229 Shares 7237 views

Telefon ZTE Geek 2: Opinie i funkcje

Stylowy smartfon entry-level do napełniania wysoce produktywne – wszystkie ZTE Geek 2. Przeglądy właściciele tego urządzenia i jego możliwości wraz ze specyfikacją sprzętu i oprogramowania, zostanie omówione szczegółowo poniżej.


Modyfikacje tego typu smartphone

Natychmiast warto zauważyć, że istnieje kilka wersji tego urządzenia. Pierwszy z nich – jest to, co jest określane po prostu ZTE Geek. Obliczanie jej podstawie postulowane konstrukcję podwójnego procesora „Intel Atom Z2580 -». Częstotliwość zegara każdego z jego modułów obliczeniowych może osiągnąć „Impressive” 2 GHz. RAM niej wynosiła 2 PL i zdolność zbudowany akumulatorową 16 GB. Przekątna wyświetlacza o rozdzielczości HD jest równa „poważne” w czasie 5 cali. W czasie tego gadżetu to dotyczy urządzenia klasy średniej, ale od tego czasu minęło już sporo czasu, a to smartfon na poziomie jego wydajność może być bezpiecznie nadana urządzeń entry-level. Drugim przedstawicielem linii trafił do sprzedaży rok później – w 2014 roku. Ten ZTE Geek 2. Charakterystykę tego urządzenia zostaną omówione w dalszej części, jest na nich szczególnie skupić się nie jest konieczne. Również w tej grupie urządzeń także ZTE Geek 2 Pro. Ten gadżet jest całkowicie identyczny z poprzednim urządzeniu. Różnica polega jedynie na tym, że w pierwszym użyciem 4-rdzeniowej roztworu procesor MT6582, a drugi – z 8-rdzeniowego wiórów MT6592. Wszystkie pozostałe dane techniczne są dokładnie takie same, jak w ZTE Geek 2 PRO, i jego „braciszek» – ZTE Geek 2.

kompletność

Typowy zestaw akcesoriów i komponentów dla obu urządzeń klasy podstawowej w tym modelu inteligentnego telefonu. Na tej liście, z wyjątkiem samego siebie, że obejmuje:

 • Ładowanie adaptera.

 • Typowy kabel interfejsu.

 • Bateria.

 • Skromny stereo z miernej jakości dźwięku.

Lista ta wyraźnie brakuje kilku ważnych elementów. Pierwszym z nich jest folia ochronna na panelu maszyny. Film Factory jest bardzo cienka, a jakość jej przyklejania ubogich. Pomimo tego, że urządzenie jest chronione przez szyby przedniej, ale szkoda, że nie jest to trudne. Zgodnie z tym, naklejki ochronne na panelu przednim jest to naprawdę konieczne. Po drugie, obecny jest wystarczająco trudne bez aktywnego wykorzystania tytułowej tego gadżetu. Obudowa miał plastiku, ponieważ zarysowania, a nawet złamać też nie jest tak trudne. Więc to akcesorium w postaci folii ochronnej, trzeba od razu kupować razem z urządzeniem. Ten ostatni, który wyraźnie nie wystarczy, aby uwolnić cały potencjał urządzenia – karty pamięci. Odpowiednia gniazdo jest w tym telefonie, ale sam dysk nie jest zasilany.

Jest też typowa lista dokumentów dla smartfonu entry-level, który jest wyposażony w telefon ZTE Geek 2. Opis funkcji urządzenia i funkcje opisane w instrukcji obsługi. Obok niego znajduje się również karta gwarancyjna.

konstrukcja urządzenia

Pod względem konstrukcji jednostka ta odnosi się do typowego batonika, wyposażonego w ekran dotykowy dla organizacji do wprowadzania informacji do urządzenia. Devaysa takie wymiary: długość 139,3 mm, szerokość 69,8 mm, grubość to – 7,8 mm i masie 145 gramów. Jak można się domyślić z nazwy, smartfon ZTE Geek 2 BLACK Jest sprzedawany tylko w jednym kolorze – czarnym. Z operacyjnego punktu widzenia, najlepszym rozwiązaniem – to z tego aparatu projektowania najmniejszego widocznego brudu na jego powierzchni. Jak wspomniano wcześniej, przedni panel z inteligentnego telefonu jest chroniony przez szkło. Co dokładnie, w specyfikacjach dotyczących gadżetu nie jest określona. Na pierwszy rzut oka nie ma oleofobowej, ponieważ zbierają odciski palców. Następnie usunąć je z tego bardzo problematyczne. Jakoś rozwiązać ten problem, należy przykleić folię ochronną na panelu przednim. Pod ekranie wyświetlane typowy panel sterowania smartfon, który składa się z 3 przyciskami. Nawet poniżej dolnej krawędzi złącza portu są podłączone (mikroYuSB i 3,5 mm) i konwersacyjne mikrofon. Powyżej ekranu wyświetlane słuchawkę, przednią kamerę do wideorozmów oraz szereg czujników. Po prawej stronie znajdują się przyciski fizyczne. Pozwalają one blokować gadżet i wyregulować głośność. Przyciski sami radzą sobie dobrze na powierzchni bocznej inteligentnego telefonu i znaleźć je „w ciemno” nie jest trudne. Na tylnej stronie znajdują się tylko główny aparat i dioda na nim.

Na bazie krzemu inteligentny telefon

Sprawdzone i dobrze sprawdzone rozwiązanie procesor jest używany w ZTE Geek 2. Opinie charakteryzuje go tylko na pozytywne strony. To MT6582M od firmy deweloperskiej CPU opartym na architekturze ARM – „biblioteki”. Opiera się ona na 4 moduły, energooszczędna architektura „A7”. Przy maksymalnym obciążeniu, każdy z nich pracuje z częstotliwością 1,3 GHz.

Ten układ krzemu się do procesu 28 nm. Jego zasoby obliczeniowe i sprzętu wystarczy uruchomić dowolną aplikację do tej pory. Jedyną rzeczą, którą należy zauważyć jest fakt, że najbardziej wymagających aplikacji gier na nim nie pójdzie na najwyższych ustawieniach. Ale nie można oczekiwać więcej od skromnej CPU entry-level z pewnością nie jest to konieczne.

Akcelerator grafiki i wyświetlacz

Telefon ZTE Geek 2 Jest wyposażony w akcelerator grafiki początkowego poziomu – „Mali 400MP2”. Oczywiście fenomenalny poziom wydajności nie może się pochwalić. Ale znowu, od low-end karty graficznej, a to nie jest spodziewane. Ale jego zasoby są wystarczające dla większości zastosowań dzisiaj. To samo „Asphalt 8” trafi na nim. Niech nie nawet na najwyższym ustawieniu, ale nadal jest to jeden z najbardziej wymagających gier dzisiaj biegu na tego typu smartphone. Chociaż niektóre witryny sklepów online w specyfikacji urządzenia oraz wyróżniona IPS-macierzy, ale nie jest to prawdą. Można to łatwo zauważyć, jeśli odrzucić gadżetu ekran na 45-60 stopni. Nie będzie charakterystyczne zniekształcenia kolorów. Oznacza to, że urządzenie stosuje TFT matrycy. Jej rozdzielczość – 720h1280, to znaczy, że obraz jest wyświetlany w jakości HD. Cóż, wielkość ekranu, ten model inteligentnego telefonu jest imponująca aktualne, pięciu cali.

kamera

Bardzo wysoka jakość główny zainstalowany w ZTE Geek 2. Zdjęcia i wideo kamery, uzyskane z jego pomocą, po raz kolejny w tym przekonujący. To ma czujnik 8 megapikseli. Program realizowany system AF jest pojedynczy LED światła. Przy normalnej zdjęcie światła otoczenia i wideo uzyskano bardzo dobrą jakość. Ale w ciemności lub w celu osiągnięcia pożądanych wyników z powodu braku ekspozycji na światło będzie bardzo trudne. Oczekiwać, że najlepsze pod względem zdjęć i filmów z urządzenia klasy podstawowej nie jest konieczne. Nie zapomnij deweloperów ustawiony i przednią kamerę. Zgodnie z dokumentacją ma czujnik do 5 megapikseli. Ale w rzeczywistości wartość ta jest znacznie mniejsza. Ile megapikseli element czujnika w nim – trudno powiedzieć. Ale domniemany 5MP uzyskane przez interpolację. Stąd ostre pogorszenie jakości obrazu. Pełen selfie że nie będzie wystarczająco dużo, ale dla połączeń wideo przy użyciu tego samego „Skype” będzie wystarczające.

przechowywanie danych oraz przetwarzanie danych

typowy podsystem pamięci, do aparatury klasy poziomu ZTE Geek 2. Charakterystyka Pamięć RAM, w tym przypadku, jak następuje: poziom 1 GB DDR3. Z około 600-700 MB z nich będzie używana przez system operacyjny. Oznacza to, że użytkownicy musieli polegać na 200-300 MB. Jeśli prowadzisz 2-3 intensywne aplikacje, problemy ze sprawnym funkcjonowaniem interfejsu smartfonu nie będą odczuwalne. Przy wysokim obciążeniu możliwość zdefiniowania problemu i jakość pracy urządzenia nie będzie już wtedy. Wydajność z wbudowaną pamięcią jest 8 PL. Użytkownik może instalować programy i przechowywania osobistych zdjęć i muzyki może być używany jak tylko połowa – 4GB. Nie wystarczy na dzisiaj, ale do rozwiązania tego problemu jest możliwe tylko przy zewnętrznym dysku flash. Jego maksymalna ilość w tym przypadku może być nawet do 32 GB.

bateria

Telefon ZTE Geek 2 wyposażony w wymienny akumulator 2300 mAh. Aby docenić tę wartość, bierzemy pod uwagę kilka cech urządzenia. Przede wszystkim, jest to przekątna wyświetlacza (miała 5 cali i jego rozdzielczości, jak wspomniano wcześniej – 720h1280). Następnie należy zwrócić uwagę na CPU – 4 rdzenie 1,3 GHz i oparte na architekturze „A7”. Z wszystkich tych parametrów o średnim poziomie zastosowania urządzenia można bezpiecznie polegać na żywotność baterii 1-2 dni. Osiągnąć więcej na tym urządzeniu z pewnością nie będzie działać. Ale jeśli uruchomić ten sam „Asphalt 8”, następnie wartość wprowadzona wcześniej zostanie zmniejszona do 3-4 godzin. I to jest całkiem normalny obraz – smartfon jest z pewnością poziom wejścia. Oraz optymalizacja zużycia energii z pewnością nie jest mocną stroną chińską marką telefonii komórkowej. Podobna sytuacja z autonomii będzie nawet w przypadku, gdy telefon jest szeroko stosowany do wymiany danych z globalnej sieci. Cóż, to nie jest przeznaczone do takiej jego baterię ciężki stres i wszystko!

System operacyjny

Na trybunach, to jawi się jako oprogramowania systemowego w trakcie tego gadżetu „Android”. I jego wersja „4.4”, który jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną na urządzeniach mobilnych, pierwotne i wtórne poziomach. Dlatego, zgodność wystawia to nie powinno występować. Większość programów w systemie operacyjnym jest stabilny i niezawodny. Interfejs jest głównym przeprojektowanie w ZTE Geek 2 3G. Recenzje wskazują wizualne podobieństwo do jego najnowszej wersji iOS. Pozwala to na osiągnięcie dodatek marki ZTE systemu operacyjnego. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę – to dotykowe przyciski na dole ekranu. Są przedłużeniem wyświetlaczu i dlatego jego obszar roboczy jest zredukowana do 1200h700.

To może powrócić do uprzednio zdefiniowane przez specjalną opcję w ustawieniach. Gdy ten panel dotykowy jest ukryte za dolną krawędzią ekranu. Ale jeśli jest to konieczne, to wystarczy, aby nawiązać połączenie, kliknij na specjalnym dole wyświetlacza.

oprogramowanie

ZTE Geek 2 smartphone posiada typowy zestaw aplikacji. Sam system jest kalendarz, organizer, kalkulator i inne aplikacje standardowe, które są „zakończone” systemu operacyjnego. Istnieje również typowy zestaw narzędzi z „Google”, „YouTube”, „Google +” i inne oprogramowanie, które są wyposażone we wszystkie smartfony z tym systemem operacyjnym. Nie zapomnij o chińskich programistów do uzupełnienia wcześniej wspomnianą listę i użyteczności społecznej. Jednak w tym przypadku jest to tylko usług międzynarodowych. Jednak ich odpowiedniki pochodzenia krajowego musiałby zainstalować dodatkowe aplikacje ze sklepu.

Dokładnie te same programy sytuacja i mapowanie. „Google Maps” preinstalowane, ale jeśli wolisz podobną usługę „Yandex” – „Yandex”, będą musieli instalować dodatkowe pliki z wcześniejszego źródła.

komunikacja

Zazwyczaj standardowy zestaw interfejsów ZTE Geek 2 3G. Ta lista ma wszystko, czego potrzeba do pracy i bez dodatkowych sposób przekazywania informacji. Wszystko to po raz kolejny wskazuje na fakt, że jest to urządzenie klasy podstawowej z podstawowym zestawem funkcji. Ustaw interfejsów w urządzeniu, co następuje:

 • Pełne wsparcie dla sieci mobilnych 2. i 3. generacji. To jest prawdziwe dla wersji 2-simochnoy smartphone. Istnieją również gadżety z jednym
  gniazdo na kartę SIM. W tym przypadku, oprócz dwóch poprzednio wymienionych sieciach komórkowych, istnieje wsparcie dla „LTE” (to jest takie urządzenie może działać i 4G). Maksymalna szybkość wymiany danych dla każdego typu sieci, odpowiednio, może być kilka dziesiątek lub setek kilobitów / s. (GSM), dziesiątki megabitów / sekundę. (3g) lub kilkuset Mbit / s. (LTE).

 • Urządzenie wyposażone jest w nadajnik „Wi-Fi”, który podpiera najczęściej wersji interfejs bezprzewodowy obecnie – B, G i N. Jedyną rzeczą, której brakowało na tej liście – to „a”, które choć rzadko, ale wciąż jeszcze znaleźć. Podczas próby połączenia się z tym nadajnikiem sygnału bezprzewodowego, aby ustanowić połączenie nie będzie działać. Ale szybkość transmisji w tym przypadku jest porównywalna do technologii LTE i będzie kilkaset megabitów na sekundę.

 • Nie zapomnij programistom i o tak ważną drogą bezprzewodową wymianę danych takich jak „Bluetooth”. On jest po prostu niezbędna w przypadkach, w których potrzebny jest mały transfer plików lub otrzymują na podobnym urządzeniu mobilnym. Innym jego powołania – jest wyjście sygnału audio na słuchawkach bezprzewodowych.

 • Skromny zestaw nawigacji w Geek 2, który składa się z GPS i A-GPS. Ale nawet to wystarczy, aby określić dokładną lokalizację lub sporządzenia trasy pomiędzy dwoma punktami. W tym ostatnim przypadku, jeśli zainstalować specjalne oprogramowanie, smartfon może zostać przekształcony pełnoprawnym przeglądarce.

 • Istnieją również interfejsy przewodowe ZTE Geek 2. Przegląd instrukcje obsługi wskazuje, że istnieją tylko dwa: mikroYuSB (może być używany do ładowania akumulatora lub do wymiany danych z komputerem) i 3,5 mm (wyświetlacz pozwala dźwięk do głośników zewnętrznych za pomocą przewodów).

opinie

Tak, istnieje kilka skarg na ZTE Geek 2. Odpowiedzi wskazują na bardzo „chudy” opakowanie (oczywiście brakuje okładki i etykiety bezpieczeństwa na przednim panelu), zabrudzone przedni panel w przypadku braku warstwy ochronnej i oczywiście małą objętość zintegrowanego napędu. Ale wszystkie te problemy mogą być rozwiązane poprzez zakup pasujące akcesoria. Z drugiej strony, która nie byłaby zalety tego urządzenia, są kompensowane demokratycznym metce. Jest to jedna z głównych zalet, że konkurencja oferuje smartfon ZTE Geek 2. Przegląd istniejącej oferty na rynku wskazuje, że ten inteligentny telefon można kupić za 8000 rubli. W przypadku urządzeń z CPU 4-rdzeniowego oraz ekran dotykowy przekątnej 5 cali jest niewielki rysunku.

wyniki

Jeśli potrzebujesz inteligentny telefon entry-level z dość dobrym sprzęcie i solidnym ekranem o przekątnej 5 cali, a następnie można bezpiecznie zwrócić uwagę na ZTE Geek 2. Odpowiedzi wskazują na istnienie pewnych braków w nim, które są w pełni rekompensowane skromnej metce 8000 rubli.