536 Shares 7340 views

Obraz „Gazela” własnymi rękami: krok po kroku instrukcje i zalecenia

Niestety, jakość obrazu „Gazelle” krajowych samochodów jest niska. Opinie właścicieli powiedzieć, że szkliwo pękanie i łuszczenie po 3-4 latach eksploatacji. Oczywiście, jeździć zardzewiały samochód dość nieprzyjemne. odpycha to również klientów. Priorytetem zawsze tylko czysty i zadbany samochód. Dlatego wisi pytanie o obraz „Gazela”. Zdjęcie i opis procesu – w dalszej części tego artykułu.

mycie

Przede wszystkim, umyć karoserię. Pożądane jest, aby korzystać z podkładką wysokociśnieniowej. Dlaczego tak? Wysokie ciśnienie myte cały brud, nawet uporczywe w LCP. Ręcznie oczyścić ciało jako Spowoduje to, że „Karcher”, jest to niemożliwe. Dlatego pierwszym wypłukiwane przez cały brud z pojazdu.

odtłuszczanie

Oczywiście, jeśli organizm ma śladów tłuszczu, oni nie zabierają nawet do „Karcher”. Faktem jest, że woda nie rozpuszcza tłuszcz. Aby ją usunąć, należy użyć specjalnych narzędzi. Pasują następujące leki:

 • Lakowa.
 • Antisilikon.

W najgorszym, można użyć benzyny. Ale lepiej jest kupić rozpuszczalników, zaprojektowanych specjalnie do tego celu. Uwaga plamy smoły. Żywice te są trudne do usunięcia nawet benzyną lakową, nie wspominając benzyny. Uchwyt może być tylko wyspecjalizowanym plama czystsze asfaltu. Można ją kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Przygotowanie ciała

Następnie trzeba usunąć wszystkie elementy z tworzyw sztucznych, a także optykę. Wszystko to będzie trzymać nas w obrazie „Gazelle”. Usuwa wszystkie zbędne szczegóły:

 • krata.
 • Zderzak (dla ostatnich modeli „biznesu” jest on już zmontowane z siatki).
 • Schowki.
 • Plastikowe łuki okładzin i okienne.
 • Przekaźniki zagięcia i optyki głowy.
 • Antena.

A co z przedniej szyby i bocznych szyb? Oczywiście, najlepiej, powinny one zostać usunięte. Ale jeśli czas jest ograniczony do malowania, to może być z folii uszczelniającej, a krawędzie – taśmę maskującą.

usuwanie usterek

Aby przygotować „gazela” za obraz jest udany, należy także usunąć wszystkie główne wady:

 • Rozdrobnione.
 • Pęknięć.
 • Dent.

Bardzo często w „Gazelle” rdzewiejących części ciała. W pierwszej generacji cierpi znacznie dolnej części drzwi (z obu stron), a nowy – kaptur. Do usuwania rdzy, należy zakupić konwerter cynku. Co lepiej wybrać? Teraz nie będziemy rozmawiać o marek. Najważniejszą rzeczą – że to spray (spray). W ten sposób, substancja pada równomiernie na powierzchni i rdzy koroduje, tworząc na niej warstwę ochronną cynku.
Środki działa przez jedną godzinę. Można następnie wytrzeć powierzchnię do sucha i przystąpić do malowania „Gazela”.

Jak na wgniecenia i żetonów, powinni wyrównać kit. Ważne jest, aby stosować kompozycję cienkiej warstwie. W przeciwnym razie wypełniacz zaczyna pękać. A to nie zdarza się teraz, ale po 6-10 miesiącach po malowaniu. Wyrównanie warstwy za pomocą papieru ściernego. Po pierwsze, za pomocą dużej papierem ściernym ziarna. Jadąc do wykończenia wykończenia, zmniejszenie ziarnisty papier do dwóch tysięcy. Jeżeli kruszywa i wgniecenia na miejscu, aby wykryć nawet najmniejsze rdzę, oczyścić go dokładnie. I obszyta lakieru fabrycznego. Fakt, że korozja może się ukrywać pod LCP i być niewidoczne dla ludzkiego oka. Dlatego oczyścić aż rdza nie jest całkowicie stracone.

wyściółka

Malować „Gazela”, wykonany własnymi rękami, zakończyła się sukcesem, trzeba przygotować glebę. Uwaga: Środki stosowane tylko do gołego metalu. Jeśli zdecydujesz się po prostu odświeżyć starą farbę, zadając na jej nawierzchnia jest nowa, ziemia nie powinna być stosowana. On po prostu nie wysycha na tej powierzchni, szybko i łuszczenie szkliwo. Dlatego gruntuem tylko te strony, które zostały okrojona do metalu.

malarstwo

Teraz przechodzimy do głównej scenie. Kierowcy często zastanawiam się: ile farby trzeba malować „Gazela”? Odpowiedź będzie zależała od skali prac podjętych. Jeśli chcesz, aby „rzucać” cały „Gazela” z tyłu minibus będzie trwać do trzech litrów farby. Jeśli jest to pojedyncze kabiny (jak w 3302 i jego modyfikacje), wystarczy, jeden i pół litra, a także taką samą ilość utwardzacza. Ale lepiej jest kupić akcje, a następnie do paniki nie biec do sklepu. Niech w garażu to niewielki margines. Mogą to być na przykład odcień zadrapania i wióry poniżej. Również do pracy musimy utwardzaczem i pistoletu natryskowego. Pierwsza mieszanina z podstawą o ile oddalonym od pręta nie wypłynie do 3 kropli na sekundę. Kompozycja jest stosowana pod ciśnieniem 3 barów. Obraz „Gazela” odbywa się z dachu. Następnie, szkliwo jest stosowany do drzwi, słupków i kaptur (czyli odgórne). Trzeba pomalować w trzech warstw w odstępach co 15 minut. W tym czasie, kompozycja jest suche i gotowe do ponownego zastosowania. Pod koniec powierzchni zastosowanego przezroczystym lakierem. Po zakończeniu prac należy zostawić samochód na chwilę. Wysuszyć samochód musi być co najmniej trzy dni. Suszenie prowadzi się w temperaturze nie niższej niż 20 ° C. Również nie zaleca się mycie wysokim ciśnieniem przez miesiąc.

środki ostrożności

Praca z odtłuszczających i innych rozpuszczalnikach musi chronić ręce i oczy. W obrazie, stosować respirator. W tej pracy powinny być przeprowadzane w pomieszczeniach. Każdy pyłek jest następnie widoczne na powierzchni.

wniosek

Więc zorientowali się, jak stworzyć obraz „Gazela” własnymi rękami. praca budżet jest zwykle połowę ceny profesjonalnej farby. Najważniejsze – aby znaleźć czyste i suche miejsce. Wszystko nabyty sprzęt i materiały eksploatacyjne zaprocentuje przy pierwszym malowaniu.