264 Shares 4964 views

Xiaomi Phone: uwierzytelnianie i kluczowe niuanse

Poważna konkurencja rozwinęła się w chińskim rynku smartfonów. Jeśli tuż przed głównym celem podróbki były czcigodny Apple, „Samsung” lub „Sony”, ale ostatnio coraz częściej w tym rynku pojawią się kopie takich firm jak „Lenovo” i „Xiaomei”.

Weryfikacja Xiaomi Phone autentyczności nie jest taki prosty zabieg, zwłaszcza użytkowników domowych nie są zaznajomieni projektowe i inne charakterystyczne cechy tego gadżetu. Czasami dobrze wykonane kopie i logo na naiwnych konsumentów, którzy nie widzieli pożądanym obiektem jest na żywo, będzie prowadzić do oszustw sztuczek.

Spróbuj dowiedzieć się, co następuje parametry (to jest dla Xiaomi) uwierzytelnianie i jak chronić się przed zakupem niskiej jakości kopie.

tylny panel

Aby odróżnić kopię od oryginału, można użyć pokrywę tylną. W oryginalnej wersji „Xiaomei” jest wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze matowego projektu, natomiast fałszywe, co do zasady, tani połysk, od razu rzuca się w oczy.

Komora kalkomanii Xiaomi

Autoryzacja może być osiągnięte przez obecność etykiet markowych do powierzchni soczewki. Folia transportowy jest wykonany z nieprzezroczystego i czystych włókien sąsiadujących z soczewki. Metoda jest odpowiednia, jeśli kupisz gadżet w sklepie na zakup opcji z nim, niestety, nie działa, ponieważ etykiety mogą już nie istnieje.

Taca na karcie SIM

Oryginalny urządzenie Xiaomi (uwierzytelnianie, na przykład, model MI4) gniazdo dla karty SIM jest nieco z boku, kolor tacy zgodnym z kolorem ciała i twarzy nie wystaje ponad powierzchnię czołową urządzenia.

Ponadto smartfon nie obsługuje dwie karty SIM, więc jeśli pójdziesz na temat „nowości” z dwoma gniazdami – nie wierzę, zanim fałszywy.

wprowadzenie

Urządzenia Xiaomi mieć uwierzytelniania może być wykonywana w czasie aktualizacji oprogramowania, jeśli oryginalny przed sobą, nowa wersja systemu operacyjnego uruchomi się bez żadnych problemów, natomiast kopia nie będzie w stanie zaktualizować, a nawet łączyć się z serwerami firmy.

interfejs

Oryginalne gadżety „Xiaomei” Podnośnik „Android” z zastrzeżonym powłoki MIUI. Jeśli urządzenie ma „nagi” OS, nawet jeśli „Android”, to jest fałszywy. Istnieją pewne niuanse: bardzo utalentowani hakerzy są w stanie wyposażyć kopię oryginalnego interfejsu, więc warto sprawdzić swój gadżet na pozostałych przedmiotów.

Oryginalny Xiaomi: uwierzytelnianie przez IMEI

Przez analogię z produktami gadżetów Apple, można sprawdzić „Xiaomei”. Oficjalna strona producenta ma specjalny dział, w którym po wprowadzeniu wartości IMEI, otrzymasz informację o autentyczności produktu.

Jedynym problemem, który komplikuje test – chińskie znaki. Jeśli wchodząc do pokoju wszystko jest mniej lub bardziej jasne, a następnie wprowadź captcha Chiński – to jest problem.

Kod Scratch

W oryginalnym opakowaniu, „Xiaomei” zawsze można znaleźć naklejkę z warstwą ochronną. Pod nim znajduje się kod scratch-off, które po prostu pozwala odróżnić podróbkę od oryginału. Po usunięciu warstwy ochronnej, należy wprowadzić kod z dwudziestu znaków na oficjalnej stronie „Xiaomei” (podobny do weryfikacji IMEI). Jeżeli kod nie zostanie przyjęty, a następnie przed wami fałszywe.