341 Shares 4196 views

for ravioli: produkcji, formowania i produkcji. Sprzęt dla produkcji pierogów

Rytm współczesnego życia tak szybko, że czasami nie mają wystarczająco dużo czasu na przygotowanie elementarną przydatnych obiad po pracy. I choć wiele cierpieć od niego, ale nie producentów półproduktów. Produkcja z serii „aktu rozgrzewki (smażone, gotowane) i zjadłem” staje się każdego dnia coraz bardziej popularne i popytu. A jeśli chcesz zdobyć własnej działalności gospodarczej, należy wybrać w przemyśle spożywczym. Bez nowego płaszcza można robić w ośrodku na wakacje, nie iść, ale głodny, prawie nikt nie zgodzi. Więc kupujący zawsze będziesz.

Pierogi – produkt z wysokim popytem

Tylko niewielki procent gospodyń domowych zajmujących się modelowaniem w domu. Oczywiście, przechowywać pierogi nie iść do dowolnego porównaniu z tymi, które zostały wykonane z miłością we własnej kuchni. Jednak, jak wspomniano powyżej, czas eksperymentów kulinarnych coraz mniej – trzeba pracować i zarabiać pieniądze, aby żyć. Dlatego produkcja półfabrykatów – świetny pomysł dla początkującego przedsiębiorcy. Sprzęt dla uszkami – i oddzielny Główną pozycję wydatków w niniejszej sprawie. Ale zanim rozważymy tę kwestię bardziej szczegółowo, konieczne jest, aby wiedzieć, gdzie nawet rozpocząć.

ravioli produkcja – dobry biznes

Jakie są zalety tego pomysłu:

 • Nie zbyt dużo kapitału startowego (sprzęt za uszkami zajmuje większą część inwestycji).
 • Brak czynników sezonowych.
 • Wysoki popyt na takie produkty.
 • Dobra rentowność.
 • Możliwość dalszego rozszerzania asortymentu (może to być następnie kluski, naleśniki, pasty, i tak dalej. D).
 • Godna marża na produkcie gotowym.

wysoki poziom konkurencji można przypisać wad pomysłu biznesowego. Ale uwalniając produkt wysokiej jakości, będziesz w stanie znaleźć swoją niszę bez żadnych problemów. Tak, otwarcie sklepu wymaga jednoosobowej, lokale wyszukiwania pod sklepem. Następnie trzeba kupić sprzęt dla produkcji ravioli.

My najpierw rozważyć możliwość otwierania duży sklep. Oznacza to, że możemy spojrzeć na łańcuchu procesowym, które faktycznie, i powiedz nam, jaki sprzęt trzeba będzie do podejmowania pierogi.

Pierwszy etap

Zakłada usuwania kości i tusz przycinania. Jest tylko jeśli używasz naturalnego mięsa do wypychania, za jakość, z których będzie można odpowiedzieć na później. Trzeba będzie tabelę nierdzewnej stali o proces przycinania, haki tusz usuwania kości, a także zestaw profesjonalnych noży. Wszystko to urządzenie będzie kosztować średnio 10 tysięcy rubli.

W pierwszym etapie zajmujemy się nie tylko mięso, ale także mąkę. To musi być czyszczone (przesiane) przed ugniatania ciasta. Jeśli zdecyduje się na tej „przestarzałej” metody – ręcznie, można uzyskać bardzo trudne i długie. Oznacza to, że po prostu użyć dużym ekranie. Metoda jest odpowiednia dla małych sklepów.

Lepiej jest kupić przesiewacze mąki. Uruchomić niewielkim modelem o pojemności 150 kg na godzinę. Takie pierogi sprzęt kosztuje około 22-25 tysięcy rubli. Tak, to przyjemność nie dzwonić tanio, ale zrezygnować z pracy ręcznej.

druga noga

Tutaj, podobnie jak w poprzednim przypadku, dwa etapy procesu są izolowane. Zaczynamy od przygotowania mięsa mielonego. Mięso w tym momencie masz już zrobione. Potrzebuje dobrej szlifierki. Przemysłowe jednostki przedstawił szeroki asortyment. Chiny, oczywiście, zadowoleni z niskich cenach. Jednak europejscy producenci oferują urządzenia o wyższej jakości. Koszt szlifierka zwykle zależy od dwóch parametrów: kraj pochodzenia i moc urządzenia. Elementarna szlifierki może zapewnić około 120 kilogramów mięsa mielonego na godzinę. Ale czasami to nie wystarcza dla dużego sklepu. Konieczne jest zatem, aby szukać bardziej wydajnego sprzętu do ravioli. Cena szlifierki mięsa zaczyna z 25 tysięcy rubli, a wyjście – 200 kg na godzinę. „Chiński” o pojemności do 120 kilogramów będzie kosztować średnio 10-13 tys.

Sprzęt dla produkcji pierogów, cena jest jeszcze wyższa, to mikser mięso. model strony będzie kosztował 10 tysięcy, a proces zmechanizowany zapewni odpowiednią opcję, których koszt – od 30 tys.

Tak więc, z mięsa i mamy zasadę, że obecnie dotyczy ciasta. Istnieją także opcje. Najbardziej optymalny – urządzenie do wytwarzania ciasta 150 kg na godzinę. Takie urządzenie może mieć inne narzędzie do mieszania: w kształcie litery C, ostrze zygzak. Średni czas partii wynosi 15 minut. Ile to jest sprzęt dla produkcji pierogów? Cena jest średnio 36 tysięcy rubli.

Etap trzeci

Zakłada się bezpośrednią produkcję pelmeni. Istnieją dwie opcje:

 • W mini-warsztaty na specjalnym urządzeniu jest najpierw formowane puste, a następnie wręcza je doleplivayut. Jednak jest to również korzystne dla dużych przedsiębiorstw. W ten sposób przygotować pierogi premii. Ta opcja jest atrakcyjna niska cena.
 • Proces zmechanizowane będą wymagać zakupu specjalnej aparatury, produkcji i formowania i sleplivanie.

W zasadzie, urządzenie do formowania pelmeni, który będzie pasował cenę, wybierz łatwe. Na przykład, jeśli są przyciągane do doleplivaniem opcji zaleca jednostki typu JGL-135. Ich koszt to około 80 tysięcy rubli. Na jednym takim urządzeniu produkuje 135 ravioli, że sama nazwa wskazuje, waga każdego z nich – około 10 gramów.

Ale uniwersalny sprzęt do modelowania cen pierogi opisuje jako bardzo drogie. Na przykład, chiński model urządzenia, a formowanie wykonującego i rzeźbienie się, wart 800 tysięcy rubli. Początkujący przedsiębiorca jest mało prawdopodobne, aby pokonać takie ilości.

Czwarty etap

Dostawa wyrobów gotowych w zamrażarkach. Konieczne jest wdrożenie zamrożenie uszkami do -18 stopni i umieścić je w lodówce. Taki sprzęt kosztuje też dużo pierogów. Jeśli mówimy o minimalnym koszcie wszystko co potrzebne do zamrażania i przechowywania, zaczyna od 200 tysięcy rubli.

Sprzęt dla ravioli w domu

Jeśli wybierzesz miejsce do organizowania mały warsztat do produkcji półproduktów własnej kuchni, ilość sprzętu będzie mniejsza, jednak jako koszt niego. Trzeba zakupić mieszalnik poziomy. Nie jest konieczne, aby wydawać pieniądze na drogie modelu odpowiedniego dla dużego zakładu. Możesz również być w stanie kupić odpowiedni mikser do domu za 30 tysięcy rubli. Wyprowadza się za jedną partię 8 kg ciasta.

Jakie inne urządzenia potrzebne? PRZEKRAWACZ – niezbędnym atrybutem działalności domu. Ktoś takie nabycie może wydawać się zbędne. Jednak, jak pokazuje praktyka, jest to bardzo trudne do ręcznego i uchwyt ciasto przez długi czas. Jak wybrać tę jednostkę? Testoraskatki inny rodzaj pracy i szerokość wału. Spójrzmy na tych opcji.

Od szerokości wału to zależy od wielkości „malowanie” można dostać w końcu. Rodzaj pracy wskazuje, czy miejsce ciasto pomiędzy rolkami na własną rękę albo trzeba będzie włączyć do tego specjalnego pióra. Tutaj też niekoniecznie kupować drogich modeli. Na przykład, najprostszym mechaniczne ImperiaTitania, o szerokości 15 cm w postaci wałka, kosztuje tylko 2000 rubli.

Mincer i zamrażające dla domu

Twój model dom nie nadaje się do produkcji nawet małych partii pierogów na sprzedaż. Ale nie rozpaczaj. Nawet włoski, dopuszczalna wydajność modelu można kupić za około 25 tysięcy rubli. Jest to około 12 do mięsa Fimar / S W godzinę przewija się 160 kg mięsa.

zamrażających do pierogów w domu, których cena jest również zainteresowany rozpoczęciem działalności gospodarczej, będzie kosztować co najmniej 17 tysięcy rubli. Jest to koszt zamrażarka skrzyniowa „śnieg”, która posiada 400 litrów. Istnieją opcje i droższe. Na przykład, kamera Polair wynosi 53 rubli, ale ich ilość – 700 litrów.

Jakie są tam inne opcje

Jeśli nie chcą się uczyć zawodu biznesmenem, ale częściej po prostu chcą zadowolić domowe pierogi domowej roboty, nie trzeba zakupić wszystkie powyższe urządzenia. Wystarczy do elektrycznego Pelmennica. Ta jednostka otrzymuje entuzjastyczne recenzje, gospodyni pochwalił go za jego wielu zalet.

Home elektropelmennitsa: Korzyści

 • Prędkość produkcji na wysokości produkcji.
 • Każdy kluska jest idealny kształt.
 • Przygotowanie posiłków nie zajmuje dużo czasu i wysiłku.

Jedyną rzeczą, która może odstraszyć – cena. Ale kiedyś kupił coś takiego, będzie można w dowolnym momencie rozpieszczać swoich bliskich pyszne, pachnące domowe ravioli. Taki sprzęt – wielki dar. Ale nie można pomylić wybierając go?

ważne kryteria

 1. Liczba komórek. Im więcej, tym lepsza wydajność urządzenia. Ale takie urządzenia są często zbyt skomplikowane dla małych kuchniach. Model domu może oślepić około 14 kilogramów produktu na godzinę. Zgadzam się, to wystarczy, aby nakarmić nie tylko gospodarstwa domowe, ale także gości.
 2. Materiał. Najtańszy model jest wykonany z tworzywa sztucznego, które nie dodać do niej jakość. Najlepszym rozwiązaniem – stal nierdzewna Pelmennica. I przyrząd aluminium nie przykleja się ciasto.
 3. Formularz. To nie jest najważniejszym kryterium. Ale jeśli jesteś zaniepokojony sytuacją w kuchni, należy rozważyć z góry Pelmennica co wybrać kształt: kwadratowy, okrągły, i inne.
 4. Wielkość komórek. Wersja standard – 5 o 5 centymetrów. Ale jeśli chcesz wersję z różnych cech, to też będzie.
 5. elementy pomocnicze. Ich obecność zawsze wpływa na koszt jednostki. To może być łyżka do mięsa, różnego rodzaju dysz, antypoślizgowe i tak dalej.
 6. Cena. Maszyny do formowania pierogów w domu jest inny koszt. Jeśli proces jest zautomatyzowany, to taka przyjemność z 15 tysięcy rubli. Jeśli trzeba przewijać ciasta za pomocą specjalnego pióra, można znaleźć opcję, a do 2000 r.

Jak korzystać elektropelmennitsey

To nie jest wielka sprawa. trzeba gotować jajka, wody i mąki ciasta i farszu. Gotowy warstwy ciasta dzieli się w przybliżeniu równe części. W specjalnej postaci korytka umieszczone nadzienie. Z kolei arkusz ciasta jest również wkładany do urządzenia. Przy wyjściu masz pierogi płótna z mielonym mięsem w środku, że jesteś na karb łatwo podzielić przez produkty kawałku. Takie urządzenia do formowania pielmieni gospodyni nazywa prawdziwe zbawienie. Po godzinie minęło i będzie można wypełnić karmiły gospodarstw domowych.

odkrycia

Zatem, urządzenia do formowania pelmeni – niezbędne rzeczy w kuchni. Jest to szczególnie prawdziwe przedsiębiorcy, którzy chcą zrobić produkcję na skalę przemysłową. „Pierogi” biznes, jak pokazuje praktyka, korzystne i opłacalne. Mini-sklepie można zorganizować z początkowym kapitałem 25 tys. Dolarów. Takie inwestycje będą spłacać przez średnio 8 miesięcy. A potem zaczniesz otrzymywać zysk netto. Można po prostu kupić sprzęt dla produkcji ravioli i pierogi, a dodatkowo rozszerzyć asortyment.

Powodzenia we własnej kuchni i na skalę przemysłową. Najważniejsze – aby zdecydować, a następnie uda.