443 Shares 1531 views

7 zwroty, że szkodliwy wpływ na psychikę swojego dziecka

Złość, zmęczenie i frustrację, które gromadzą się na skutek codziennych problemów, może powiedzieć coś, czego tak naprawdę nie znaczy. I bardzo często ze względu na zmęczenie rodziców, ich problemy z gniewu lub cierpieć to dzieci. Po tym wszystkim, są bezbronni i zaufać. Tak, łatwym celem, jeśli trzeba wypuszczać parę i uspokoić. Jednak nie można kontrolować skutki wszystkich tych słów, które govorte dziecko w tym stanie i nie mogą one być zupełnie sposób można się spodziewać. Oto lista z najgorszych rzeczy, że nie można powiedzieć dziecku, niezależnie od jego wieku. Ale to jest szczególnie szkodliwy wpływ na dzieci.


1. Nie płacz, to nie jest wielka sprawa

Są tylko dzieci, prawda? Tak więc, nie ma żadnych problemów, zmartwień, smutków, rozczarowań i lęki. Jako dorośli, często popełnia błąd sądząc, że tak jest. Dzieci jak i dorośli (jeśli nie więcej) mają emocje. Różnica polega na tym, że nie mogą w pełni wyrazić własną rękę lub uspokoić, gdyż może to uczynić dorosłych mężczyzn. Nie jest to dużo gorsze? Dlatego nigdy nie umniejsza lęki, wątpliwości, konfliktów, a nawet zadrapania, które występują w życiu dziecka. Pomóż mu nauczyć się na nie reagować i przezwyciężyć.

2. O ile chciałem, aby być bardziej jak brat

Nie wygrać niczego, porównując nasze dzieci. Ale może to powodować niezadowolenie wśród członków rodziny. Tak, i na pewno rywalizacja między chłopcami. I tak daleko, a do wyjaśnienia związku, którego rodzice kochają bardziej. Czasami rodzice powiedział słowa w złości wywołuje długoterminowy nieprzyjaźń między dziećmi. Chcesz przyszłości dla swoich dzieci? Jestem pewien, że tak nie jest. Więc upewnij się, że nie uciekać się do porównań. Każde dziecko jest wyjątkowe i szczególne w swój własny sposób.

3. Nigdy nie może nic zrobić w prawo

Nikt nie chce go słuchać. Wyobraź sobie, że Twoja córeczka czuje kiedy mówisz do niej jak słowa. Jakie to straszne uczucie, gdy rodzice uważają, że nie można nic zrobić. A nawet jeśli tak nie jest, i powiedział, że w ich sercach, mieć pewność, że dziecko zapamięta na długo. Jeśli dziecko zrobił coś złego, uszkodzony lub zniszczony zabawki ciasto, weź głęboki oddech i zadać sobie pytanie, co jest ważniejsze. Odpowiedź jest zawsze taka sama: dzieci są o wiele ważniejsze niż cokolwiek innego.

4. Robisz mi rumieniec

Jeśli Twoje dziecko jest bardzo często starają się przyciągnąć uwagę innych, zaczyna krzyczeć, skakać, śpiewać lub po prostu działających w górę, może on po prostu potrzebuje więcej uwagi. Nigdy nie wyrazić zażenowanie – nie przed przyjaciół, znajomych i nieznajomych, ani nawet prywatnie. Dlaczego nie plan domu pokazać, gdzie dziecko będzie czuć się jak gwiazda. Jest możliwe, dziecko znajdzie się w talentów artystycznych. Ponadto, nie jest kolejny plus. Jest to dobry sposób na spędzenie czasu razem, w rodzinnym gronie.

5. Jesteś bardzo gruby / brzydki / głupi

Nasze dzieci wierzą we wszystkim, co mówią do nich. Rodzice są ich najbardziej wiarygodnym źródłem informacji, a także główne ludzie, którzy je kochają. I te negatywne wypowiedzi mógł tylko uszkodzić samoocenę swoich dzieci. Nawet jeśli dziecko ma nadwagę lub nie pierwszy uczeń w szkole, odpowiedzialność za to, przede wszystkim, spoczywa na was. Tak więc, nie można nauczyć dziecko jeść prawo i niezbyt za jego sukcesy w szkole, i prawdopodobnie nie zapomnij sprawdzić, czy jest on robi domową. Więc teraz trzeba skupić się na mocnych stronach swojego dziecka, a nie koncentrować swoją uwagę na własnej niedoskonałości. Chociaż, oczywiście, trzeba naprawić.

6. Przepraszam, że cię urodziła

Nie mogę myśleć o niczym gorszym, że słyszał od swoich rodziców dziecka. Nigdy i pod żadnym pozorem nie mów tego dziecku. Nawet jako żart. To smutne, aby go zrealizować, ale nie wszystkie dzieci rodzą się w kochających rodzinach. A nie wszystkich rodziców ich dziecko jest mile widziane. Ale bądź co bądź, w okresie ciąży, zdecydowaliśmy się go opuścić. Dziecko nigdy nie powinno wiedzieć, czy masz jakiekolwiek wątpliwości w tym względzie. Dzieci chcą wiedzieć, że są one mile widziane, i kocham je, niezależnie od błędów, które oni czynią.

7. Mam dość. Nie kocham Cię

Czasami, nie wiedząc o tym, że zaczynają żartować w taki sposób, ze ich dzieci. Na przykład, trzyletnia córka zdenerwowany, bo nie pozwolił jej jeść drugą porcję lodów po obiedzie. Starasz się powiedzieć jej kilka razy, że za jej lody w dużych ilościach jest szkodliwe, a zatem nie będą mogli dostać to, czego chce. Jednak dziecko nie reaguje na takie słowa. Była zła, płacze i mówi, że cię nie kocha. W tej sytuacji może się okazać, że najprostszym sposobem, aby powiedzieć to samo w zamian. Ale prawda jest taka, że tylko zranić swoją córkę, a przyczyną jej podświadomość strachu. Ale co będzie prawidłowa reakcja? Trzeba wyjaśnić do niej ponownie, dlaczego nie mogą otrzymać dodatkową porcję deseru, a następnie przypomnieć jej, że zawsze będzie ją kochał, nawet jeśli ona jest na ciebie zły. Z tej lekcji, to będzie w stanie zrozumieć, o wiele więcej niż można sobie wyobrazić.

Jeśli jesteś w pierwszej kolejności, będzie można myśleć o uczuciach i dobrego samopoczucia dzieci i zrobić trochę wysiłku na siebie, można uniknąć tych szkodliwych zwrotów. A dzieci w tym samym czasie będą czuć się kochane i chronione od wszystkiego, co może stać się z nimi.