519 Shares 1925 views

Jak działa gaźnik +21.083-gi VAZ?

Gaźnik – jest podstawą układu paliwowego każdego pojazdu. Wszystkie VAZ ósmy i dziewiąty rodziny wykorzystuje wszystkie znane gaźnika Solex „21083”, którego głównym zadaniem jest opracowanie mieszanki paliwa do zasilania go dalej do komory spalania silnika. Innymi słowy, niniejszy urządzenie służy do mieszania paliwa z powietrzem w określonych proporcjach. Co ciekawe, w jednym centymetrze sześciennym 21083 dostarcza gaźnika paliwowych 15 centymetrów sześciennych tlenu. „Osiem” idzie praktycznie samo powietrze.


Gaźnik VAZ-21083: urządzenie

Mechanizm ten obejmuje następujące elementy:

  • Ekonostat.
  • Mechanizm pływak.
  • Przejściowy układ druga komora.
  • Główny system dozujący komór pierwotnych i wtórnych.
  • Ekonomizer pneumatycznie.
  • klapy mechanizm sterujący.
  • Przyspieszenie pompy.
  • System EPHH.
  • urządzenie rozruchowe.
  • System obowiązkowego wentylacji skrzyni korbowej.

„Solex” sam składa się z dwóch części – górnej i dolnej, które stanowią przykłady wszystkich tych elementów i mechanizmów.

Poniżej przyjrzymy się jakie są podstawowe elementy gaźnika.

Benzyna ze specjalną pompą jest pompowana ze zbiornika paliwa na autostradach w komorze pływakowej. Ten ostatni jest mała pojemność pamięci do tymczasowego przechowywania cieczy. Za pomocą systemu pływaka reguluje poziom paliwa w komorze. Ta część musi być zawsze dostosowana. W przeciwnym razie, mieszanka paliwowo-powietrzna jest zbyt bogata, a „ósemka” pochłonie 10-20 procent więcej benzyny, która przygotowuje gaźnika VAZ-21083. Wyregulować pływak musi być zawsze przeprowadzane, gdy tylko pojazd zaczął zużywać więcej paliwa. Warto również zauważyć, że po długim poziom paliwa spada gwałtownie, dlatego niemożliwe jest, aby uruchomić silnik. W tym przypadku kierowców zaleca się pompa paliwa do gaźnika ręcznie +21.083-ga VAZ za pomocą dźwigni na pompie paliwowej.

Jak wiemy, tym bardziej intensywne ruchy tlenu, tym więcej paliwa może go złapać. Aby to zrobić w systemie gaźnik ma tylko dyfuzor. Jest mały przedmiot, zwężona w pobliżu otworu, co prowadzi do komory pływakowej. Akcelerator Pompa – urządzenie, które zwiększa wydajność silnika po naciśnięciu pedału gazu.

Przepustnica powietrza (ssanie) wykonuje również znaczącą rolę w układzie paliwowym. Ta część jest w górnej części gaźnika. Służy do regulowania przepływu tlenu, który dostaje się do systemu z filtrem powietrza. Ze względu na dławik, samochód łatwiej uruchomić w zimie, a po długim chłodzenia silnika.

Za pomocą przepustnicy w gaźniku 21083-sza VAZ dostaje optymalną ilość paliwa. Mechanizm ten jest połączony z pedałem gazu w pojazdach i za każdym razem, spowoduje wzrost przepływu płynu.