453 Shares 4058 views

Telefon „Nokia 225”: opinie, zdjęcia i charakterystyka

Jedną z najciekawszych propozycji w segmencie telefonów komórkowych jest „Nokia 225”. Recenzje właścicieli tego urządzenia, specyfikacje techniczne i inne ważne niuanse związane z tym gadżetem – to, co zostanie uwzględnione w szczegółach w tym przeglądzie.


Co jest w pudełku?

Idealny pakiet nie może wyróżniać się na tle konkurencji, „Nokia 225”. Recenzje rozróżnienia w tym zakresie MikroSD sformatować kartę (to po prostu nie istnieje w konfiguracji) i stereo (na to nie czyni przycisk wywołania). Reszta pakietu jest dość typowe dla tej klasy urządzeń. Wersję pudełkową tej jednostki obejmuje:

 • Sam telefon komórkowy.
 • Kabel interfejsu do ładowania i podłączania do komputera.
 • Ładowarka.
 • Akumulator o nominalnej pojemności 1200 mA / h.
 • Podręcznik użytkownika, którego koniec znajduje się również karta gwarancyjna.
 • Certyfikat zgodności.
 • System akustyczny poziom wejścia.

Zasoby sprzętowe devaysa

Wystarczy do „zamknięty”, jeśli chodzi o platformę sprzętową otrzymał „Nokia 225 DS». Opinie wskazują, że niemożliwe jest, aby określić typ procesora zainstalowanego w tym urządzeniu. Wbudowane zasoby systemu operacyjnego nie ma takiej możliwości, a dodatkowe oprogramowanie nie może być ustanowione. Ale można powiedzieć z całą pewnością o akceleratora graficznego, że jest to po prostu, że telefon nie.

Grafika i kamera

wyświetlany jest jeden z głównych zalet tego telefonu komórkowego. To wrażenie ekran o przekątnej (jak dla takiej klasy urządzeń) 2,8 cala. Na tego parametru nie ma konkurentów. Jego rozdzielczość 320 pikseli wysokości i 240 pikseli szerokości. Takie połączenie eliminuje przekątnej i rozdzielczości ziarniste obrazy na ekranie.

Matryca ekran oparty jest na technologii LCD przestarzałym. Ale więcej się spodziewać w gadżecie entry-level nie jest konieczne: producenci starają się zaoszczędzić pieniądze na każdego komponentu. Chociaż typ matrycy w tym urządzeniu trochę przestarzały, ale nadal dobre kąty widzenia, doskonałe odwzorowanie kolorów i nie wnosi sprzeciwu.

Ale z aparatem w tym urządzeniu nie jest tak różowo, jak na wyświetlaczu. Jest on oparty na macierzy M2. Niektóre opcje dodatkowe (np podświetlenie LED, AF oraz system stabilizacji obrazu) nie jest przewidziane w kamerę „Nokia 225”. Zdjęcia, opinie o tej wystawie, wyprodukowany mierny z nim. Jeszcze gorzej sytuacja z filmu. Rolki są rejestrowane w rozdzielczości 320 pikseli wysokości i 240 pikseli szerokości z odświeżaniem zaledwie 30 klatek na sekundę. Wydrukowany obraz jest bardzo niskiej jakości, rozmyte. W efekcie, aparat komórkowy jest, ale jego zdolność do spowodować wiele dolegliwości.

pamięć

Bardzo niewielu zintegrowana pamięć w „Nokia 225”. Cechy, których opinie przyczyną wielu dyskusji wśród ekspertów i właścicieli – to ilość pamięci wewnętrznej. W rzeczywistości jest to kilka kilobajtów, które zapewniają najniższy możliwy poziom funkcjonowania urządzenia. Ilu z nich w rzeczywistości – trudno powiedzieć. Fiński producent sam delikatnie milczy na ten temat i zdefiniować go w jakiś inny sposób jest niemożliwe.

Jak wcześniej zauważono, wewnętrzne fundusze operacyjne dla rozwiązania tego problemu nie wystarczy, ale zewnętrzna aplikacja nie może zostać zainstalowana na nim. Ale, aby uwolnić cały potencjał tego urządzenia, konieczne jest zainstalowanie karty pamięci standardu „MikroSD”. Maksymalna wielkość pamięci zewnętrznej może być 32 GB. To wystarczy do zdjęć, muzyki i Internetu. Jedyny komentarz, że karta pamięci będą musiały kupić osobno za dodatkową opłatą.

Konstrukcja i użyteczność

Ale konstrukcja i ergonomia wyróżnia się na tle podobnych urządzeń komórkowy „Nokia 225”. Opinie zadowolonych właścicieli – jeszcze jeden dowód. Wymiary w obudowie są następujące: długość 124 mm i szerokość 55,5 mm. Ale on grubość 10,4 mm i wadze 100 gramów.

Dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych Corps: żółty, czarny, czerwony, zielony i biały. Jako materiał, z którego jest wykonany, wydaje się wystarczająco dobrze z tworzywa sztucznego z matowym wykończeniem. W tym przypadku, podobnie jak w większości podobnych urządzeń, sprawa nie jest otwarty farbę i jest wykonany z tworzywa sztucznego, w tym samym kolorze. Oznacza to, że w miarę upływu czasu, nawet jeśli jest porysowana, kolor jej całkowicie zachowana.

Dwużyłowy łącznik ( „MikroYuSB” i 3,5 mm „Audiodzhek”) i latarka ustalane są na górnej krawędzi telefonu. Wszystkie inne twarze pozostały bez jakiejkolwiek kontroli lub połączenia. Przyciski, jak wyświetlacz, to duży telefon komórkowy i zarządzać nimi – przyjemność.

bateria

sytuacja dwuznaczna okazuje się mieć autonomię „Nokia 225 DUAL SIM”. Opinie wskazują, że jedno ładowanie akumulatora trwa przez 2-3 dni w temperaturze nominalnej pojemności 1200 mA / h. Jest bardzo mały. Chodzi tutaj nie jest to, że jakość baterii BL-4UL zmieniło się na gorsze, ale w specyfikacji sprzętowych gadżetu. Przekątna ekranu wynosi 2,8 cala, a maszyna jest wyposażona w dwa gniazda kart SIM – natychmiast tych chwil, które skraca żywotność baterii.

Inną cechą tego telefonu jest to, że jest ona wykorzystywana do ładowania formatu Connector „MikroYuSB” zamiast zwykłego „okrągłego kołka”. Takie konstruktywne rozwiązanie od dawna sugeruje się w telefonach entry-level z tego fińskiego producenta, ale dopiero teraz sobie z tego sprawę. Ale większość konkurentów dawna włączony do standardowego formatu złącza „MikroYuSB”. Pojemność pełnego ładowania wynosi 750 mA / h. Jeśli podzielić 1200mA / h 750mA / h, okazuje się, że na jednym pełnym naładowaniu baterii w tej sprawie zajmie tylko 1,6 godziny.

miękki

Kolejną słabością jest oprogramowanie systemowe z „Nokia 225”. Opinie w tym względzie bezlitośnie krytykował tego urządzenia. W tym przypadku mówimy o serii platformy 30+ z „Nokia”. Niektóre dodatkowe oprogramowanie oparte na Java zainstalowana na tym urządzeniu nie będzie działać. On po prostu nie obsługuje. Dlatego mamy to, co mamy w magazynie.

Są to zwykle przeglądarka z „Nokia”. Oprócz korzystania z zasobów internetowych, ale również pozwala na komunikację w sieciach społecznych. Podobna sytuacja z zabawkami. Zwiększenie ich liczba nie będzie działać ze względu na instalację dodatkowych aplikacji opartych na technologii Java. Na ogół nie jest to unikalne rozwiązanie do fińskich deweloperów. Wydaje się to dobrym telefonem, ale rozszerzyć jego funkcjonalność poprzez zainstalowanie dodatkowego oprogramowania aplikacji jest niemożliwe. I na ten wskaźnik jest znacznie jak utrata chińskich odpowiedników, a także smartfony entry-level. Cena, po pierwsze znacznie mniejsza, a druga funkcja jest znacznie lepsza.

Interfejsy wymiany danych

Z wszystkich wymienionych wcześniej parametrów technicznych wystarczająco wyważony zestaw interfejsów w „Nokia 225 Dual SIM». Opinie, to tylko potwierdza. Lista interfejsów w tym przypadku jest następująca:

 • Pełne wsparcie dla sieci mobilnych 2. «» Standard GSM generacji. Maksymalna szybkość transmisji danych do 500 kbit / s. W urządzeniu 2 bezpośrednio szczeliny dla kart SIM. Pracują w trybie przełączania.
 • port jest „MikroYuSB” do podłączenia do komputera PC. Dołączona jest niezbędny kabel. Ale teraz mają pełny dostęp do urządzenia za pomocą programu do nabijania «» PC Suite narzędzie nie może. składnik oprogramowania nie pozwala na to. Jedynym możliwym w tym przypadku,
  mode – jak dysk flash.

 • 3,5 mm „Audiodzhek” pozwala na podłączenie telefonu do głośników zewnętrznych. Wysoka jakość dźwięku nie może pochwalić się pełnym stereogranitura. jak
  Wynik melomani mają kupić jakości słuchawki oddzielnie.

 • „Bluetooth” jest również tam. Jest idealny dla tych sytuacjach, kiedy trzeba złożyć pewne informacje do przekazania na podobnym urządzeniu.

opinie

Teraz na praktycznym doświadczeniu korzystania z urządzenia. Plusy mu w tym zakresie są:

 • Duże przyciski.
 • Imponująca przekątna wyświetlacza.
 • Umiejętność pracy w Internecie.
 • Obecność 2 gniazda kart SIM.
 • Dobry zestaw interfejsów do transmisji danych.
 • obudowa o wysokiej jakości.

Ale nie ma wystarczający sposób następujący:

 • Zamknięta część programu.
 • Krótka żywotność baterii.
 • Nieco zawyżone.

wyniki

wystarczająco dobry poziom budżet urządzenie, aby uzyskać przez telefon, „Nokia 225”. Liczba rzeczywiści właściciele potwierdza tylko. Ale tutaj jest powszechne popularność otrzymał. Głównym problemem w tym przypadku – jest to stosunek wydajności i ceny. Koszt urządzenia w tej chwili jest 50 $. Za te same pieniądze można kupić bardziej funkcjonalny smartfon w Chinach. Jeśli porównamy to urządzenie z „babushkofonov”, chińskie odpowiedniki są znacznie tańsze o mniejszej funkcjonalności. Ale niski koszt dla tych klientów i aparatem krytycznym. W efekcie jedynym nisza, w której czeka na sukcesie tego telefonu – to prawdziwych fanów fińskiej marki. To właśnie do nich i zorientowane na ten gadżet.