458 Shares 8489 views

Przeglądarka Nokia C5. Dane techniczne, recenzje

Wydany w 2010 r. C5 stał się żywym przykładem chciwości producenta. Chociaż telefon nie jest źle na swój sposób, Nokia zdołało natychmiast zepsuć pozytywne wrażenie, ogłaszając cenę.


Projekt

Pomimo faktu, że Nokia C5 należy do niedrogich urządzeń, wygląd okazał się bardzo solidny. W ciele oprócz plastiku są również elementy metalowe. Daje to podobieństwo do droższych modeli z serii E.

Trwałość C5 jest rozcieńczony zaokrąglony kształt i kontur ciała. Urządzenie wygląda bardziej miękko, a nie tak widoczne. Z drugiej strony, na tle braci, urządzenie jest absolutnie nie przydzielone.

Użytkownik docenią wymiary telefonu Nokia C5 00. Urządzenie wydało się łatwe, tylko 89,3 gramów. Nieznacznie zmniejszono grubość 12,3 mm, ale dla komórek jest to dość akceptowalna charakterystyka.

Przednia część modelu C5 jest pokryta plastycznym plastikiem, podobnym do metalu. W celu zabezpieczenia wyświetlacza, używany jest panel z czarną ramką. Pod ekranem znajdowała się klawiatura, a na górze – front-end i mówiący mówca.

Górny koniec został przyporządkowany do gniazda ładowania, wejście 3,5 mm, a także złącze USB. Chociaż producent wyraźnie przeładowywał stronę, nie miało to wpływu na wygodę użytkowania.

Po lewej stronie znajduje się tylko miejsce na pasek, a po prawej stronie znajduje się regulacja głośności i gniazdo na dysk flash. Karta pamięci idzie głęboko w urządzenie, a to będzie bardzo trudne do uzyskania bez obcych przedmiotów. Problemy pojawią się z kontrolą głośności, która jest mocno zagłębiona w przypadku. Użytkownik bę dzie niewłaś ciwy w użyciu przycisków.

W tylnej części urządzenia producent umieścił kamerę główną, lampę błyskową, dwa głośniki i logo. Pokrywa ukrywająca baterię jest całkowicie wykonana z metalu. Materiał jest jednak bardzo podatny na zarysowania. Uszkodzenie pokrywy natychmiast przyciąga oczy.

Wyświetlacz

Nokia C5 00 ma zainstalowany 2,2-calowy ekran. Niestety, producent zapisał instalację matrycy TFT. Rozwiązanie to ma wpływ na działanie urządzenia w słońcu. Wyświetlacz Nokia C5 traci swoją jasność, ale pozycja nie ma znaczenia. Przestarzałe technologie zmniejszają również kąty widzenia. Nawet przy niewielkim nachyleniu obraz jest widocznie zniekształcony.

Rozdzielczość pikseli wynosi od 320 do 240. Biorąc pod uwagę małą przekątną, obraz jest akceptowalny. Patrząc na ekran, możesz wykryć małe piksele. Kompensuje brak 16 milionów kolorów.

Na wyświetlaczu będzie jasność i nasycenie. Nie trzeba oczekiwać więcej od prostego smartfona.

Aparat fotograficzny

Model C5 Nokia otrzymała regularny "okiem" 0,3 MP, który pełni rolę frontu. Przednia kamera jest przeznaczona do połączeń wideo, z którymi się porusza. Istnieje możliwość robienia autoportretów, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

Główna kamera C5 Nokia wyposażona w matrycę 3,2 megapiksela. W urządzeniu znajduje się lampa błyskowa. Aparat fotograficzny jest bardzo słaby, a obrazy wysokiej jakości można uzyskać tylko z dobrym oświetleniem. Błysk nie będzie szczególnie przydatny.

Istnieje możliwość kręcenia filmu wideo. Cellular jest w stanie nagrywać filmy z piętnastoma klatkami na sekundę i rozdzielczość 640 na 480. To nie wystarczy na dobry film, najprawdopodobniej właściciel nie będzie używać tej funkcji.

Sprzęt

"Napełnianie" C5 znacznie różni się od późniejszego modelu Nokia C5 03. Charakterystyczne cechy pierwszego bardziej przypomina komórkowe, a aktualizacja jest potężnym smartfonem. Jednak prosty C5 00 może zaskoczyć użytkownika.

Urządzenie otrzymało procesor ARM11 o częstotliwości 600 GHz. Aby pracować na platformie S60 to jest więcej niż wystarczająco. Zmiesza niewielką ilość pamięci RAM, tylko 128 MB. Telefon może równocześnie przetwarzać do 15 aktywnych aplikacji.

Podsumował i ilość pamięci rodzimej. Urządzenie otrzymało tylko 256 megabajtów. Rozjaśnia możliwość rozszerzenia go o dysk flash o pojemności do 16 GB.

Łączność

Nokia C5 działa w zwykłych sieciach: 900, 850, 1800, 1900. Urządzenie posiada również GPS. Do połączenia z Internetem używana jest zwykła klasa GPRS B. Jest też Bluetooth 2.0.

Autonomia

Producent zainstalował wymienny akumulator o pojemności 1050 mAh. Ładowanie akumulatora trwa około 3-4 dni. Bardziej aktywna praca z urządzeniem skróci jego życie do dwóch dni.

Cena:

Co zaskakujące, koszt C5 00 zmienia się w granicach 7-8 tysięcy rubli. Jeśli chodzi o produkt tak słaby w jego cechach, cena jest zdecydowanie przeceniana. Dla kupującego łatwo będzie odebrać smartfon, który ma lepsze C5 "farsz" za podobny koszt.

Pozytywne opinie

Główną zaletą C5 jest jego doskonała autonomia. Telefon dostarczy użytkownikowi bezproblemową pracę przez kilka dni.

Niewielkie wymiary zadowoliły także wielu właścicieli. Urządzenie jest dużo lżejsze i mniej nowoczesne smartfony, które w większym stopniu wpłynęły na wygodę w pracy.

Negatywne informacje zwrotne

Wady C5 są dużo większe. Najbardziej alarmujące przecenione urządzenie kosztowe. Dając 7-8 tys. Szczerze mówiąc słabych smartfonów wygląda na głupie.

Nie inspirujcie się zaufaniem użytkowników i kamery. Matryca o rozdzielczości 3,2 megapiksela nie jest w stanie robić zdjęć o wysokiej jakości i może nie działać w warunkach słabego oświetlenia.

W przypadku urządzenia z 2010 r. Na pewno nie wystarczy 256 MB pamięci. Użytkownik nie ma wyboru, ale zainstalować kartę flash.

Wynik

Nokia C5 wygląda ciekawie i całkiem atrakcyjnie. Jednakże chciwość producenta zmniejsza popularność urządzenia. Jedyną zaletą, dużą autonomią urządzenia, absolutnie nie uzasadnia jego ceny.