401 Shares 3672 views

Kto jest Albert Ellis? Słynny „psycho na metodzie Albert Ellis”?

Psychologia – jeden z najbardziej popularnych miejsc w ciągu ostatnich kilku dekad. Nie jest to zaskoczeniem – w końcu wielu z nich chce, aby dowiedzieć się, akordy ludzkiego umysłu. Jedynym problemem jest to, że większość z nich nie może nawet zrozumieć siebie. To ci ludzie widzieli ich odbiorców Albert Ellis. Książki, które osoba pomaga pokonać bariery wewnętrzne i zacząć wydostać się z trudnej pomieszania umysłu.

Trochę historii

Albert Ellis urodził się jesienią 1913 roku, przeżywszy 93 lat zmarł w lecie 2007 roku. On jest amerykański psycholog i terapeuta poznawczo. Początkowo Albert próbował robić interesy, a następnie – w dziele literackim. Wkrótce jednak zrozumiał, że jego powołanie – psychologia. W 1943 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Columbia. W 1946 roku obronił pracę, a następnie wziął dodatkowego szkolenia psychoanalitycznego.

Ellis początkowo był pod silnym wpływem Karen Horney, Ericha Fromma, Alfred Adler i Garri Sallivana. Ale w połowie lat 50. doszedł rozczarowanie w psychoanalizie. Albert Ellis jest znany jako seksuolog i ideolog rewolucji seksualnej. Był zaangażowany w tworzenie własnego podejścia do rozwiązywania problemów. W 1955 roku jego praca nazywana racjonalno-emocjonalna terapia behawioralna. Spójrzmy na to, co to jest.

Racjonalno-emocjonalna terapia behawioralna

Uważa dysfunkcjonalne reakcje behawioralne i negatywnych emocji w wyniku interpretacji doświadczenia (a nie ze względu na jego wygląd). Oznacza to, że koncentruje się tutaj na niewłaściwych systemów poznawczych – irracjonalnych przekonań. Wszystko to i zaprojektował Albert Ellis. terapia racjonalno-emocjonalna w części teoretycznej zawiera wiele odniesień do rodzinnych powiązań z wielu dziedzin psychologii.

Więcej szczegółów na ten temat można sądzić czytając zawartość książek Ellisa. Krótki przegląd z nich zostaną umieszczone na. Ten psycholog został stworzony i kierowany przez Albert Ellis Institute, aktywny w którą kontynuował przez całe życie.

humanistyczna psychoterapia

Według tej teorii, ludzie mają tendencję do budowania nielogiczne myślenie irracjonalne kombinacje. W ramach terapii racjonalno-emocjonalnej nazywa mistycznego myślenia. W książce Albertom Ellisom twierdził, że wszystkie problemy, które mogą „pochwalić człowieka” – jest to wynikiem takiego podejścia do ludzi z własnego życia. Problemy i nerwic, które pojawiają się w nas, według tej książki są wynikiem licznych użytku „potrzeby”, „powinien” i „powinien”.

Oczywiście każdy, kto ma do czynienia z prawdziwymi problemami. To właśnie nadmierny ciężar i strach, które towarzyszą doświadczenia – jest iluzoryczne i wyimaginowane demony. Osoba może być ciągle kontrolowane. Wpływa na reakcje emocjonalne, uczucia i swoje zachowanie. Z powodu niedoskonałości myśli człowiek nieświadomie zaczyna cierpieć, to jest dokładnie w ten sam sposób mogą sami przestają cierpieć.

Praktyka racjonalno-emocjonalnej terapii behawioralnej

Książka był współautorem z Uindi Draydenom. Zaczyna się z faktem, że pierwotnie rozważanym ogólna modelu terapeutycznym. To opisuje różne sposoby (na przykład osoby, stan, rodziny i seksualnych). Książka zawiera wiele studiów przypadków, które ilustrują realne możliwości wykorzystania w prawdziwym życiu.

Jego głównym celem – aby pomóc w pracach psychologów klinicznych i doradców. Choć będzie to przydatne dla tych, którzy po prostu chcą, aby pomóc ludziom i są zainteresowani racjonalnym-emocjonalny terapii. Ale główną trudnością jest to trzecia książka, omówione w artykule.

Psychotraining metodą Albert Ellis

Jest przeznaczony dla szerokiej publiczności. Jej głównym przesłaniem – w żadnym wypadku nie powinny ulec pokusie, by stać się nieszczęśliwy. I ten prosty pomysł poparte jasnego programu działania w różnych sytuacjach (z których niektóre są bardzo istotne i złożone, takie jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy i wielu innych podobnych przypadków). Wszystko to i aktywnie promowana w masie Albert Ellis. Psychotraining przez jego metody przyczyniły się do powrotu do szczęśliwego życia tysięcy pacjentów. On będzie w stanie udzielić szybkiej pomocy eksperta i do każdej osoby (jeśli jest, oczywiście, być wytrwałym w tym numerze).

Znaczna liczba procedur, które są publikowane w tej książce, zostały umieszczone w domenie publicznej po raz pierwszy. Należy zauważyć, że prace pisemne z języka dziennego – jakby autor prowadzi dialog z czytelnikami z nim negocjacje indywidualne niuanse. I tak to idzie w całej książce. Oczywiście, ktoś może drażnić, ale na własnych uczuciach można powiedzieć, że książka jest czytana jednym tchem. Nic więc dziwnego, że jest to najbardziej znane dzieło Alberta Ellisa.

wniosek

Jeśli istnieje potrzeba, aby lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi, samo – to przydatny kierunek. To pomaga w wielu sytuacjach i psychologia nie jest wyjątkiem. Należy jednak pamiętać, że nigdzie nie działa. Konieczne będzie przeznaczyć swój czas, przynajmniej dla niektórych, aby czytać książki. A co do postaci sposobów i pełnego przezwyciężenia problemów może potrwać kilka tygodni, miesięcy, aw rzadkich przypadkach lat. To właśnie Albert Ellis i jego dzieła. Radzimy przeczytać te prace, aby z powodzeniem stosować je w swoim życiu.