780 Shares 8326 views

Kuban River – z Elbrus do Azowskiego

Najdalej na południe od największego rosyjskiego wodnej arterii – rzeki Kubań – jest uważany za główny rzeka na Północnym Kaukazie. Ma długą (prawie tysiąc kilometrów) Ścieżka od malowniczych zboczach Mount Elbrus na rozległych Stawropol i Krasnodar Territory, przynosi jej wody w zatoce Morza Azowskiego Temryuk. Prawie wszystkie dopływy Kubań rozpocząć na stokach Wielkiego Kaukazu i nosić wodę z jej lewym brzegu. Z prawej strony nie należą do żadnej z jakichkolwiek znaczących wpływów, ale ze względu na dorzecza wyróżnia się wyraźnym asymetryczną strukturę. Począwszy od źródła, Kuban – górski potok, a środkowa i dolna – płaska. Woda w tym wyróżnia się zmętnienia. Każdego roku, ponad do ust sprawia, że około 9 mln. Ton zawieszonego osadu. Około stu kilometrów od ujścia rzeki o Kubań oddziela prawym rękawie żeglownych kanałów. Stąd rozpoczyna szeroką deltę o powierzchni ponad 4 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jest to często zalane podczas powodzi w bagnistym terenie zwanym Kuban gładka.

Gdzie wziął swoją nazwę Kuban rzeki, nie jest w pełni poznany. Uważa się, że pochodzi ona od zmienionej wymowie nazwiskami Kuman rzeki tureckiego (co oznacza „rzeka”). W dawnych czasach nazywano ją Gopanis (przekład starożytnego greckiego – „burzliwa, silna rzeka”). Kolejny nazwał go Psyzh (Adygei, które tłumaczy się jako „starej rzeki”, to kolejna opcja – „matka rzeka”).

Wraz z upływem czasu zmieniła nie tylko nazwę rzeki, ale także jego kierunek. Gdzie teraz jest delta Kuban, było niegdyś duża zatoka Morza Azowskiego, rozciągający się od Taman Krasnodar. Jednak z czasem, głównie tektoniczne przyczyny i powodu wulkanów błotnych strefy Peninsula Taman zmieniła krajobraz. W rezultacie, zamiast Zatoki tworzą laguny odgraniczone lądowego przesmyku, która z czasem stała się jeszcze większa. Rezultatem było to, co jest teraz na miejscu jest delta morze. Ale w XIX wieku rzeka Kuban płynęła do Morza Czarnego przez ujścia Kiziltashsky Staraya Kubań. Następnie jej droga w tym kierunku został zamknięty.

Rzeka ma wielkie znaczenie dla całego regionu Północnego Kaukazu. Charakteryzuje się gwałtownym temperamencie i szybkiego prądu w górnej części, a jego bliskość do Morza Azowskiego, ona staje się bardziej zrelaksowany, a dół od miejscowości Ust-Labinsk Kuban jest żeglowna. Ponadto, rzeka Kuban jest źródłem świeżej wody, jak również napędza turbinę wielu hydroelektrowni zapewniając obszar zasilania. Założona tradycję na osiedlenie się na brzegach rzek, w szczególności w regionie Kuban, że urodziła dużych i małych miast Armavir, Krasnodar, Niewinnomyssk słowiańska-on-Kubań, oraz wiele innych.

Kuban – idealne miejsce na relaks. Rzeka niezwykle popularny wśród fanów spływ w dół rzeki. Ponadto słynie z ryb. Tutaj zwykle jesiotr, jesiotra, leszcz, okoń, płoć, płoć, Zherikhov, karpie, karasie, okonie i wiele innych gatunków ryb.