496 Shares 6251 views

Gdzie jest miejsce narodzin igrzysk

Olimpiada – czekają z niepokojem, że przygotowują się przez wiele lat i to na nich ludzie z całego świata spotykają się, aby wymusić i umiejętności sportowe. Jednak aby w pełni je zrozumieć, trzeba wiedzieć, który kraj jest kolebką igrzysk i jak były one pierwotnie. O nim i rozmawiać.

grecki ojczyzna

Miejsce narodzin igrzysk olimpijskich jest starożytna Grecja. To właśnie tam, w świętym miejscu Olimpii pierwszy pochodzi z tych zawodów. Od nazwy miejsca, w którym nazwa gry. To był położony na półwyspie peloponeskiej w części północno-zachodniej.

Pierwszy konkurs odbył się w 776 roku pne Czysto sportowy charakter gry nie były noszone, są organizowane jako szczególną czcią rytuału najwyższego boga Zeusa. Pojawiły się w lokalnej konkurencji szybko nabył charakter skalę na ogromnym stadionie podłużnym ze wszystkimi politykami Grecji zebrało sportowcom trenować na początku, a następnie zmierzyć siłę. Miejsce narodzin igrzysk gospodarzem ludzi ze wszystkich miast z basenu Morza Śródziemnego, a kończąc na Morzu Czarnym.

Starożytne legendy

O tym, jak uczynił ideę takich gier, istnieje wiele legend. Według jednej z najbardziej popularnych wersjach, kraj olimpiadzie dawna zanurzony w niekończącej się wojnie. W końcu król Elis IFIT, obserwując cierpienia wszystkich greckich ludzi, postanowiłem znaleźć drogę do pokojowego współistnienia. I był w stanie znaleźć rozwiązanie dla Delphi, z pomocą kapłanki kultu Apollina. Dała mu wolę bogów: bogowie zorganizować miłe wakacje Gry sportowe, i połączyć je w całej Grecji. IFIT słuchał słów kapłanki, a wraz z Kliosfenom reformatora i prawodawcy Lycurgus ustalono kolejność świętych gier. Pytanie, co zostanie wybrane miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, został rozwiązany szybko – stała Olympia, głosiło świętość i spokojnej części. Każdy, kto wszedł na jej granicach z bronią, przyznał przestępcą.

Ale jak już wcześniej wspomniano, nie jest tylko mitem. Według innej legendy, założyciel igrzysk stała Herkules, syn wielkiego Zeusa. W Olimpii, przyniósł gałązką oliwną i ustanowił gry, w której zawodnicy będą rywalizować.

kwestie organizacyjne

Aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich nie wolno było każdemu. Sportowiec musiał być Freeborn obywatel Grecji. Pozwala ona na udział tylko mężczyźni. Osoby nie pochodzenia greckiego, lub były one nazywane barbarzyńcami, a także bezsilnych niewolników, przestępców (nawet pochodzenia greckiego) nie zostali dopuszczeni do uczestnictwa. Uczestnicy nawet niechęć prośbę Aleksandra Makedonskogo do wzięcia udziału w konkursach, ale on z kolei mógł udowodnić swoją greckiego pochodzenia. Sportowcy przez cały rok odbywają się specjalne szkolenie przed meczem, a następnie podjąć hellanodików egzamin komisyjny (sędziów konkurencji). Po przekazał specyfikację olimpijskiej sportowcy dostał się przygotować elladonikov trwało to szkolenie dla około miesiąca.

Miejsce narodzin igrzysk olimpijskich w imieniu sędziów starannie następnie uczciwość wszystkich uczestników. Przed przystąpieniem do konkursu, każdy uczestnik miał złożyć przysięgę uczciwej konkurencji. konkursy oszustw doprowadził do tytułu pozbawienia wolności, grzywny, a nawet kary cielesne. Kobiety podczas igrzysk w Olimpii nie wolno, i cieszyć się wydajność sport nie mógł. Jednak to wciąż wyjątek od tej reguły dotyczy to kapłanki bogini Demeter. Ona dumą obserwował to wszystko z marmurowym tronie. Mężczyźni odbyły się gry za darmo.

program

Początkowo miejsce narodzin igrzysk olimpijskich nie jest bardzo zadowolony z różnych odbiorców. Uruchomiony został tylko mecz, po czym powoli zaczął dodawać innych dyscyplin. 18 gier z rzędu i walczyć pięcioboju został dodany do programu, który obejmuje zapasy, bieganie, dyskiem i oszczepem i działa. W następstwie były pięści walki, wyścigi rydwanów, wyścigi konne na koniu walce. Wraz z rozbudową obiektów i zwiększył czas trwania konkursu. Jeśli w pierwszym trzymali dzień po tygodniu, w końcu chodziło o cały miesiąc.

zaszczytne zwycięstwo

Który kraj jest kolebką igrzysk olimpijskich, ze szczególnym szacunkiem dla zwycięskich sportowców. Zwycięzca tradycyjnie dostaje wieniec olimpijski (charakter gry), a fioletową wstążką. Ale że dobiegła końca laurach. To osiągnięcie pozwoliło mu stać się jednym z zakresu najważniejszych osób w mieście, które reprezentowane na tej imprezie. Ponadto, został uwolniony, on wiele zadań publicznych. Zawodnik, który wygrał, nazwano Olimpionik.

Pierwsze Mistrzowie olimpijscy

Miejsce narodzin igrzysk olimpijskich po raz pierwszy sportowiec został uwieczniony pamięć Elis nazwie Koreb. Jego zwycięstwo zdobył w wyścigu. Za nim zaczęła wygrywać młodzież z całego wielkiego i ogromną Grecji. I w 532 roku pne zwycięzca był legendarny zawodnik z prawnie Croton – zapaśnik Milo. Jednak nawet wtedy nikt nie wiedział, że stać się legendą. On urodził się młody mężczyzna w greckiej kolonii, a nawet miał zaszczyt zostania uczniem Pitagorasa. Ale jego powołanie odnalazł na arenie olimpijskiej i wkrótce stał się znany jako „najsilniejszy wśród silnych.” Triumfował na olimpiadzie sześć razy. Nawet kiedy miał czterdzieści lat, nadal uczestniczył w nich, ale młodsi rywale nie pozwolił mu wygrać siódmy z rzędu nagrodę.

Wiedząc, co kraj to miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, to łatwo się domyślić, który z wielkich mężów starożytności mógł wziąć w nich udział. Sokrates, Platon, Demokryt, Arystoteles, Hipokrates, Demostenes i Pitagoras – wszyscy oni pokazali światu nie tylko umysł, ale także doskonałe dane fizyczne.

upadek

Olimpiada dały początek wielu innych konkursach. Dzięki nim nie było nemejski, gry Pythian, jak również olimpiada nowoczesne. Ale, niestety, ich upadek był nieunikniony. Wraz z upadkiem starożytnej Grecji przyszedł i gry upadku. Pojawiające się pierwotnie jako kultu bóstw, święty mecz w spokojnym miejscu zaczęła się rozwijać w programie rozrywkowym. Kiedy Hellas zaczął słuchać Rzym, zostało naruszone jedno z głównych reguł gry – uczestnicy byli obywatelami innych krajów, zwłaszcza Rzymianie. 394 pne był decydujący dla gier, były zakazane. To przyczyniło się do cesarza Teodozjusza I, chrześcijaństwo siłą nakładania. Gry Olimpii zostały uznane za pogańskie.

A teraz, po kilku wiekach, w 1887 roku, Baron Pierre de Coubertin, Francuz z pochodzenia, zaczęli wracać do świata igrzysk. Pierwszy założył komitet, którego głównym zadaniem było promowanie edukacji fizycznej. Raz podniósł kwestię stworzenia międzynarodowych imprez sportowych, takich jak starożytnych greckich igrzysk olimpijskich. W 1896 roku konkurs odbył się w domu z pierwszych kiedykolwiek międzynarodowych olimpiadzie.