486 Shares 3261 views

Uprawiamy róże pnące. Przygotowania do zimy

Southern Belle wspinaczka róża termofilowa i kapryśna. Rozwijać go w umiarkowanych szerokościach geograficznych – nie jest łatwe. Ale kilka, które rośliny mogą konkurować z jej urody i elegancji kwiatów liści. Ogrodnicy są skłonni wiele, jeśli tylko zobaczyć wspaniałe wodospady kwiaty, które spadły z murów, łuków i pergoli, które zachwycą róże wspinaczkowe oko. Przygotowanie do zimy – odpowiedzialnego działania, bez których te rośliny vymerznut przy pierwszym poważnym mrozem.


Przygotuj sanie latem

W stanie naturalnym reszty róża nie wchodzi w wyniku ciągłej selekcji odmian. Spełniają one liściaste zimowy, który nie je dodać do mrozem. Można je łatwo wytrzymać chwilowe spadek temperatury do -5 …- 7 ° C, ale jeśli przychodzi odwilży zima już na zero stopni są rozpoczęła się w rozwoju. Ta funkcja i mają zwykłe i róże pnące. Przygotowanie do zimy na nich należy rozpocząć na długo przed wystąpieniem.

Właściwa nawóz

Że pędy dobrze dojrzały i dojrzał na tyle, rośliny, nawozić kilka razy na sezon. Najnowsze azot róże nawozowych powinna być odbierane nie później niż w lipcu. Od sierpnia, aby były niemożliwe, aby zapobiec rozwojowi nowych liści. Późnym latem fertilize wspinaczki róże? Przygotowania do zimy przy pomocy pierwiastków śladowych polega na wprowadzeniu fosforu i potasu.

Wzmocnić opatrunek stosowany jest od początku sierpnia. Pierwszy wytwarza się roztwór, w którym wiadro wody dodano 20 g superfosfatu, 3 g kwasu borowego i 10 g siarczanu potasu. Przepływ – 10 L 4 m2.

Drugi nawożenie odbywa się w ciągu miesiąca. może być ona zmieniona przez korzeń lub liść. Wiadro wody dodaje się 15 g siarczanu potasowego i superfosfat.

Do dolistnego stężeniu aplikacji powinien być do trzech razy niższe.

Wraz z nadejściem jesieni, zatrzymać ziemnych wokół krzewów: kopanie, kopanie i pojenia. Można to zrobić, aby nie obudzić uśpione pąki na jesieni, nie osłabiać już delikatne róże wspinaczkowe.

Ocieplanie obejmuje całkowite usunięcie liści przed schronienia. Zimą oni vyprevayut i zgnilizna niż może prowadzić do rozwoju chorób.

Jak wyciąć wspinaczka róża

Ogromna liczba odmian tych pąków kwiatowych są układane na overwintered pędów w ubiegłym roku. Jeśli są one cięte na jesieni, nie zakwitnie. Jednak w tym sezonie roślina wytwarza wiele potężnych pędy do 2-3 m długości, i umieścić je pod zadaszeniem – zatrudnienie zniesienia. Więc upewnij się, że trzeba usunąć część rzęs spaść.

Podstawowe prace naprawcze prowadzi się na wiosnę. Jesienią cięcia bicz jest minimalna, ponieważ nie wiadomo, ile z zimna i cierpią z powodu zimna vyprevaniya wspinacza róży. Przycinanie w zimie powinny być przeprowadzane z uwzględnieniem właściwości odmiany i żeluje buszu.

Wyciąć zbyt młode, słabe i nevyzrevshie pędów. Usunięte stare trudnosgibaemye gałęzie nevyzrevshie i topy. Krótsze pędy boczne rozciągające się od głównej łodygi, a niektóre przewody.

Jeżeli krzew silnie zagęszczona, można pozostawić 11-12 obiecujących pędy, wyciąć resztę. Jeżeli zakład został założony mniej niż 10 pędów, nie mogą zostać usunięte.

Róże pnące obejmują wiele rodzajów, a stopień uprawy jesienią zmienia się w zależności od odmiany. Lepiej zostawić bicz w upadku z rezerwatu w przypadku tłumienia off lub mrozie.