana ta jest bardzo wymagający na światło słoneczne, więc powinien być umieszczony w miejscu tak, że cień budynków, jak już nie można dostać się na roślinie.
  • Solaris muszą być chronione przez ekrany, ogrodzenia surowe północne wiatry.
  • W północnych regionach, jak również w obszarach o niewielkim śniegu, ale zamrażanie Winters rośliny są sadzone w rowku. Pomaga to chronić korzenie przed mrozem. W południowych regionach, z drugiej strony, lepiej jest sadzić winogrona na kopiec, że system korzeniowy jest dobrze rozgrzanym przez słońce. W obu przypadkach, grunt musi być wcześniej przygotowane: leżał na dnie dołu warstwy drenażowej docelowej wynoszącym co najmniej 15 cm, a górna warstwa gleby składników odżywczych. Może to być cokolwiek, ale nie jest zbyt mokry. Słaba roślina rozwija się wyłącznie w słonych bagien i terenów podmokłych.

Solaris – winogrona, której opis można znaleźć we wszystkich podręcznikach dotyczących wina. Odmiana nadaje się do uprawy w strefach kibiców, w tym początkujących, i dla sadzenia dużych obszarów winnic przemysłowych. Roślina dobrze reaguje na należytą starannością, dla których dzięki wysokiej wydajności. Solaris musi w tworzeniu i wspieraniu tworzenia, jak krzew roślina dość wysoki.

pielęgnacja roślin

Opieka dla tej odmiany jest prosta. On jest regularne podlewanie umiarkowane. Ważne jest, że gleba nie zostały zwilżone. podlać krzewy jak to konieczne, w czasie suszy, nie częściej niż raz w tygodniu przez dwadzieścia litrów wody pod krzakiem. Nadmiar wilgoci może powodować łzawienie jagody, ich pękanie i gnicie uszkodzenia.

Podczas dojrzewania jagód klastry muszą obejmować sieci o drobnych oczkach – to będzie chronić uprawy przed ptakami i osy. Cechy krzew konstrukcja wymaga codziennej uprawę gałęzi i liści w celu zapewnienia dodatkowej wentylacji i ogrzewania przez słońce. Ponadto, procedura ta jest prewencyjna – to pomaga zapobiegać infekcjom grzybiczym.

Młode rośliny nawet w południowych regionach powinny przygotować się do zimy. Przycinanie jest przeprowadzane, a winorośl położył na ziemi, pokrywając je warstwą ściółki i innym materiałem. Rośliny dorosłych z sztywnym bagażniku, w schronie nie trzeba. Na jesieni tych krzewów przycinana uszkodzony i suszone pędy – to przygotowanie do zimy, aby je zakończyć.

przycinanie

Procedura ta jest konieczna do winogron, inaczej jagody są mniejsze, a krzew rośnie też. Ale w pierwszym roku po posadzeniu, przycinanie nie jest przeprowadzane, z wyjątkiem usuwania części nevyzrevshie wystrzeliwuje jesienią. Od trzeciego roku pędy są cięte zgodnie z zaleceniami całkowitego obciążenia.

Jesień upraw nie muszą być przeprowadzane przed lub naturalny defoliacji ustanowienia trwałych temperatur ujemnych nocnych. Na wiosnę przycinanie eksperci nie zalecają wydatki: odpływ soku ( „winorośl płacze”) osłabia roślinę.

posypanie

Aby lepiej dojrzałych owoców, spędzić koniec lipca nawozów potasowych nawozów. Na przykład, monofosforan potasowy. Solaris jest bardzo czuły na karmienie.

Choroby i szkodniki

Winogrona Solaris jest odporne na wiele chorób, ale nie wszystkie. Przeciw pleśni (mączniak rzekomy) oraz mączniaka (Oidium) krzaki nie może być rozpylany. Ale wszystkie części rośliny w okresie wegetacji może mieć wpływ, jeśli zbyt gęste nasadzenia. Na liście mają żółte plamy. Jest to poważna choroba, która może prowadzić do śmierci całego zbioru.

Przejrzałe owoce mogą być dotknięte szlachetną pleśnią. Do profilaktycznego leczenia roślin przed tymi chorobami są stosowane fungicydy, które są obecnie powszechnie dostępne w sklepach.

Kiedy krzewy regularnie wietrzone, szara pleśń roślina nie jest zagrożone. Ale ze względu na niezgodność z zasadami opieki dla roślin krzewów może być dotknięty tą chorobą, która może zniszczyć cały plon. Niszczy jagody i daje im nieprzyjemny zapach pleśni. Nawet jeśli zdolność do fermentacji wina dostaje tylko jeden jagód dotkniętych chorobą – produkt zostanie nieodwracalnie uszkodzony. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia botrytis, należy zapewnić dostęp do świeżego powietrza i światła słonecznego do liści i owoców.

Winorośl może być zaatakowana Solaris jako roztoczy winorośli i pająka. Do walki z nimi wymaga leczenia krzewy akarycyd i usunięcie uszkodzonych pędów. Kleszcze mogą trafić wszystkie części rośliny i zniszczyć całą winnicę, jeśli czas nie podejmują niezbędne środki.

Winogrona Solaris: Opinie

Wielu winiarzy rozpoczynające pamiętać, że zwrócił uwagę na tej odmiany ze względu na piękne jagody bursztynu, klastry forma, odporne na mróz. Jest to bardzo ważne dla obszarów północnych o bardzo krótkim okresie letnim. Ci, którzy mają tego rodzaju rośnie na miejscu, są zadowoleni, że sadzonki są dobrze zaaklimatyzować, aktywnie rosną, tworzą potężne krzewy. Oczywiście, nie można jednak cieszyć dobrych zbiorów jest bardzo pachnące i słodkie jagody.

Pomimo faktu, że dana odmiana jest zadeklarowana jako wina, nie wszyscy ogrodnicy są zaangażowane w produkcji wina. Jednak jagody są idealne dla świeżych konsumpcji i soku z nich – po prostu niesamowite. Będzie on odwołać się zarówno do dorosłych, jak i dzieci. pielęgnacja roślin nie jest trudne i prawdziwa przyjemność, bo bardzo szybko można zobaczyć i ocenić wyniki swojej pracy i uzyskać obfite żniwo smaczne i zdrowe owoce.