792 Shares 1902 views

Jak gotować ASE mięsa lub drobiu

Przepis na ASE są w wielu potraw tatarskich tradycji gotowania potraw mięsnych. Jednak jego analogów można znaleźć w kuchni niemieckiej – ayntopf w tradycji kulinarnych Węgrów – gulasz, francuski – potrawka.

Czy chcesz nauczyć się gotować ASE tatarski?

Do przygotowania potrawy w klasycznym czajnik potrzeba wykonania, masło klarowane, wołowiny lub jagnięciny, parę żarówek, kilka ziemniaków i marynowane ogórki, pomidory lub koncentrat pomidorowy we własnym sosie, sól, bulionu mięsnego, papryki mieszaniny.

Cebuli do żywności pokrojone na cienkie pół-pierścieni, ogórka obranego i pocięto na paski. Mięso pokroić na małe kawałki i smażone aż ostry do ogrzanego ghee. Plastry mięsa nie powinna dać sok! Konieczne jest przygotowanie CAM poprawnie.

Mięso jest przenoszone na płytkę, a kocioł z niewielką ilością stopionych mas smażone cebuli na złoty kolor. Mięso jest dodawany do cebuli i doświadczonych mieszaniną papryka, lekko smażone. Następnie dodać pomidory, mieszaninę ogrzewa się aż nabywa czerwonawo „pomidor” kolor. Kocioł jest dodawana do bulionu mięsnego aza lewej do gaszenia 40-50 minut.

Równolegle, w małych ogórków garnka przecieru w małej brzeczki i ziemniaki, pocięte na kostki, smażyć stopionego masła prawie do ugotowane. Ponadto, w kotle dodaje ziemniaki i ogórkach, aza duszony przez około kwadransa. Gotowa potrawa jest posypane mieszanką czosnku, pietruszki i koperku. Podawane z tatarskich ciast.

Jak gotować ASE w klasycznej wersji, jeśli nie sprawdziły? W tym przypadku, można wziąć zwykły garnek z grubym dnem, chiński wok lub żeliwnego soteynitsu.

Dla tych, którzy podążają za figurę, istotne informacje będą o tym, jak przygotować ASE indyka. Aby to zrobić, trzeba wziąć 4 porcje:

– pierś indyka kilogram;

– 250 ml wody, rosołu;

– dwie żarówki;

– 30 g masła, 60 ml śmietany;

– marchew i seler ;

– łyżka mąki, sól, pieprz;

– 100 g grzybów;

– 1 3 łyżeczki tymianek.

Indyka filety trzeba wyciąć do pasków, pieprz, sól i smażenia na patelni z grubym dnem 5 minut. Mięso zostaje wystawione na płytce. Cebula, marchew, seler, pieczarki i drobno posiekać. Cebula smażone po Turcji, dodać grzyby, seler, marchew, wymieszać mąką i smażone siedem minut.

Dodaje się gorącą wodę, a ASE bulion doprowadza się do wrzenia. Następnie dodaje się do patelni tymianek, pieprz, sól, powraca Filet z indyka. Azu ugaszony około pół godziny, ubrana ze śmietaną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się główny sekret jak przygotować ASE dobrze, w końcu będziemy go ujawniać. Konieczne jest, aby podjąć dobre pieczone lub masła. Poza tym, doświadczeni kucharze często przygotować z wyprzedzeniem i przechowywane w glinianych garnkach, które pozwala na danie do zaparzenia na noc i dostać nowe smaki, które tylko poprawić ASE jakiegokolwiek rodzaju mięsa.