257 Shares 9417 views

Writer Kristian Zhak: biografia, kreatywność i ciekawostki

Kristian Zhak poświęcił się badaniu historii starożytnego Egiptu. Ma doktorat na Sorbonie w egiptologii. Założyciel Instytutu Ramzesa, rozwija fotograficznych fundamenty starożytnych tekstów i rękopisów, a także ich publikację w czasopismach naukowych. Poza tym, że ten utalentowany naukowiec jest badaczem i archeologiem, Kristian Zhak – pisarz, Peru, która jest właścicielem licznych bestsellerów, w tym słynnej serii powieści „Ramzesa”. Oprócz prac historycznych, który jest ustawiony w starożytnym Egipcie, autor pisze także nowoczesne detektywów, używając różnych aliasów.


twórczy wyszukiwania

Kristian Zhak urodził się 28 kwietnia 1947 w Paryżu, od najmłodszych lat chłopiec odkrył talent do pisania. On parał się różnymi gatunkami, pisał wiersze i dramaty, dużo czytania. Christian stał się śmiertelny dla produktu Pireneje Jacques „Historii starożytnej cywilizacji egipskiej”, z którymi spotkał się w wieku trzynastu lat.

Z tego punktu szał Egiptologia schwytany chłopca. Pod wpływem twórczości Pireneje Kristian Zhak napisał swoją pierwszą powieść, której akcja toczy się w starożytnym Egipcie. W ciągu najbliższych pięciu lat, przygotował materiał i wejść do ośmiu książek, a także napisał libretto do opery.

Memphis

Miłość jest jak dzieło Christiana zafascynowany dość wcześnie, jeszcze przed ukończeniem studiów, w wieku siedemnastu lat, był żonaty. Ich miesiąc miodowy para spędziła podróżując w Egipcie, zainspirowany wspólnej pasji odpowiedź na tajemnicę, która jest przechowywana w głąb historii tego wspaniałego kraju. Starożytny Memphis uderzył młodego pisarza, a oględziny olbrzymiego posągu Ramzesa II zdefiniował nowy kierunek pisarza. Po podróży egipskiej Kristian Zhak zainteresował się badaniem wielkich dynastii faraonów.

praca naukowa

W wieku dwudziestu jeden lat, Jacques opublikował swoją pierwszą pracę badawczą, obejmującą analizę relacji między czasów starożytnego Egiptu i średniowiecza. Jednocześnie Christian porzucił filozofię badań w bibliotece i udał się do archeologicznych prac polowych. nosił taki owoc ciężkiej pracy, a młody licencjat, magisterium, a następnie ostatecznie dostał doktorat w egiptologii.

Rozprawa została zatytułowana „Podróż przez świat żywych trupów”. Pracy zawarł analizę reprezentacji starożytnych Egipcjan o życiu pozagrobowym. Przedstawienie przykładów badań pośmiertnych i metamorfozy duszy zebrano poprzez rozszyfrowanie inskrypcje znalezione w piramidach i sarkofagów faraonów i szlachta dostojników starożytnego królestwa. Praca ta była początkiem kariery uniwersyteckiej Kristiana Zhaka, opublikował ponad dwadzieścia prac naukowych, w tym dziele „wielkich faraonów Egiptu”, otrzymał w 1981 roku Oscara francuski.

jego kariera

Jako wielki znawca i propagator historii chrześcijaństwa był asystentem producent na kanale „Kultura Francji” i pracował nad programem „Szkolenia dla wiedzy”. Literacki sukces przyszedł do autora w 1987 roku wraz z publikacją powieści „Champollion, Egipcjan”. Do tej pory, ma portfel ponad pięćdziesiąt prac i jest jednym z najbardziej poczytnych i popularnych autorów.

popularność picia

Interesujące jest to, że pisarz Kristian Zhak, wszystkie książki, które, czy naukowy lub artystyczny, poświęcone jego największą miłością – Starożytny Egipt jest zawsze szczęśliwy, gdy jego następna kreacja rezonuje w duszy czytelnika. Jako uznany przez autora, jego marzenie z dzieciństwa, a interes publiczny temat starożytnego Egiptu zainspirowało go do pracy literackiej i naukowej.

Kiedy stworzenie trylogii „sędzia z Egiptu” w 1992 roku, Jacques wygrał Krajowego Związku literacki „Printing House”, autor zwrócił uwagę, że największą nagrodą dla niego było sukcesem wśród czytelników powieści. Praca, pozostają na liście bestsellerów literatury przez ponad rok i nadal jest popularny.

Kristian Zhak: Książka

Autor trylogii „sędzia z Egiptu” jest już znany w wielu krajach. W 1995 roku pisarz realizowane dawno temu wpadł na pomysł i powiedział światu historię życia i dynastię wielkiego faraona Ramzesa II. Praca z pięciu tomów, pisanych w latach 1995 -1997 lat, ma nazwę zwyczajową „Ramses” i opowiada historię faraona, który stał się symbolem potęgi starożytnego Egiptu. Przed czytelnika jest to obraz nie tylko ciężkiej władcy, którzy starali się zachować jedność kraju i wielki, zwycięski dowódca w wielu bitwach, ale także człowieka z jego słabościami i załączników. Wszystkie książki z serii „Ramses” należą do kategorii bestsellera, sprzedając ponad jedenaście milionów egzemplarzy utworu, który cieszy się dużą popularnością czytnika do dnia dzisiejszego.

To było po tych udanych cykli powieści jak:

  • „Stone of Light” – dzieło składające się z czterech powieści, opowiada niesamowite historie związane z tajemnicami grobów „Dolinie Królów” i opiekunów przeznaczenia, mające na celu ochronę „Miejsca prawdy” za wszelką cenę. W dążeniu do wiedzy tajemnej, wiele z nich jest skłonny do strasznych zbrodni i zdrady, ale na ich drodze, zawsze znajdą się tacy, którzy są gotowi, aby zatrzymać zło w całej swej formie.
  • Obie powieści, „Gniew bogów”, opisuje losy dzielnego i odważnego królowej Ahhotep że przez całe życie walczył o wyzwolenie z Egiptu azjatyckich najeźdźców. Jak prawdziwy wojownik, idzie do celu mimo zdrady, intryg i spisków. Jego droga jest trudna i niebezpieczna, ale nawet utrata tych najbliżej Ciebie nie może złamać wolę Ahhotep, a ona przygotowuje armię do decydującej bitwy Avaris.
  • „Tajemnice Ozyrysa” – cykl powieści zanurza czytelnika w świat intryg sądu i tajemnicy. Przygotowywanie zamachu stanu i zamachu przed faraonem. A środek spisku pałacowego z powodów znanych tylko bogów, to jest biedny sierota Iker. To tylko skromny uczeń pisarza, ale jakoś jego los był związany z faraona Sesostris.
  • „Ziemia faraonów” składa się z dwóch powieści, opowiada o przygodach młodego mężczyzny o imieniu Narmera. On Providence przeznaczone wielkie przeznaczenie, aby stać się pierwszym faraonem Egiptu i zatrzymać niekończące się wojny klanów. Ale dopóki Narmera musiał pokonać wiele przeszkód na swojej drodze, aby odkryć sekrety masy i ocalić swojego jedynego kochanka.

Na obecnym dzień, autor mieszka i pracuje w Szwajcarii. Zhak Kristian, którego nowa książka – zawsze wydarzeniem w świecie literackim, kontynuuje pracę, a fani historycznych powieść gatunku nadal czekamy na swoim następnym bestsellera. Takie jak powieści „The Curse of grobu”, wydanej w 2015 roku i transportowanie czytelnika do ulubionej epoki autora – za panowania Ramzesa II.