774 Shares 7895 views

Analiza biochemiczna krwią wartości normalnych

Bardzo często podczas wizyty lekarza jesteśmy zmuszeni zrobić analizę biochemiczną krwi. Poza wynikami, ułamkowy wpisany w specjalnej formie, znany tylko do lekarzy. Dla nas ważne jest, aby mieć pomysł, co wskaźniki są normalne, a które są zmuszone szukać przyczyny problemów w organizmie.


ludzka krew – jest siedzenie z formowanych elementów, które wykonują określone funkcje w organizmie. Jeśli pacjent został mianowany analizę biochemiczną krwi, normalne wartości powinny być brane pod uwagę, w zależności od wieku. Ponadto niektóre wskaźniki dla kobiet i mężczyzn są różne, nawet w normalnych – to też warto zastanowić się robi chemię krwi, co jest normalne parametry, jak już wspomniano powyżej, jednostka.

Zastanów się krew „w częściach”. Plazmowy, który jest składnikiem krwi, na ogół składa się z wody, białka, substancje nieorganiczne i organiczne. Również tutaj nie są tlen i dwutlenek węgla. biochemia krwi, wydajność systemu w dużej mierze zależy od jakości osocza, w rzeczywistości wykonuje wiele prac dla utrzymania homeostazy, bierze udział w metabolizmie, wycofanie odpadów z organizmu.

Istotną rolę odgrywa białek – albumin i globulin. Pierwszy transportowane bilirubiny we krwi, kwasy tłuszczowe, sole metali, leki. Albumina wytwarzana przez wątrobę i określania ciśnienia krwi uzyskania tkanki i komórki mocy.

Druga kategoria białek – globuliny – prowadzi tłuszcze hormonów biorących udział w tworzeniu przeciwciał. Gatunki takie jak immunoglobuliny chronią organizm przed chorobami. Analiza biochemia krwi, dekodowanie prowadzi do występowania choroby zawsze wykazują zwiększoną ilość immunoglobulin. Oznacza to, że w organizmie są patologicznych procesów, do których organizm reaguje zwiększone wytwarzanie tego konkretnego gatunku białek. Zwykle w takim wynikiem, lekarz będzie zwracać szczególną uwagę na nerki, wątroby, jelita, ginekologii. Ten typ białka C-reaktywnego jest podwyższyła wskaźniki wykazują zalegających procesu zapalnego.

Jeśli pacjent ma chemię krwi, normalne poziomy powie lekarzowi o wapnia, sodu, żelaza, cholesterol, bilirubiny. Oczywiście, każda osoba ma poziom tych substancji będzie inaczej i to jest w porządku, ale brak w niektórych grup ludności wapnia i fosforu może prowadzić do poważnych konsekwencji, ostrzegają, że trzeba jak najszybciej.

Innym składnikiem krwi – lipidów. Są one również podzielone na grupy. Należy zauważyć, że wskaźnik parametrów lipidowych zależy od wieku – starsza osoba, tym wyższy jego poziom. Jeśli lipidy są podwyższone, a następnie mogą potrzebować skonsultować gastroenterologa, kardiolog lub endokrynolog, sytuacja ta może wskazywać na obecność choroby wątroby, miażdżycy tętnic i cukrzycy.

Poprzez analizę biochemiczną krwi, normalne wartości powinny być i glukoza – jest bardzo ważne, ponieważ glukoza generalnie odzwierciedla poziom „energii” w organizmie. Jeśli poziom glukozy jest niski, to znaczy, że organizm jest wyczerpany i cierpi z powodu braku energii. Zazwyczaj te pacjenci odczuwają zmęczenie, brak snu, senność i osłabienie

Krew rozprzestrzenia się po całym organizmie, a także hormonów, które są odpowiedzialne za wiele procesów. To hormony wzrostu, płciowe hormony, hormony tarczycy i inne. Dzięki skoordynowanej pracy narządów i układu krążenia w organizmie ustala równowagę hormonalną, których naruszenie prowadzi do poważnych konsekwencji. Hormonalnym obszary leczenia – jeden z najbardziej dotkliwe.

Nawet jeśli pacjent jest prowadzony w głównych wskaźników krwi, ostateczna diagnoza jest lekarzem ze wszystkimi funkcjami.