105 Shares 6408 views

-Zwierzęta „Architekci”. Co jest otnorki?

Instynkt samozachowawczy wrodzonej we wszystkich żywych istot, to dzięki niemu wiele gatunków nadal zamieszkują planetę. Ale każdy przejawia się w swój własny sposób: ktoś przez proces ewolucji pogorszyły słuch, ktoś opanował technikę maskowania, a niektórzy nauczyli umiejętności architekta. Niech ci, którzy buduje sobie dziurę, a także zastanowić się, jakie otnorki i dlaczego są one potrzebne.

-Zwierzęta „architekci”

Aby chronić siebie i swoje potomstwo, wiele gatunków zwierząt nauczyli umiejętności budowlanych. Zaczęli budować dla siebie dziurę, a ich konstrukcja może być tak skomplikowane, że wielu badaczy i do tej pory nie można określić przeznaczenie niektórych częściach. Wśród zwierząt uważane są za najbardziej udanych budowniczych bobra, lisa, prawie wszystkich gryzoni i borsuka.

Na przykład, otwory suseł posiada kilkanaście oddziałów, z których każdy może mieć długość do 20 m. Ponadto, jest miejsce do rekreacji, hibernacji i mini-stodoły do przechowywania amunicji wewnątrz podziemnego zamka. Nie jest zaskakujące, że zwierzęta te można nazwać architekci.

Co jest otnorki?

Teraz przejdziemy bezpośrednio do otnorkam się lub gałęzi bocznej otworu. Taka konstrukcja jest używany do wielu zadań, w zależności od tego, czy ktoś jest w domu, mogą one ulec zmianie. Ale przede wszystkim jest to tunel wykorzystywany przez zwierzęta w tych sytuacjach, w których nie ma możliwości, aby dostać się do głównego korytarza. Mówiąc najprościej, drogę ucieczki – to znaczy otnorok.

Ilość otnorkov może osiągnąć więcej niż tuzin, nie ma już wszystko zależy od zwierzęcia i jak długo zamieszkuje w jego kryjówce. Największą liczbę takich gałęzi buduje lisa, tworząc w ten sposób drogi ewakuacyjne się, gdy zbliża niebezpieczeństwo.

Jakie zwierzęta budować otnorki?

Co jest otnorki wie, bobra, bo w jego domu, zawsze mają. Przede wszystkim, muszą wyjść w tych przypadkach, gdy główne fragmenty trwale zalany wodą. Nawiasem mówiąc, że bóbr jest uważany najlepszych architektów w świecie zwierząt, ponieważ oprócz tego, że oni budować własne domy ułożone zwierzęta i wyprostowany zapór i wałów przeciwpowodziowych, a przebić nowych kanałów, jeśli to konieczne.

Gophers są również dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, że takie otnorki. Oni już dawno nauczyli się korzystać z tych udogodnień dla swoich własnych celów. Na przykład, w budowie gniazda, zaczynają kopać i otnorki, ale praca nie zrealizują. Kiedy jest zima, wiewiórki zakopane główne przejścia, tylko wraz z nadejściem wiosny nie zawsze jest możliwe, aby je odkorkować. A następnie po prostu wykorzystać od pożądanego otnorok, tworząc w ten sposób drogę do zewnątrz.