422 Shares 6836 views

Po porodzie, wybór jest naturalnym procesem odzysku kobiecego ciała

po porodzie


Że przyszedł czas, kiedy można umieścić małą klatkę piersiową, a najdroższe jest serce. Teraz ty – Mamo, twoje życie zmieniło się radykalnie, ponieważ dziecko wymaga stałej opieki. Na jej dziecko będzie spędzać wiele czasu, a to jest naturalne. Najważniejszą rzeczą po urodzeniu nie zapomnieć o sobie, a raczej o ich zdrowie. I nie wyobrażam sobie, jak ważne jest dla ożywienia organizmu z ciążą i porodem, który trwa około 6-8 tygodni. Tym razem jest podobnie jak w pierwszych miesiącach ciąży tylko wtedy, gdy organizm jest przebudowywany na pielęgnowaniu zdrowe potomstwo, a teraz on jest ustawiony do pracy w taki sam jak przed zapłodnieniem, tryb.

Krwawienie w okresie poporodowym

Często kobiety w ciąży zaniepokojony izolacji po porodzie. Ile potrwa? Co powinno być? Czy trzeba zachować szczególną ostrożność w tym okresie? – Tutaj jest szorstka lista pytań wynikających z młodej matki. Odpowiedzi na te znajdziesz czytając materiał przedstawiony w tym artykule.

Bezpośrednio po porodzie, upławy są w rzeczywistości, krwawienia z macicy. To nie jest patologia, a normą, ponieważ w okresie ciąży macica od 50-100 gramów. wzrosła do 900-1000 g., tworząc w ten sposób miejsce dla dziecka. Po porodzie macica zaczyna się gwałtownie zmniejszać do dawnej wielkości – w procesie zwanym inwolucji. Podczas inwolucji pochwy przydzielonego lochia, że nazywa się krwawienia po porodzie. Podczas pierwszego tygodnia poporodowym, są one zazwyczaj bardzo gęste i ciężkie, mają bogatą czerwoną barwę. Pod koniec 5-7 dni są ograniczone ze brązowawy kolor, i trwać do 8 tygodni. Począwszy od 4 tygodni wyładowania staje się bardzo blada, a jeszcze bardziej ograniczone. Jeśli rodzić naturalnie i karmienia piersią, lochia skończy się wcześniej. Bardziej trwałe są po cięciu cesarskim, a także jeśli dałeś się karmienia piersią.

Higiena osobista – klucz do sukcesu

Po urodzeniu, istnieje podział wszystkich, to zawsze było. Nie ma nic złego, jeśli przestrzegać higieny osobistej, a mianowicie czas o godzinie 4, aby zmienić pad, po skorzystaniu z toalety, pożądane jest, aby myć za każdym razem. Zasada ta jest szczególnie ważne dla tych, którzy mają szwy na krocze. Aby skorzystać z narzędzia do czyszczenia higieny intymnej (specjalnego), aby uniknąć alergii, może być zastąpiony tylko mydło dla dzieci. Ginekolodzy doradza również nie brać z łazienki i użyć podkładek żelowych. Najnowsze powietrze źle wyciek, który może spowodować rozwój mikroorganizmów, dla których lochia od pierwszych dni są piękne siedlisko.

Po urodzeniu, separacja jest normą, ale jeśli nie jest właściwie utrzymane, mogą one prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Nie powinny one być zatrzymany w macicy i pochwy, tak aby nie wywołać infekcję. W związku z tym regularnie opróżnienia jelit i pęcherza moczowego, a także nie stosować tamponów. Idealnym rozwiązaniem – jest to pielucha, ale ponieważ nie zawsze jest wygodne, można zamiast tego użyć podkładek bez oczek.

Jest to ważne podczas całego okresu odzyskania ciała po porodzie nie są aktywne seksualnie, czyli znowu, aby uniknąć zakażenia. Gdy zabraknie lochia, należy odwiedzić lekarza na badania.

Powód do paniki. Jeśli:

  1. Po upływie dwóch tygodni po porodzie tłoczenia pozostaje obficie.
  2. Nabyć nieprzyjemny zapach zgnilizny (normalnie mają zgniłe zapach).
  3. Stają się żółte lub zielone.
  4. Po zmniejszona liczba ostro ponownie stać się bogaty.

W takich przypadkach zawsze należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ te objawy mogą oznaczać poważne patologie. Również powinny ostrzegać procesy, takie jak nagłego przerwania wyładowania i opóźnienia.

Należy zauważyć, że większość powikłań po porodzie występuje u osób, które miały cesarskie cięcie, więc życzę wam naturalny poród i szybkiego powrotu do zdrowia.