897 Shares 9289 views

Hortensje – sadzenie i pielęgnacja

Hortensje, sadzenia i pielęgnacji, która nie jest trudne, – różnorodność i niesamowite piękno krzewów. Wyceniane są w ogrodnictwa ozdobnego do obszernej palety, różnorodność form kwiatostany, ciekawej kory, kręcone liście są duże, obfite kwitnienie, a także prostota.


Obejmują hortensja (docelowej opisane poniżej) do szerokiej rodziny hortensjowate rodzaju około 100 gatunków. Tam kręcone, liściaste, pokrój wzniesiony, zimozielone, odporne na zimno i ciepłolubne, a karłowate drzewa i hortensje.

Liście hortensja są owalne, ząbkowane lub faliste krawędzie duża. W zależności od rodzaju, pąki kwiatowe tworzą się w formie parasola, piłka zawozi lub stłuczki. W centrum kwiatostanów – owocowania mniejsze kwiatów, a krawędzie – sterylna duże, 4 płatków. Kolor może być śmietana, biały, różowy, niebieski, fioletowy, czerwony, purpurowy i hot pink. Paleta pojedynczy kwiat może składać się z kilku odcieniach przejściowych. Od kwasowości gleby zależy od koloru kwiatów (różowe pojawiają się na glebach zasadowych, niebieski – na kwas).

Jednym z najbardziej popularnych typów – Hortensja ogród. Sadzenie i pielęgnowanie swoich plantatorów ma bardzo szerokiej dystrybucji, głównie ze względu na mróz. Najcenniejszym do uprawy w domu iw ogrodzie tych rodzajów hortensji: drzewa, ząbkowany, Sargent, petiolate, oakleaf, paniculata.

Sadzenie hortensja bukietowa, co do zasady, jak i innych gatunków zaczyna się od wyboru gleby. Korzystne są strukturalne i gliniaste gleby vlagopronitsatelnym obficie łukowe części organiczne reakcji kwasu lub obojętnym. Na glebach zasadowych, rośliny chorują z niedoboru żelaza. W tej sytuacji trzeba zakwaszenie gleby lub rosnących kwiatów w wannie. Sadzenia roślin umieszcza się w odległości około 2,5 m od siebie. Wymiary dołu – 50×60 cm, głębokość – 40 cm tuż przed posadzeniem sadzonek w skróconym korzeni .. Sadzenie, obficie podlać.

Bardzo wilgoć kochający rośliny hortensje. ich sadzenia sugeruje dalej nawilżające i mielący (trociny, wióry, kora, liść, igły formy). Jeśli chodzi o oświetlenie, hortensja lubi półcień, ale niektóre gatunki mogą dorastać z dużą ilością słońca.

Przycinanie jest bardzo ważne dla tych kolorów. Zbyt często prowadzi do chudego kwitnienia. Prawidłowe przycinanie jest usunięcie starych kwiatów do pierwszej pary silnej i zdrowej nerki. Nadmierne pogrubienie można uniknąć cięcia korzeni kilka słabych, bardzo blisko siebie lub stare oddziały rocznie. Wskazane jest, aby przeprowadzić cięcie wczesną wiosną, zanim aktywnej wegetacji. Hydrangea paniculata wyciąć silniejsza.

Propagowane hortensja neoderevenevshimi blaty non-rozkwitu (młoda) pędy w lecie i wiosną, zdrewniałe sadzonki w zimnym okresie i gatunków roślin przez sianie w nieogrzewanych szklarniach na wiosnę.

Wielu hodowców jak sadzić hortensje. ich sadzenie nie jest tak trudne, a opieka też. Jednak, podobnie jak inne kolory, wpływają one na różnych chorób grzybiczych, rdza, szara pleśń. Szkodniki wpływu tej rośliny – to mszyce, wołki, ostronosik, pająk.

Ogrodzie hortensja często umieszczane bardzo duże grupy, które mogą występować równocześnie różnych gatunków roślin. Ale wielkie, przerośnięte krzewy dorośli świetnie wyglądają w spokoju. Oddziały kwitnących hortensji świetnie wyglądają w wazonie. Suszone kwiatostan – Winter tradycyjne elementy i układy składanka.