830 Shares 4079 views

Tętno płodu: norma i odchylenia

Tętno płodu wskazuje na rozwój nowego życia. Że charakteryzuje zdrowia dziecka (fizyczne i psychiczne), jego nastrój w tej chwili. Dlatego też, w czasie ciąży, lekarze i rodzice są ze zwróceniem szczególnej uwagi na ten problem.

tętno i ich specyfika – wskaźnik stanu dziecka. Serce rozwija się bardzo długo i ma bardziej złożoną strukturę niż wszystkich innych narządów. To zaczyna się tworzyć wokół 4 tygodniu ciąży i jest pusta rura, która w piątym tygodniu już pojawiają się pierwsze kawałki, a do dziewiątego jego struktury zaczyna przypominać strukturę sercu osoby dorosłej. Ale to ciało dziecka, który jest w łonie matki, to wciąż różni się od zwykle: zauważył obecność otworu pomiędzy prawym i lewym przedsionku i przepływu tętniczego. Fakt, że płód nie może oddychać na własną rękę, ponieważ taka struktura ułatwia przepływ tlenu do wszystkich narządów dziecka.

Bicie serca płodu – jest główną cechą jego żywotności. W przypadku uderzenia na minutę mniejsza niż 86-100, lub więcej niż 200 – jest to sygnał do niepokoju. Jeśli dziecko osiągnie embrionalny wzrost 8 mm, a bicie serca nie można usłyszeć, a potem najprawdopodobniej nieŜywych ciąża. Dlatego odwiedzając ginekolog, zawsze zainteresowany tym, jak serce bije w swoim dzieckiem.

Czasami bicie serca płodu, którego stawka zależy od czasu ciąży może być mniejsza ze względu na wydajność położył niewydolności łożyska lub niedotlenienie płodu. Czasem taki stan pojawia się, gdy nie jest prezentacja zamka płodu.

Charakterystyczne jest, że im wyższy wiek ciążowy niż wyraźniej usłyszeć bicie serca. Na badania, ginekolog regularnie sprawdza ten wskaźnik. Tętno płodu słucha auskultatsionnoy stosując metody (metoda ta jest najbardziej prosty i łatwy w użyciu): stetoskop położniczy nakłada się na brzuchu do punktu, gdzie w przybliżeniu znajduje się serce. Tak więc, w głowowej prezentacji przesłuchania prowadzone zarówno po lewej lub prawej poniżej pępka. To zależy od tego, gdzie dziecko zawrócił. Gdy pozycja krzyża dziecko, serce jest najlepiej słyszał na poziomie pępka. uderzeń serca zamka słychać najwyraźniej gdy stetoskop znajduje się nad ciałem.

We wczesnych stadiach ciąży kontroli tego wskaźnika odbywa się tylko za pomocą ultradźwięków. W pierwszym trymestrze ciąży, częstości akcji serca (tętno) nie ulega zmianie. Dopiero wtedy częstotliwość zacznie wzrastać. Aż do ósmego tygodnia wskaźnik zawałów serca nie powinna przekraczać 130 uderzeń. W 9-10 tygodni serca wynosi 180-190, a następnie w 11, a przed serca wydobycie płodu powinna wynosić od 140 do 160 uderzeń na minutę.

W późniejszych etapach wskaźników zmian zależy od aktywności dziecka w łonie matki i od tego obciążenia, które przylega do kobiecego ciała (choroby, temperatury (intensywne zimno lub ciepło)). Jeśli brakuje tlenu, zwiększa częstość akcji serca 160, a następnie, w przeciwieństwie, jest zmniejszona do 120 uderzeń.

Przy prawidłowym rozwoju dźwięków serca powinien być rytmiczny i dobrze, jasne przesłuchanie. Zaburzenia rytmu obserwowano u tych dzieci, które miały wad wrodzonych serca i niedotlenienia płodu.

Czasami tętno płodu jest słyszalny źle, jeśli nie ma przedniej placentation. Taka cecha również z wielowodzia lub małowodzie, ciąż mnogich, a także otyłość i zwiększonej aktywności dziecka.

W drugim i trzecim trymestrze USG jest skierowany nie tyle na badaniach serca ze względu na położenie ciała. Czasami celem szczegółowym badaniu echokardiograficznym i kardiotokografii (w tej formie, można sterować zarówno bicie serca płodu i skurcze macicy).