867 Shares 9119 views

Mericariae lisohvostnikovaya: sadzenie i konserwacji (alopecuroides Myricaria)

Mericariae lisohvostnikovaya, sadzenie i pielęgnacja które nie stwarzają żadnych trudności, jest to krzew ozdobny, który jest duży (w kolejności wysokości 2 metry), a także niezwykły kształt i barwę kwiatostanów i krzewów.

Mericariae: siedlisko

Egzotyczne rośliny zwiększona wygląd nieprzewidywalne. Jej kwiaty kwitną niespodziewanie i stopniowo wciągnąć w długie kwiatostany przypominające ogień lisie ogony (stąd przyszła nazwa krzewu). gatunek Mericariae W naturze istnieje około tuzina, a rosną w Europie Wschodniej i Azji Środkowej, Mongolii i Himalajach, Pamiru i Ałtaju. „Rezydent” w dolinach rzecznych, plaże kamieniste, piaszczyste i kamyków. Mericariae można znaleźć w górach, na wysokości 1900 metrów.

Mericariae lisohvostnikovaya: opis

Zewnętrznie krzew mericariae reprezentuje patula krzew, który składa się z pędów subramose wyprostowany. Są odchodząc od korzenia w ilości 10-20 sztuk. Liście roślin delikatnym, bardzo melenkie, gęsto siedzi na pędach. Mają rodzaj niebiesko-zielonych mięsistych łusek. Jest to spektakularny niebiesko-szary kolor liści wyodrębnia mericariae lisohvostnikovuyu plama wśród zwykle zielony.

Mniej więcej w połowie maja w buszu stopniowo pojawia się wiele fioletowe kwiaty, które stopniowo tworząc długi skok kwiatostan. Pierwszy z nich kwitną w dolnej części krzewu, przechodząc stopniowo do góry. mericariae okres kwitnienia trwa około 2 miesięcy i trwa aż do początku sierpnia. Żywotność kwiatka – 3-5 dni. Warto zauważyć, że końce pędów tej rośliny nigdy odrevesneyut, więc naukowcy odnoszą się do mericariae krzewów.

warunki lądowania mericariae

Mericariae lisohvostnikovaya, sadzenie i pielęgnacja których moc nawet początkujący ogrodnik, jest odporne na wilgoć i światło-kochający rośliny, dość wybredna do żyzności gleby. Na słoneczne położenie, będzie ona czują się bardzo dobrze, aw rozkwitu półcienia będzie bardziej skąpe. Krzewy (zdjęcia) mogą być przeszczepione na wiosnę (gdy w buszu ma liści) i jesienią (w przybliżeniu – w październiku). Wskazane jest, aby pozostawić na korzenie gruda ziemi, co znacznie zwiększa odsetek przeżycia rośliny. Gleba, która musi wypełnić dołki, można wytwarzać przez połączenie z torfu w tej samej proporcji; aby dodać popiół drzewny.

Tamaryszek i mericariae – bardzo podobne w zewnętrznych oznak rośliny. Różnią się tylko tym, że tamarisk nie toleruje zimę i mericariae lisohvostnikovaya odporne na warunki zimowe; Oczywiście, istnieje roczny zamrożenie korzeni rośliny, ale to nie powoduje znaczne szkody dla rośliny. Mróz poniżej -40 ° C rośliny nie martw się – nie można nawet martwić się o dodatkowe schronienie dla niej. Niemniej jednak, dla ochrony przed mrozem mericariae pędy lepiej połączone tak, że nie są one na złamane pod ciężarem mokrego śniegu. Młode krzewy Zaleca zakręt na powierzchnię gleby.

Cechy opieka mericariae

Jak w przypadku każdego zakładu, mericariae lisohvostnikovaya reaguje dbać aktywny wzrost i obfite kwitnienie. Kanał krzew polecany kompost lub humus, który zaleca się stosować wiosną, płytkie wprowadzenie do strefy korzeniowej. produktów wymaga rozdrabniania Po kilku tygodniach, co wilgoć w glebie zawierającej ściółkę próchnicy (torf, próchnica cząstek, rozdrobnione wióry z drzewa). Operacja ta jest konieczna w celu stabilizacji tryb optymalną wilgotność.

Latem raz lub dwa razy zaleca wlew płynny nawóz dziewanny, rozcieńczony wodą w stosunku od 1 do 10, przy czym przy obliczaniu 2 litry na każdej roślinie.

Podlewanie mericariae potrzebnej do wytworzenia się raz w tygodniu, po której ziemia wokół roślin powinny być poluzowane.

Mericariae: reprodukcji

mericariae reprodukcja produkowane przez sadzonki i nasiona, z których gromadzenie jest niezbędne do przestrzegania warunków przechowywania, ponieważ szybko tracą zdolność kiełkowania. Przed siewem nasion od 1 do 5 dni, utrzymywano w lodówce w temperaturze 3-5 °, co zapewnia ich wstępnej kiełkowania aż do 95%. Bez stosowania stratyfikację (utrzymując ziarno w określonej temperaturze, zapewniając przyspieszenia kiełkowania) kiełkowanie roślin nie przekracza 30%.

Najwygodniejszym jest rozmnażanie przez sadzonki, które jest wymagane do przygotowania w środku lata, w okresie kwitnienia roślin. Na krzewów łodyg przycinane i dolnej części roślin posadzonych w opakowaniach, w przygotowanej ziemi, składający się z torfu, humus i piasek, wykonane w równych proporcjach.

Do obróbki korony mericariae

Przycinanie odbywa się na początku zaglądać; Pędy podmerzshie skrócona do zdrowego drewna. Czasami roślin z powodu krótkich pędów, które wykracza poza korony, nabywa dekotrativny estetyczny wygląd. Nawiasem mówiąc, zwartość mericariae osiągnięto cięcie, całkowicie przekształca krzaki (zdjęcie). Pożądane jest, aby w procesie tworzenia atrakcyjnego koronę, aby rozpocząć z młodym wiekiem rośliny, tylko prischipyvaya pierwszych zielonych czubkach łodyg i ograniczając je do pół metra długości. Można to zrobić przez cały sezon, jak odrost. We wrześniu proces przycinanie powinno zostać zatrzymane, aby umożliwić roślin przygotowania do zimy na zimno. Tak więc, od krzaka koronie każdego roku staną się bardziej bujna, obracając roślinę w gęstej półkuli szaro-niebieski kolor. Te krzewy w jednym sadzenia, utworzone z prawdziwej miłości, będzie pierwotnie przeznaczonych na zielonym tle dywanu.

Mericariae jako element dekoracyjny kompozycji ogrodowych

Mericariae z powodzeniem można sadzić w środowisku miejskim, używając go jako krawężniki brzegowych, Park alejki i tereny zielone avtorazvyazok. Mericariae lisohvostnikovaya, sadzenie i pielęgnacja, która odróżnia go od dzikich okazów, oryginalne spojrzenie na tle stawach i dużych kamieni, ożywiając ich cichej okolicy; Zakład mieści się w ogrodzie sosny, przypominający wiecznie zielony krzew. grupa mericariae można stosować jako dekorację małym nachyleniu, otrzymuje się w stopie.

Nie wielu ogrodników zrozumieć niesamowite piękno buszu. Często zdarza się, że przydziela miejsce gdzieś w maloprimetnom rogu ogrodu. W rzeczywistości mericariae lisohvostnikovaya, sadzenia i pielęgnacji, która nie jest trudne, może to być jasne atrakcyjny ogród centrum kompozycji.