513 Shares 5762 views

Gry z publicznością w obozie: dajemy sobie przyjemność!

Na szczęście minęły czasy, kiedy dzieci podczas spotkania Komsomołu musieli siedzieć godzinami nieruchome i milczące. Och, jak trudno jest zrobić i 8 i 15, a nawet 40 lat! Dziś, zarówno w szkołach i na obozach tendencję do interaktywności. Wszyscy uczestnicy koncertu, spektaklu, konkurencja powinna stać się jej stronami. Jak to osiągnąć? Oczywiście, poprzez gry! Gry w obozie dziecięcym tak liczne, że doświadczeni doradcy produkować całych książek z kolekcji rozrywki. Ale dziś będziemy mówić tylko o różnych działań interaktywnych – tak zwanych gier z publicznością. Co to jest?


Gry z publicznością w obozie używane podczas wspólnych działań, gdy wszystkie siły gromadzą się w auli. Podczas każdej konkurencji lub koncert może być szkopuł, kiedy trzeba coś do zajmowania znudzonych widzów. Doświadczony wiodący zamiar to gry z publicznością w programie obozu imprezy z powodów wymienionych już przez nas wcześniej.

Funkcja taka rozrywka jest konieczność zaangażowania dużej liczby dzieci oraz ograniczony przydzielonego tej przestrzeni. W sali nie dokonali masowej przekaźnik lub aktywną tańczyć. Dziecko ogranicza swoje miejsce na widowni, a wiodącą wakacje ograniczony w czasie. Niedoświadczony doradca wystarczy zapoznać się z opcjami tych gier z wyprzedzeniem!

Active-taniec

Są to tradycyjne gry z publicznością w obozie jako „jelenie duży dom», «Będziemy cię kołysać», «Dancing Master”, «Pociąg jedzie szybko.» Są one zbudowane na fakt, że pod pewnymi hasłami lub zabawnej piosence wszyscy uczestnicy wykonują ruch, pantomima duplikaty piosenkę lub wiersz. Nieźle jak na takich gier wykorzystywać utwory popularne na wakacje mini disco, animatorów odbyło się w Turcji lub Egipcie. Dzieci, które spoczywają w tych krajach, szczęśliwy, aby pamiętać, wspaniały czas. A ci, którzy nigdy nie spotkali się na dyskotekę, nadal chętnie przychodzą i tańczyć z innymi, ponieważ jest niezwykle płomienne piosenki i zabawy.

na opiekę

E Pięć gier wymaga również minimum ruchów, ale muszą wykonać zgodnie z pewnymi regułami. Na przykład, w grze, „Giants i Liliputów” prowadzące z kolei wypowiada słowo „gigantów”, „karłów”, a dzieci powinny w pierwszej kolejności w celu podjęcia skarpetki i wyciągnij ręce, aw drugiej – przysiad, ręce wyciągnięte do przodu. mistrz zadanie – mylić studentów poprzez wykonywanie ruchów, które nie odpowiadają wypowiadanych słów. Przy innych okazjach dzieci ruchu mogą być zmienione: „Liliputów” się za ręce razem, a „gigantów” rozprzestrzenia się szeroko ramiona na boki. Szczególnie istotne te gry w autobusie. W obozie jest wiele rozrywek, ale doradcy i same mogą wymyślić odpowiedniego ciekawego słownych sygnałów ruchu i: „Heel-nos-pępka dekolt”, „Cola Fanta, Sprite”, „chuliganów dominy” i tak dalej.

Maker hałasu i przyśpiewki

Gra nie jest zbyt mądry, ale to pomaga na stres i napięcie, redukują hałas i po prostu bawić. Można użyć gotowych lub wymyślić ich śpiewów z dziećmi. Często są one oparte na onomatopeiczne słów.

kluczowym słowem

Odpowiedzi dzieci

Param-Parerum!

Hej!

Param-Parerum!

Hej!

Param-Parerum!

Hej! Hej! Hej!

Jaki jest nastrój?

W! (Kciuk)

Twoja opinia na zawsze?

Tak!

Następnie: Brawo !!!

Brawo! Brawo! Brawo!

Widzowie mogą wykazać, w jaki słoń kicha. W tym pomieszczeniu podzielono na 3 grupy. Ci, którzy siedzą po lewej stronie gospodarza, będzie krzyczeć „hryaschik!”, Tych, którzy są w centrum miasta, skandując: „Boxes”, a dzieci, które miały miejsce po prawej ręce kapitana, głośno powiedzieć: „Drag” Najpierw przychodzi próbę : znak prowadzący właściwych słów płacze potem prawo, to lewa strona, środek. Gdy lider podnosi obie ręce powinny krzyczeć jego słowa wszyscy uczestnicy – wtedy i zabrzmi wielki słoń kichnięcie!

Bardzo zabawna pracuje i gra „Obcy”. Hall ponownie podzielić na kilka grup. Każdy będzie śpiewać w swoim „języku”. Sprawiają, że bardzo proste, „brytyjski” zmienić wszystkie samogłoski w słowach piosenek na dźwięk [a], „francuski” – dźwięk [y], „Hiszpanie” – dźwięk [i]. Z kolei dzieci wykonują swoje śmieszne piosenki: „Lhasa ma przyjemność alachka”, „W lusu rudulus uluchku”, „The Lisi ridilis ilichki” – i tak dalej, wystarczy 1 zwrotka i refren.

Najważniejsze – aby uświadomić sobie, że gra z publicznością w obozie powinno dać dzieciom przyjemność, rozładowania sytuacji, aby zjednoczyć uczniów razem.