799 Shares 5382 views

Czarna porzeczka: kalorii. Czarna porzeczka z cukrem: kalorie

Informacja o wartości energetycznej produktów w przygotowaniu diety jest bardzo ważne. Ludzie starają się doskonałych formach, zmuszony liczyć kalorie zjedzone. I miło jest wiedzieć, kiedy dobre jedzenie oprócz niesamowitych korzyści dla ludzkiego organizmu dostarcza odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Spożywane na deser, czarnej porzeczki, kalorii wynosi 100 gramów wynosi 40 kcal, to będzie doskonałą alternatywą dla torty, który wie, jak zgrabnie opuścić na brzuchu i udach tłuszczu nieprzyjemny.


Historia i geografia

Krzewu z jagody czerwony, czarny, biały i inne kolory uprawianych w Rosji od 11 wieku. Pierwsze wzmianki o roślinach, które mogą pozytywnie wpływać na zdrowie ludzkie, zauważył w podręczniku medycznym 15 wieku.

Kulturalnych nowoczesne odmiany czarnej porzeczki pochodzi z syberyjskich i europejskich podgatunków. Europejski kategoria krzew znaleźć w zachodniej części byłego ZSRR (z wyjątkiem Krymu) i rośnie wraz marginesie torfowisk, rzek i strumieni.

W Azji Środkowej, syberyjskich podgatunek wspólnych czarnych słodko-kwaśny jagody w górach Syberii i Ałtaju. Owoce dzikiej syberyjskiego porzeczki osiąga średnicę 2,5 cm. Tuleje te podgatunek zimno tolerancji, i choroby braku wilgoci.

Niskokaloryczne świeże czarnej porzeczki i jego dobroczynne właściwości skłoniło hodowców do odmian rosną w dużych ilościach. Mieszańce odmian porzeczki europejskich i syberyjskich mieć dobrą bazę genetyczną i bardziej wytrwały. Dzisiaj kultura można znaleźć w każdej sekcji amatorskich ogrodników.

skład chemiczny

Kaloryczny porzeczkowy każda przekąska stogrammovym dostarcza do korpusu 40 kJ energii, 200 mg witaminy C oraz innych użytecznych makro i mikroelementów. I źródłem zawartości kwasu askorbinowego – jest nie tylko owoce, ale krzewy i liście.

Lider zawartość potasu – banan – gorszy czarna porzeczka ten element dwukrotnie. Wyższość witamina E Berry popełnia cloudberry, aronii Aronia i dzikiej róży.

Czarne jagody zawiera: małą ilość witaminy B2, B6, B 1, str; foliowy, kwas pantotenowy. Spośród nich, jedynie kwas pantotenowy jest w ilości (0,4 mg), który jest w stanie równowagi korzystnie wpływać na ludzkie witaminy. Dla tego wskaźnika, czerwone porzeczki wyprzedza kolegów – maliny, truskawki, rokitnik.

Mikroelementy z roślin zawiera: żelazo, cynk, mangan, jod, miedź, fluor. Cukrów fruktoza przeważa.

Makroelementy: magnez, wapń, sód, fosfor – zawiera również czarnej porzeczki. Czyste kaloryczne jagody – 40 kcal / 100 gramów, przy czym:

  • białka, – 1 gram;
  • węglowodany – 7,3 g;
  • FAT – 0,4 g;
  • Woda – 84 g;
  • monosacharydy i disacharydy – 7,3 g;
  • Błonnik pokarmowy – 4,8 grama.

korzyść

Oprócz unikalnego smaku czarnej porzeczki z regularnym używać go w żywności może mieć potencjalny wpływ na zdrowie: przyczynić się do walki z procesem starzenia się, nowotworów, chorób neurologicznych i procesów zapalnych.

Sok z jagód, zaleca się napój na zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego i dodaje się do napoju miodu ułatwia chorób oskrzeli i błony śluzowej gardła.

Oprócz krzewów owocowych i pozostawia osoba używa. W środków ludowej oraz preparatów ziołowych w leczeniu nadciśnienia, chorób nerkowych, kamicy moczowej i toniczności nadawania właściwości liści napoje używane czarnej porzeczki.

Smak jagody nie pozostało niezauważone w gotowaniu. Kompoty, dżemy, galaretki, sosy, nadzienia do ciast – to potrawy, które mogą być wykonane z żelaza lub kwaśno-słodkich owocowych krzewów.

Idealne polewa do koktajli, lodów i jogurtów jest czarne porzeczki, kalorii na 100 gramów deserów nie przekracza 100 kalorii, co jest bardzo ważne, aby poznać ludzi dbając o harmonię kształtów.

Przestrogi

Skład chemiczny porzeczki jagody zawiera potas, który promuje krzepliwości krwi. Dlatego nie zaleca się spożywania dużych ilości owoców roślin na ludzi, którzy mają predyspozycje do zapalenia ścian żył i zakrzepów.

Istnieją przypadki nietolerancji indywidualnej zawarte w jagodach olejków eterycznych. Obecność kwasu w zakładzie powinny strzec przed piciem czarnej porzeczki ludzi cierpiących na wrzody żołądka i nadkwaśność.

Prohibicja w Stanach Zjednoczonych

Dieta owocowa – czarna porzeczka, kalorii nie jest w stanie zaszkodzić odsetek ten wynosił ponad 100 lat w niełaskę rządu USA. Europejska importuje sosen do Stanów Zjednoczonych przyniósł dla przemysłu leśnego choroby państwowej sosen. Amerykański Phytopathology zostały wykonane jak się później okazało, błędne wnioski, że wśród sosen, choroba nie jest transmitowany, a mianowicie czarna porzeczka jest nośnikiem szkodliwych grzybów.

Zakaz rolnych na jagody został wprowadzony w 1911 roku. Dzięki działacza i rolnik Quinn uprawie czarnej porzeczki w 2003 roku została dostarczona do strumienia handlowej.

sposoby niskokaloryczne przechowywać

Mała czarna porzeczka kalorii i swój smak cechy sprawiają, gospodynie zaopatrzyć się jagody w okresie letnim rozpieszczać siebie i rodzinę z pysznym, o niskiej zawartości tłuszczu deserów zimą.

Najprostszym sposobem konserwowania użytecznych właściwości owoców jest uważany za mróz. Żaden produkt termiczny i puszek nie wymaga leczenia, wystarczy umyć, suche owoce i pakować je w czystym opakowaniu z dalszym miejscu w zamrażarce. Zaletą tej metody pustego w jego wartości energetycznej. Kalorii czarna porzeczka niezamrożone świeże i różni się od pozostałości w niższym położeniu.

Popularnym sposobem przechowywania owoców jest uważany za sposób babci z dodatkiem cukru, jednak wartość energetyczna samowystarczalny deserowe wzrasta, a to nie jest zalecany do stosowania dla diabetyków.

Porzeczki z cukrem

Przepisy zachowanie jagód cukru wiele – od prostych do peretirka dżemu. Aby zachować witaminy i naturalne właściwości owoców najlepszym rozwiązaniem byłoby odrzucenie sterylizacji i przechowywania rozgniecionych jagód z cukrem w lodówce. Stosunek jednego do dwóch Mashed porzeczki zmieszane z cukrem i wylano do sterylnych słoików, które są przechowywane w lodówce.

Czarnej porzeczki cukier kalorii już zupełnie inaczej – 284 kcal (który jest w 100 g). Dodawanie bomby witaminowe w gorącej herbaty lub mleka pomaga w zwalczaniu wielu chorób sezonowych. Dzieci uwielbiają słodzone jagody, a jej wartość odżywcza nie dbali. Konieczne jest zatem, aby w koszach i mrożone owoce i postrzępione czarne piękności.

Zaciągana ludziom niezbędny delikatność jest świeże, aromatyczne czarna porzeczka, który pozwala korzystać z produktu kalorii, nie ograniczając się w liczbach.