818 Shares 3893 views

W trosce o wcześniaków w szpitalu i po wypisie

Kiedy para ma dziecko, mama i tata są wydatki na nim przez cały czas, ponieważ bez odpowiedniej opieki dziecko po prostu nie będzie w stanie rozwijać się normalnie, a może przetrwać. A co jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie? W trosce o wcześniaków powinno być wyjątkowe, bo takie okruchy czasami nawet oddychać i nie może jeść bez pomocy.

Niedawno lekarze nie miały ożywić i uratować życie dziecka, którego masa urodzeniowa poniżej jednego kilograma. Teraz wszystko się zmieniło, a eksperci mogą dać szansę na maleństwa, urodzonego wielkości dłoni i waży pół kilo. O opiece nad dziećmi w intensywnej wcześniaków opieki, szpitalu, w domu po wyładowaniu i inne warunki zostaną omówione w tym artykule.

Wcześniaki: Cechy

Donoszonych dzieci są te, które urodziły się z 37 th do 42 tygodnia ciąży. Jeżeli dziecko urodziło się przed mówiąc, uważa się przedwczesne. Głównym problemem takich dzieci jest niedorozwój narządów wewnętrznych, a wcześniejsze generacje Istniały wymagane jest dokładniejsze opieka nad dzieckiem. Pielęgnacja chorych wcześniaków zaczyna się od pierwszej chwili swego życia, matka może samodzielnie rozpocząć dbanie o jego Czadzie dopiero po zgodą pediatry, ale o tym później. O ile jesteśmy zainteresowani konkretnym dzieckiem fizjologii, który urodził się przedwcześnie. Jak szybko można prigolubit matki na dziecko? To wszystko zależy od stopnia wcześniactwa. Łączny udział trzy stopnie:

 1. Skrajne wcześniactwo – waży mniej niż kilogram.
 2. Bardzo wcześniaków – waga kilogram i pół.
 3. Wcześniactwo – waga pół kilograma do dwóch i pół.

Główne cechy przedwczesnego dziecka są:

 • niskim ciężarze;
 • niewielki wzrost (do 46 cm);
 • nieproporcjonalnie zbudowany korpus (duża głowa, krótkie nogi, szyja, pachwina przesunięte w kierunku pępka);
 • Zaokrąglony kształt czaszki, z wyraźnie widocznym ciemieniowej i nici;
 • uszy ściskane na głowie, bardzo miękki;
 • skóra jest bardzo cienka i pomarszczona, może świecić wszystkie wieńce;
 • Powierzchnia ciało pokryte meszkiem małą;
 • nieobecne warstwa tłuszczu;
 • na ramionach i nogach mogą być rozwinięte paznokcie lub całkowicie nieobecny;
 • undescended jąder u chłopców i niezamkniętych rozszczep sromowego u dziewcząt.

Warto zauważyć, że wszystkie z powyższych objawów należy wziąć ze sobą. Dopiero wtedy możemy mówić o funkcjach pielęgnacji wcześniaków. Jeśli jednak wykazać jedno, to pokazuje patologię i nie stanowi wcześniaków.

Zachowanie wcześniaka

Niemowlęta urodzone przed czasem, a różne zachowania. Oni są nieaktywne, nie ma ograniczonej napięcie mięśni. Dzieci senny (jest on widoczny nawet na tle faktu, że donoszonych dzieci spać prawie zawsze), drżą bez powodu i zaczynają poruszać się losowo. Szczególnie komplikuje dbanie o wcześniaków bez ssania reflex. Tiny głodny, ale nie wiem jak do jedzenia.

Krótko o pielęgnacji wcześniaków

Proponujemy rozważenie zawiłości opieki nad dzieckiem, a następnie przejść przez każdego elementu w sposób bardziej szczegółowy.

opieki pielęgniarskiej dla wcześniaków, jak już wspomniano, zaczyna się od pierwszych sekund swojego życia. Pierwszą rzeczą jest to brane pod ciepłym pieluchy i zrobić wentylację, jeśli to konieczne. Jest to najważniejsza procedura. Dziecko oddech może być osłabiona lub całkowicie zatrzymać, ponieważ wcześnie nienarodzonego dziecka jest na tyle rozwinięty, surfaktant – substancję, która jest odpowiedzialna za prawidłowe oddychanie. Dlatego, tkanki płuc mogą nie być w pełni wyprostowane.

Drugi problem – wcześniaki nie są gotowe do istnienia fizjologicznej w tym świecie, mają brak podskórnej warstwy tłuszczu, tak termoregulacji nie jest doskonały. Dzieci szybko schładza i przegrzaniem, jak zmienia się temperatura otoczenia znacznie od tego, co było w łonie matki.

W przeszłości problem ten został rozwiązany poprzez owinięcie dziecka w watę lub umieścić go na ciepłym piecu. Obecnie problem regulacji temperatury ciała u noworodków jest rozwiązany w inny sposób: przedwczesne dziecko umieszcza w inkubatorze lub, prościej, inkubator. Nie dostaje wystarczającą ilość tlenu, to jest izolowana od hałasu otoczenia i światła. Temperaturę i wilgotność reguluje się w inkubatorze, warunki podobne do wewnątrzmacicznym.

Karmienie problemy też są nieobecne. Charakterystyka opieki pielęgniarskiej dla wcześniaków są pieluszki, monitorowanie ogólnego stanu i, oczywiście, do karmienia. personel medyczny zajmuje wyrażoną mleko matki, dodaje niezbędne witaminy, białka i minerałów. Jeśli kobieta ma mleko, mleko modyfikowane dla niemowląt jest używany, zaprojektowany specjalnie dla dzieci urodzonych przedwcześnie. Karmienie dziecka, jeśli jest słabo rozwinięty odruch ssania odbywa się za pomocą strzykawki.

Dziecko, które jest dobrze rozwinięty odruch dać butelkę. Jeżeli waga dziecka jest tak mała, że nie może nawet przełknąć, rurka nosowo-żołądkowy jest stosowany lub podawany dożylnie substancje odżywcze. Sonda jest wprowadzana przez okruchy dziobek mleka w małych dawkach wejdzie do żołądka. W każdym przypadku, podawanie wcześniaka – frakcyjnej i w małych porcjach, nawet jeśli waży więcej niż dwa kg. Organy nie są wystarczająco rozwinięte, aby w pełni działać. opieki pielęgniarskiej dla wcześniaków jest obowiązkowe. Po tym wszystkim, matka może objadać.

W trosce o wcześniaków w szpitalu we wczesnych etapach może nie być możliwe, jeśli są komplikacje zdrowotne. W tym przypadku, dziecko zostaje przeniesiony na oddział intensywnej opieki medycznej.

opieka resuscytacji

Pielęgnacja noworodka przedwczesnej dziecko we wczesnych etapach zakłada personelu medycznego szpitala. Najczęściej natychmiast po urodzeniu dziecka dostaje się do oddziału intensywnej opieki medycznej dla dzieci, a także, jeśli w domu opieki jest dostępny. Ale zdarza się, że w szpitalu nie ma takiej separacji.

Pierwsze okruchy rzeczą odwiedzające kardiolog, neurolog, ortopeda, okulista, przeprowadzonych neurosonography mózgowy (USG), jeżeli niezbędne, USG narządów wewnętrznych. Ponadto, próbki moczu zebrano krew. Po dziecko umieszcza się w procedurach inkubatora.

Co się stanie, jeśli szpital nie posiada własnego resuscytacji? Nie ma szansę „wyciągnąć” z dzieckiem? Nic podobnego. Wszystkie szpitale położnicze są wyposażone w niezbędny sprzęt do opieki dla wcześniaków, nie jest dostępna, a urządzenie do wentylacji i inkubator i produkty specjalne mające na celu utrzymanie okruchy życia i neonatolog – specjalista wyszkolony dzieci pielęgniarki nie urodziły się w wyznaczonym czasie.

Ale nadal jest problem: neonatolodzy, nie tylko patrząc po wcześniaków, ale musi być obecny przy każdym następnym porodzie. Oznacza to, że obserwacja przedwczesne będą mniejsze i neonatolog może trafić w punkt, jeśli nagle istnieje potrzeba, aby zapisać okruchy.

W intensywnej opieki pielęgniarki pracują i neonatolodzy, którzy są odpowiedzialni tylko pielęgniarstwa już obecne w dziale swoich dzieci. W tym przypadku noworodka będzie stale pod czujnym nadzorem lekarza.

Jeśli Twoje dziecko wymaga intensywnej opieki w szpitalu i nie jest, to, po ustabilizowaniu jego stanu zostanie przewieziony do innego szpitala, gdzie istnieje potrzeba rozdzielenia. Transport odbywa się w specjalnym urządzeniu, które ma urządzenie do wentylacji inkubatora i innych urządzeń potrzebnych do podtrzymania życia.

Kiedy dziecko jest na oddziale intensywnej opieki, mama może przyjść do niego w odpowiednim czasie, ale do „komunikowania się” tylko przez szybę inkubatora (inkubator). Jest stacja, gdzie to jest możliwe, aby odwiedzić dziecko o każdej porze dnia.

karmienie

Rodzice dzieci urodzonych przedwcześnie, trzeba znać wszystkie szczegóły i cechy pielęgnacji wcześniaków, aby nie martwić się o dziecko. Wiele par zacząć martwić się zbytnio o życie okruchów nie sądzę, że da sobie radę. Oczywiście, to jest bardzo trudne, aby przejść przez ten trudny okres pielęgniarstwa, ale postęp nie stoi w miejscu, a personel medyczny jest w stanie zaoszczędzić nawet najmniejszy.

Jeżeli waga dziecka do dwóch kilogramów i odruchu ssania jest dobrze rozwinięta, istnieje możliwość karmienia piersią. Mama często zachować okruchy na rękach, pasz i pomóc im w opiece personelu medycznego. Karmienie butelka lub strzykawka tylko pielęgniarka, więc nie ma problemów z przełyku. Jak już zostało wcześniej napisane, jeśli odruch ssania jest nieobecny lub słabo rozwinięte, narządy trawienne nie mogą w pełni sprostać zadaniu i karmienie powinno być ułamkowa.

Przedwczesne dzieciaki potrzebują dużej ilości płynu. Zazwyczaj korpus jest stosowane w celu utrzymania 1/1 rozcieńczonego 5% roztworem Ringera glukoza. Ponadto niezbędne witaminy, w ciągu pierwszych kilku dni należy wprowadzić ryboflawina, witamina K i E, kwas askorbinowy, tiamina. Skupiając się na indywidualny stan noworodka, lekarz może przepisać inne witaminy.

Po pewnym czasie, żywność dla niemowląt nie będzie niczego innego od ich mocy rówieśników. Ale we wczesnych etapach opieki wymaga specjalnych dodatków do rozwoju i wzrostu okruchy zostały przyspieszone.

Jak rodzice mogą być pewni, bo jedzenie doświadczenie nie jest konieczne. Wkrótce swoją okruchy weźmie swoją kolej i ze smukłym, wątłym dzieckiem w wesołej, rumianym i aktywnego malucha.

Pielęgniarskiej w szpitalu

Opiekuńczy dla wcześniaków niekoniecznie zaczyna się wydział patologii noworodków w szpitalu. Tu dziecko zawsze będzie pod nadzorem pielęgniarek i lekarzy zostanie powołany niezbędnych procedur kontroli.

niemowlę tłumaczenie w konwencjonalnej separacji może być przeprowadzona tylko wtedy, gdy dostaje masę ciała nie mniej niż dwa kilogramy, aktywnie ssania mleka na własną rękę do czynienia z regulacją temperatury ciała, oddychania dobrze. Czas pobytu w inkubatorze zależy od nasilenia stopnia wcześniactwa, istnieją cztery:

 • Pierwszy stopień – narodziny w perspektywie od 37 do 35 tygodni;
 • Drugi stopień – od 34 do 32 tygodni;
 • Trzeci stopień – 31-29 tygodni;
 • Czwarty stopień – 28 i mniej.

Jeśli w momencie wypisu ze szpitala matka dziecko osiągnęło minimalne parametry, które mogą dbać o przedwczesnym dziecka w domu, pozwól mu iść do domu z matką. Jeśli jednak potrzeba reanimacji nie jest już obecny, ale pozostał zagrożenie dla zdrowia, dziecko przeniesione do działu dziecięcego. Matka sama decyduje, jak działać na nim: iść do szpitala razem z okruchów lub przyjść do szpitala na pielęgniarstwa.

W szpitalu

Dział wyspecjalizowanych dzieci od dziecka urodzonego przedwcześnie, jest przenoszony przez rzędu pediatrii i neonatologii. Taki ruch jest możliwe, nawet jeżeli okruchy nadal dostarczany przez rurkę i wymaga konserwacji sztuczne oddychanie. Wszystko opieki dla wcześniaków w tym przypadku – w rękach personelu medycznego.

Dziecko umieszcza w ogrzanej kołysce lub inkubator. W szpitalu bardziej kompletne badanie prowadzi się, jest przystosowany do wykrywania chorób genetycznych i patologii. Dziecko zbadać wąskich specjalistów, powoływanych przez koniecznych testów i procedur.

Dodatnia dynamika zwykle zaczyna rosnąć od dnia przed przewidywanym urodzenia, czyli dnia, w którym dziecko miało się urodzić w czasie. Czas pobytu w szpitalu zależy od tego jak szybko dziecko przytyć, nauczyć się ssać i połykać, dostępności stwierdzonych patologii. leczenie szpitalne może trwać od tygodnia do kilku miesięcy.

dom

Gdy miękisz jest gotowy wrócić do domu, lekarz daje szczegółowe zalecenia dla rodziców. Opieki nad dzieckiem po przedwczesnego wyładowania jest bardzo skomplikowane, zwłaszcza dla par, w których pierwsze dziecko urodziło. Trudność polega na tym, że tylko okruchy opiekowała personel pielęgniarski i rodzice mogą nawet nie mają pojęcia o tym, jak i co zrobić.

W każdym przypadku, jeżeli dziecko urodziło się przedwcześnie, patronat powinien być sumienny. Jeśli z jakiegoś powodu, pediatra nie przyszedł, aby umieścić dzień, zadzwoń do przychodni i poprosić o wizytę. Teraz rozważmy szczegółowo tajniki opieki domowej dla wcześniaka, który musi koniecznie znać wszystkich członków rodziny mieszkających w jednym pokoju.

 1. Pierwszym, co jest warte oglądania – jest to temperatura powietrza w pokoju okruszki, powinna ona wynosić około 22 stopni. Należy pamiętać, że wcześniaki mogą być problemy z regulatorami.
 2. Kąpać się w domu dziecka po raz pierwszy po ustąpieniu stoi GP. Łazienka ogrzewano do 24 stopni, a woda powinna być zbliżona do temperatury ciała. Po umyciu dziecko starannie wytrzeć miękkim ręcznikiem i ciepłe ubrania, a dzieci nie urodziły się w czasie, może szybko schładza.
 3. Spacerować nie różnią się od tych, które są przypisane noworodków donoszonych. W ciepłym latem można wyjść od razu oddychać powietrzem po wypisie, w zimnych porach roku – miesiąc. Pierwszy spacer trwa około pół godziny, czas stopniowo wzrasta.
 4. Karmienie piersią wcześniaków po wypisie, często niemożliwe, ponieważ będzie on „zepsute” butelkę i to będzie zbyt leniwy, aby karmić piersią. Jeszcze spróbować karmić piersią tak często, jak to możliwe lub odciągać pokarm i karmić je do swojego dziecka, ponieważ mleko matki – najważniejszego elementu władzy w pierwszym roku życia. Jeśli masz wystarczająco dużo mleka lub jest całkowicie stracił po stres wynikający z doświadczeń życia jego okruchy, a następnie kupić mieszankę przeznaczoną dla wcześniaków.
 5. W pielęgnacji wcześniaków w domu należy włączyć stałą obserwacją! Jeśli dziecko staje się słaby, słaby, nie chce karmić i bekać obficie, natychmiast skontaktować się z lekarzem, że jest to bardzo zły znak.

do przedwczesnego opieki nad dzieckiem w warunkach ambulatoryjnych

Zaplanuj do badania dzieci urodzonych przedwcześnie, wykonane indywidualnie. Wcześniaki często cierpią na choroby nerek, oczu, patologii neurologicznych przestrzegane. Jeśli istnieją jakiekolwiek naruszenie, dziecko umieścić na koncie u lekarza jest konieczna i musi być regularnie uczestniczyć bez utraty przez nich funkcji.

Jeśli twój maluch jest całkowicie zdrowy, wymagane jest tylko comiesięczną inspekcję w klinice i podróży specjalistów, które są produkowane w „Dniach zdrowych dzieci”. W ciągu miesiąca, powiat pielęgniarka będzie pójść i zobaczyć, aby zapewnić dobre samopoczucie dziecka.

Rozwój wcześniaków

Jeśli mały człowiek urodził się na początku w pierwszych dwóch miesiącach życia, będzie niemal zawsze spać, znudzi szybko nawet przy niskiej aktywności. Po dwóch miesiącach życia dziecko zacznie rozwijać się szybciej, bardziej aktywny ruch, który może spowodować napięcie mięśni kończyn. Jest łatwy do usunięcia specjalne ćwiczenia.

Nie wolno nam zapominać, że układ nerwowy u wcześniaków słaby, więc dziecko może rozpocząć się bez powodu, boi gwałtownych ruchów i dźwięków. Okresy spokojnego snu może zmieniać się gwałtownie atakuje wzbudzenie znowu bez powodu. Takie dzieci potrzebują ciszy i spokoju, nie tolerują spotkanie z obcymi i zmieniającego się otoczenia.

Jeśli dziecko nie ma patologii, to będzie bardzo szybko się rozwijać. W wieku trzech miesięcy będzie dogonić, a nawet przewyższają swoich rówieśników w wysokości, masy ciała i rozwoju!