309 Shares 2681 views

Jak gotować naleśniki drożdże

Cienkie smażone placki z drożdży płynnych lub przaśne ciasto naleśniki są nazywane. To danie mąka jest znana od czasów starożytnych w wielu krajach. Ale, być może, tylko w Rosji naleśniki stały się bardzo popularne. Drożdżowe placki wypiekane są przez cały rok, serwowane są na wakacjach, to danie główne podczas zapusty tygodnia i reprezentować słońce.

Uważa się, że naleśniki na kuchence zaczął Russ około tysiąca lat temu, a historia ich wygląd nie jest w pełni znana. Według historyków, słowo „cholera” pochodzi od „Młyn”, co oznacza „produktów mącznych” lub „ciasto”. Istnieją setki przepisów na naleśniki, ale każda rodzina ma swoje tajemnice.

Tradycyjnie przygotowane naleśniki drożdżowe. Wstępnie mieszany ciasta leżącego dwa lub trzy razy, a dopiero po ciasto miesza. Może być stosowany nie tylko mąki pszennej ciasto do wyrobu naleśników, ale także gryka, proso mąki, kaszy manny. Naleśniki mogą być wykonane z nadzieniem :. mięso lub ryby, kawior, grzyby, miód, śmietana, dżem itp w minionych wiekach przygotowujących naleśniki z pripokom. Pripok – to samo nadzienie, które umieszcza się pomiędzy dwiema naleśników. Obecnie jest niesłusznie zapomniane.

W innych krajach, naleśniki piec praktycznie te same produkty. Ale są sekrety w każdym kraju. Angielski jest dodawany do ciasta i mąki piwa słodowego, Latynosów – kukurydziana, chiński naleśnik ciasto dodać cebulę.

Jak przygotować drożdże naleśniki?

Drożdże placki ugniecionego produktu w temperaturze pokojowej. Aby przygotować ciasto będzie musiał trzy filiżanki mąki. Mąka presieved. Przechodząc przez pory sita, mąkę wzbogaconą tlenem i uwalnia od zewnętrznych plamki lub grudek. Również potrzebuje Jedna saszetka drożdży instant lub 30-40 gramów. drożdże w cegłach. Drożdże rozpuszczonego uprzednio w małej ilości ciepłej wody. Mieszaninę komórek drożdży i dodano 250 wody w temperaturze pokojowej, sól łyżeczka bez szyn i dwóch łyżek cukru, mąki. Brew dobrze wymieszać, przykryć i umieścić w ciepłym miejscu. Kiedy ciasto rośnie, konieczne jest starannie zdenerwowany i pozostawić do następnego rośnie. Raz wznosi się ponownie, dodać dwa jajka i kubek gorącego mleka. Ciasto wymieszać na gładką masę. Według gęstości naleśnikowym ciasta powinien przypominać grubą jogurt.

Drożdże placki najlepiej pieca na ogrzewanej patelni żeliwa lub patelni do smażenia z grubości dna. Powierzchnia patelni należy smarować smalec lub niewielką ilość oleju roślinnego. Kadź wlać gotowane pancake ciasta na szalce i mogą równomiernie. Gdy tylko powierzchnia zewnętrzna placku sucha i pokryta otworami, jest konieczne, aby dokładnie odbija. Gotowy naleśnik obficie roztopionym masłem do smaru.

Zamiast mąki pszennej może być używany lub gryka proso mąki lub grysiku. Oprócz mąki może Szybcy płatki spożywcze, które wcześniej parzonej gorącą wodę lub mleko. Gryki lub pshonku wykonane w równych proporcjach z mąki pszennej, pół kubka. Pozostała część procesu wytwarzania.

W celu uzyskania cienkie placki drożdżowe, test należy dodać większą ilość mleka powinno być konsystencji cieczy testowej.
Podczas Wielkiego Postu przygotowanie naleśników na czczo, drożdżach. Aby to zrobić, nie należy używać do gotowania jajek i mleka, zamiast wziąć wodę.

W drożdżach cienkie pancakes można owinąć dowolnego wypełnienia. Można owinąć smażone mięso mielone z cebulą, solone łososia lub pstrąga, kawior, smażone pieczarki, słodkim nadzieniem. I można po prostu złożyć je ze śmietaną i masłem na świątecznym stole.