640 Shares 1046 views

Zapalenie wyrostka robaczkowego niepożądane – co to jest?

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest patologią najczęściej diagnozowaną, gdy pacjenci weszli do szpitala z dolegliwościami bólu w jamie brzusznej. Charakteryzuje się stale intensywnym bólem po prawej stronie brzucha, który może przybrać pulsujący charakter i być podany na plecach lub klatce piersiowej. Zapalenie wyrostka robaczkowego – zapalenie wyrostka robaczkowego (również wyrostka robaczkowego jamy brzusznej), co wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej.


Diagnoza: flegmoniczne zapalenie wyrostka robaczkowego. Historia przypadku

Po przyjęciu do szpitala skarżą się na trwały lub powtarzający się ból, którego lokalizacja jest prawym regionem biodrowym. Występuje silne nudności, wymioty są rzadkim objawem, język jest zakryty. Kiedy palpacja jest zauważalne napięcie ściany brzucha. Może być podwyższona temperatura. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest następnym etapem po ropnym zapaleniu wyrostka robaczkowego, gdy zwiększa się jej wielkość i staje się impregnowany ropą. Kilka godzin po rozpoczęciu tego etapu, wyrostek może pęknąć, który jest obarczony trudnym okresem rehabilitacji, a nawet śmiercią.

Zgorzelowe zapalenie wyrostka robaczkowego: przyczyny

Do tej pory prawdziwą przyczyną zapalenia wyrostka robaczkowego nie jest znany medycyna . Wszystko, co nauka może zrobić, to wyznaczenie dwóch czynników niezbędnych do rozwoju zapalenia nauszników: 1) obecność nadmiaru bakterii w jelitach; 2) zablokowanie dodatku wskutek wkroczenia ciała obcego lub skurczu. Krzepnięcie dodatku może być masami kału, różnymi kościami, nasionami, ciałami obcymi, na przykład małe zabawki lub detale, które często powodują zapalenie dodatku u dzieci.

Pierwsza pomoc

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest bardzo poważną chorobą, która może doprowadzić do śmierci, jeśli zostanie dostarczona przedwczesnie. Z tego powodu pierwsze objawy powinny natychmiast wezwać pogotowia. Pamiętaj, że lekarze nie mogą zdiagnozować zapalenia wyrostka robaczkowego nie w warunkach kliniki, przy podejrzeniu przy zapaleniu wyrostka robaczkowego jest obowiązkowa. Podczas pogotowia ratunkowego można złagodzić cierpienie pacjenta. Pierwszy położył go w łóżku i przyłożył zimno do bólu: butelkę wody, torbę lodu. Nie ma ciepłych nagrzewnic, przyspiesza to pęknięcie dodatku. Pacjent powinien unikać przyjmowania leków przeciwbólowych przed przybyciem lekarza, nie powinien pić ani jeść. Zdarza się, że ból może ustępować, iw najbardziej niewłaściwy moment, kiedy zostanie zbadany przez lekarza. Nalegać na hospitalizację i dokładniej zbadać, ponieważ czasowo ustępujący ból mówi tylko o tym, że stan zapalny występuje z powikłaniami. I nie ma środków przeczyszczających, jeśli podejrzewasz, że zapalenie wyrostka robaczkowego jest fleggotne, ponieważ tylko wywołują wczesne pęknięcia i rozwój zapalenia otrzewnej (zapalenie jamy brzusznej).

Leczenie

Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego jest leczone tylko w jeden sposób – przez usunięcie. W tym miejscu nie stosuje się żadnych innych metod. Do tej pory jest to prosta operacja jamy brzusznej, po której, jeśli nie wystąpiły powikłania (na przykład dodatek w tym procesie), pozostaje prawda niższa część brzucha.