463 Shares 4636 views

Warzenia wierzba ziół i zachowują wszystkie swe korzystne właściwości

Wiele wieków temu, nasi przodkowie pili napar z Wierzba Jurek od razu po przebudzeniu. Wierzono, że ten napój energetyzujący bohaterów, siła i żywotność przez cały dzień. Ivan-herbata przepisy wywary, napary, które zostały wydane, w rzeczywistości uznane za cenne odkrycie. Ludzie wierzyli, że dzienne spożycie napoju pomaga zwiększyć witalność, aby utrzymać siłę fizyczną i jasność umysłu do starości, a także zmniejszyć ryzyko nowotworów łagodnych i złośliwych w organizmie.


ogólny opis

Ivan-herbata, która jest popularnie zwany także Fireweed uzkolistym, to wieloletnia roślina zielna pięćdziesiąt do stu centymetrów. To może być łatwo rozpoznany przez gęstą pełzającego kłącza i czerwony z fioletowym odcieniu, fioletowo-różowe lub białe kwiaty, zebrane w zaroślach. Rozpuszcza Fireweed uzkolisty w okresie od czerwca do sierpnia.

Roślina ta zawiera ogromną ilość składników odżywczych dla organizmu człowieka. Minerał, klej, flawonoidy, pektyny, witaminy B i C.

Należy zauważyć, że roślina jest bardzo dobra roślina miód, ponieważ w jednym floret zawiera około dwadzieścia pięć miligramów nektaru. Wierzba-herbata nie jest łatwo przyswajalne przez białka ludzkiego. Stu gramów zielonej masy roślin zawierają znaczne ilości żelaza, manganu, boru, miedzi, magnezu i potasu, wapnia, sodu i litu.

Rodzaje Wierzba Jurek

Rhode Fireweed obfite. Ma czternaście gatunków. Najbardziej znanym z nich – uzkolisty wierzba i melkotsvetkovy, właściwości lecznicze, które są bardzo podobne.

miejsce wzrostu Wierzba Jurek

Preferuje wzgórza gleby, mokre łąki, obszar wzdłuż polanach leśnych i dróg, a także suchych torfowisk. W większości przypadków, wierzba-zioło, rosnące w miejscach dawnych osiedli tworzy zarośla. Cypr obejmuje cały obszar półkuli północnej, w tym w krajach WNP.

Ivan herbata – właściwości użytkowe

Przepisy z tych ziół leczniczych oferują nam uzdrowicieli ludowych. Roślina ma łagodzący wpływ na ciało człowieka, co można porównać z efektem stosowany waleriany dawki. Wlewy i wywary kipreya posiadają ściągające, przeciwzapalne, otaczającego właściwości napotne i przeciwbakteryjne.

W medycynie alternatywnej wierzba-ziołowy stosowany do leczenia całego organizmu. Napary Fireweed skutecznie poradzić sobie z wrzodu żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka, biegunki, czerwonki, migreny oraz regulują metabolizm i pobudzają serce. Wywar wyraziły uspokajającego i hipnotycznego działania, jak również doskonałe środki do płukania gardła, w dusznicy bolesnej i innych typów chorób zakaźnych.

Willow zioło stosowane w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób układu moczowo-płciowego, w tym zapaleniu pęcherza moczowego. Jest także przydatny dla mężczyzn cierpiących na zapalenie gruczołu krokowego i gruczolaka.

Dzięki działaniu przeciwzapalnym, wierzba-zioło ma pozytywny wpływ na proces gojenia różnych wrzody, rany i oparzenia. W tym przypadku, obszar dotknięty powinny płyny z napary z ziół i świeżych liści, możliwe jest również użycie proszku rośliny suszy.

Aby przygotować najbardziej przydatnych Wierzba Jurek, jak go uwarzyć prawidłowo? Czas potrzebny do leczenia migreny i przeziębienia ilości rozdrobnionych surowców (trzy-cztery łyżeczki), które wypełniają jednego kubka wrzącej wody. Trzeba użyć go podczas posiłku. Zapomnij o dwunastnicy będzie połączenie ziół Fireweed, rumianku, kwiatów lipy i owoców kopru włoskiego, które należy ponownie zalać szklanką wrzącej wody. Taka kompozycja jest spożywana przed posiłkiem. Są to najprostsze sposoby parzyć.

Ivan-herbata została wykorzystana do celów kosmetycznych. Z niego są przygotowane maski i takie doskonałe zaplecze do oczyszczania skóry, jak w łaźni parowej.

Ponadto, roślina ta jest bardzo silny przeciwutleniacz, który służy do wydalania toksyn.

Szczególnie popularne na Cyprze rosyjskich łaźni, gdzie łączy się z gałązek brzozowych.

Przeciwwskazania Wierzba Jurek

Negatywny wpływ roślin na organizm ludzki zostały zidentyfikowane. Jednak, były przypadki objawów indywidualnych nietolerancji. Dla kobiet w ciąży i karmiących skonsultować się z lekarzem nie będzie zbędne. Ponadto, istnieją ograniczenia w zakresie korzystania z Wierzba Jurek. Nie zaleca się pić więcej niż dwanaście szklanek dziennie.

Warzenia Wierzba Jurek w tradycyjny sposób

Istnieją dwa podstawowe receptury. Przyjrzymy się im bliżej, aby zrozumieć, jak prawidłowo zaparzyć Wierzba Jurek:

1. Pierwszy sposób jest najszybszy, nie wymaga specjalnego przygotowania. W każdym naczynia umieszczonego łyżeczka fireweed uzkolistogo i wypełnione jednym litrze wrzącej wody. Dalsze bulion zamknięty pokrywą i podawać do pięciu minut. Istotną wadą jest wyczerpany przepis smak i zapach herbaty. Dzieje się tak ze względu na fakt, że w takiej wody o wysokiej temperaturze jest prawie wszystkie substancje łatwo zniszczone.

2. Brewing Cypr (wierzba-herb), więc otrzymuje pachnący? Drugim sposobem, aby skłonić doskonałe rozwiązanie. temperatura spawania musi być napełniony wodą o nie więcej niż osiemdziesiąt stopni. Taka herbata aromatyczne razy i smaczniejsza napojów opisane w pierwszym receptury. Tajemnica sukcesu tkwi w zręczności gotowanie wody podobnej temperaturze.

Istnieją inne sposoby leczenia piwowarskie surowców, określane jako „Wierzba Jurek”, którego przepisy są mniej tradycyjny. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

Ivan-herbata. Brewing surowiec przykładem jest chińska herbata oolong napoju

Istnieje wiele odmian tej metody. Mniej fermentacji Epilobium nie parzonej zbyt gorąca woda (temperatura nie powinna przekroczyć sześćdziesiąt do osiemdziesięciu stopni Celsjusza). Czas trwania infuzji do trzech minut.

Zaparzania ró-fermentacji? Taki napój można przygotować w temperaturze aż do dziewięćdziesięciu stopni. Czas parzenia – do pięciu minut. Najlepszym pojemnik w tym przypadku – z gliny czajniki. Chodzi o to, że są one specjalnie z grubości ścian zapewniają doskonałe środowisko termiczne. Tego rodzaju kotły są zwykle niewielkie rozmiary. Warzenia Wierzba Jurek w puli? Trzeci zbiornik jest wypełniony fermentowanych liści wierzbownicy. Naczynie napełnia się wrzącą wodę, odsączono i infuzji pije w ciągu dziesięciu sekund. Działanie to jest zalecane, aby być powtarzane około osiem razy. Opisana powyżej metoda stanowi doskonałą okazję, aby uzyskać pełny obraz aromat Wierzba Jurek, ponieważ roślina jest w pełni ujawnia swój wspaniały smak w kilku zavarok. Fireweed uzkolisty pozwala uchwycić wszystkie niuanse zapach i smak ich liści, które zostaną docenione smakosze.

Zimno przygotowanie Wierzba Jurek

Metoda ta może odwołać się do witarianie, jak absolutnie nie obejmują obróbkę cieplną. Tak, jak parzyć herbatę w warunkach różowe jak? Jedną łyżeczkę kipreya wylano litra zimnej wody, a następnie starzeniu przez dwanaście godzin. Ten rodzaj połączenia nie może być klasyczny napój, ale okazuje się, bulion przydatne i smaczne. Wszystkie niezbędne witaminy ludzkie ciało i substancje w nim zachowały się w całości.

Piwowarskim w mleku

W związku z tym procesem, okazuje się szalenie pyszne, bardzo przydatnych Wierzba Jurek. Jak zaparzyć ją w tym przypadku? Łyżeczkę wierzbownicy wlewa szklanki mleka i starzono przez dziesięć do piętnastu minut. Ten produkt ekstrakty wierzba zioła naipolezneyshie wszystkie właściwości. Oprócz wody obecnej w tłuszczu mleka, w których pewne substancje rozpuszcza się specjalne działanie. Nie zapomnij, aby zaskoczyć swoich przyjaciół i znajomych, niech odgadnąć, jakiego rodzaju cudownego napoju.

wniosek

Zapoznaliśmy się z użytecznych właściwości, jak również uważane za główne sposoby przygotowywania naparów z roślin, określanych jako „Wierzba Jurek.” Warzenia Cypr? Proces ten jest dość prosty, wielowymiarowy i zabawny. Przygotowanie herbaty daje nieograniczone możliwości dla wyobraźni i eksperymentów. Picie przynajmniej wypić filiżankę dziennie, poczujesz ani nieporównywalny przypływ energii.