509 Shares 7360 views

Sacred trawa: właściwości lecznicze szałwii

Istnieje kilka rodzajów leków: szałwia, gałka muszkatołowa, łąka, opadające, i inne. Wszystkie z nich są od czasów najdawniejszych, wykorzystywane przez człowieka. Właściwości lecznicze szałwii są tak liczne, że nawet Hipokrates mowa tej rośliny to nic innego jak „święte ziele”. Moc i siła tego zielonego uzdrowiciela można leczyć rozmaite dolegliwości.


Salvia officinalis

Najczęściej osoba używa dokładnie tego rodzaju roślin. Jest on sprzedawany w aptekach tylko w postaci suchej lub w tabletkach, eliksiry, syropy, oleje. Właściwości lecznicze Salvia officinalis umożliwiają jej zastosowanie jako lek przeciwdepresyjny, antyseptyczne, środki przeciwbakteryjne, wiatropędny pobudzające apetyt, działanie ściągające, hipotensyjne, dezodoranty, środki uspokajające, przeciwdrgawkowe, rozkurczowe, emmenagogue, poprawienie trawienia.
Zakup Pharmacy szałwię, instrukcje użytkowania, które ma być badane, należy pamiętać, że leczenie jest przeprowadzane odpowiednio zalecanych dawek.

Niewiele osób wie, że tego rodzaju mędrca znacząco redukuje pocenie się. Osób cierpiących na nadmierne pocenie się, można użyć naparu z tej rośliny.

Należy wziąć pod uwagę poradę, jak zaparzyć w mędrca termosu: posiekane świeżo zerwanych rośliny, zalać wrzącą wodą (pół litra wody na łyżkę zielonej surowców), pozostawić do zaparzenia na około 40 minut. Picia infuzji w pół szklanki 4 razy dziennie w ciągu pół godziny lub 20 minut przed posiłkiem.

Salvia pratensis i Aszera

Właściwości lecznicze z dębowego szałwii lub łąki identycznym Salvia officinalis, ale jedyną różnicą jest to, że niektóre z nich są mniej wyraźne.

Clary

Roślina ta jest wykorzystywana głównie w przemyśle perfumeryjnym ze względu na silny i przyjemny aromat kwiatostany.

Właściwości lecznicze szałwia nie są powszechnie używane, ale wszystkie takie same, a to ma uzdrawiającą moc. Liście rośliny mają silne właściwości kojące, łagodzi stres, przywrócić wewnętrzną równowagę człowieka.

Wywar z liści szałwia jest dobra, aby umyć włosy, aby pozbyć się łupieżu i nadać włosom naturalny połysk i jedwabistość.

Alkoholan roślina będzie przydatna dla tych, którzy dbają, aby przedłużyć żywotność, zwłaszcza w podeszłym wieku. Aby przygotować eliksir wypełnić słoik kwarta z kwiatów szałwia, bez ich ubijania. Wlać zawartość wódki, rozcieńczony wodą w stosunku 2 do 1. Banku zamknięcia i umieścić w słonecznym miejscu na miesiąc. Brać rano na czczo na łyżce stołowej. Uzdrawiająca moc nalewki jest przechowywana w ciągu roku.

Sage opadanie i steppefied

Te rodzaje szałwii rozkwicie na wiosnę między pierwszą, ale w praktyce lekarskiej lub leczenia w domu nie jest używany.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leki zawierające Salvia kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, chyba że celem zakończenia laktacji, a także kobiet ze znacznym opóźnieniem miesiączki.
Osoby z chorób zapalnych nerek, cierpiących z zaburzeniem czynności tarczycy energicznie kaszel oznacza także nie jest zalecane.